Rugpjūčio 15-ąją, minint valstybinę šventę – Žolinę, bus galima nemokamai žvejoti visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama ir nėra organizuojama limituota žvejyba.

Nors žvejyba nemokama, reikia nepamiršti, kad vienos žvejybos metu leidžiama sugauti tik tam tikrą kiekį žuvų, be to, jos, kaip ir vėžiai, turi būti atitinkamo dydžio, tam, kad būtų saugomi ir atkurti jų ištekliai. Žuvys matuojamos nuo snukio pradžios iki uodegos peleko galo, vėžiai – nuo galvos smaigalio pradžios iki ištiestos uodegos plokštelės galo.

Svarbu žinoti ir tai, kad kai kurias žuvis (skersnukius, vijūnus, jūrines nėges, mažąsias nėges, nėgių vingilius, aštriašnipius eršketus, sterles) bei plačiažnyplius vėžius draudžiama žvejoti visus metus, tad jie, jei nenorite gauti didžiulių baudų, turi būti nedelsiant paleisti į tą patį vandens telkinį, kuriame jie buvo sugauti.

O štai, pavyzdžiui, juodažiočius ar nuodėgulinius grundalus bei rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius galite gaudyti neskaičiuodami, nes tai yra invazinės rūšys.

Aplinkosaugininkai primena, kad visus reikalavimus galima rasti mėgėjų žvejybos taisyklėse. Gauti konsultaciją galima ir parašius el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.

Nemokamai žvejoti galima ir per kitas valstybines šventes: Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Liepos 6-ąją.

Parengta pagal AAD inf.

Rugpjūčio 15-ąją galima žvejoti nemokamai, tačiau sugautas laimikis turi atitikti numatytus reikalavimus, kitaip gali tekti mokėti baudą. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)