Praėjusi savaitė Kėdainių krašte kaip niekada buvo turtinga įkurtuvėmis – nors jau kuris laikas gyvena atnaujintuose namuose, pagaliau oficialiai simbolines juosteles perkirpo Dotnuvos slaugos namų ir vaikų globos namų „Saulutė“ bendruomenės, o Truskavos bendruomenės centras pirmąkart lankytojams atvėrė duris. 

Truskavos bendruomenės pirmininkė Leonora Silevičienė džiaugiasi, kad pavyko įgyvendinti projektą ir dabar truskaviškiai turės ne tik pokylių ir sporto sales, bet ir kirpyklą bei pirtį.

Truskavos bendruomenės pirmininkė Leonora Silevičienė džiaugiasi, kad pavyko įgyvendinti projektą ir dabar truskaviškiai turės ne tik pokylių ir sporto sales, bet ir kirpyklą bei pirtį.

„Šių įkurtuvių laukėme ketverius metus – tiek laiko praėjo nuo projekto rašymo starto iki dienos, kai plačiai visiems truskaviškiams atveriame duris į savo jaunimo ir paslaugų centrą. Per vietos veiklos grupės parengtą strategiją gavę maksimalią 250 tūkstančių litų paramą mes pagaliau galime pasigirti jaunimo užimtumo centru, pirtimi, kirpykla, treniruoklių salyte ir pokylių sale. Senose patalpose įrengėme tai, ko mūsų žmonėms trūksta“, – įkurtuvių dieną džiaugsmo neslėpė Truskavos bendruomenės pirmininkė Leonora Silevičienė.
Truskavos bendruomenės centras vienija apie penkiasdešimt narių, tačiau jų skaičius pastaruoju metu gausėja. „Žmonės pamatė, kad mes nesėdime rankų sudėję. Įgyvendinę centro sutvarkymo projektą parodėme, kad bendruomenės veikla nuosekli ir tikslinga.
Dabar turime tik ieškoti gerų idėjų ir jas įgyvendinti“, – įsitikinusi L. Silevičienė.
Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza gyrė vieną iš trijų seniūnijos bendruomenių už aktyvumą: „Mūsų seniūnija gana atokiai nutolusi nuo rajono centro ir pagal gyventojų skaičių yra mažiausia. Tačiau tai nereiškia, kad mūsų žmonėms nieko nereikia. Matome, kad truskaviškiai turi svajonių ir nebijo jų įgyvendinti. Labai džiaugiuosi dėl kraštiečių veiklumo. Dabar reikia tik telktis bendroms veikloms ir bandyti kiek įmanoma kokybiškiau gyventi.“

Virginija Kuprienė slaugytoja dirba 41 metus, o Dotnuvos slaugos namuose ji nuo pat jų įkūrimo.

Virginija Kuprienė slaugytoja dirba 41 metus, o Dotnuvos slaugos namuose ji nuo pat jų įkūrimo.

Įkurtuvės artėjant dvidešimtmečiui
Dotnuvos slaugos namai kitąmet švęs veiklos dvidešimtmetį. Šį įstaiga buvo įkurta reorganizavus rajono gydymo sistemą ir uždarius Dotnuvos ligoninę.
„Mūsų namai turi tikslą teikti pačios aukščiausios kokybės socialines paslaugas tiems, kam jų reikia. Kol gyvenome senuose, atskiromis krosnimis šildomuose namuose, tenkinome tik fiziologinius gyventojų poreikius. Dabar, persikraustę į erdvius, jaukius ir šiltus namus, galime gyventojams leisti pasijusti savarankiškesniems, atnešti į jų gyvenimus kultūros ir įvairių veiklų“, – permainomis džiaugėsi Dotnuvos slaugos namų vadovas Vytautas Gogaitis.
Jo vadovaujama įstaiga dar naujųjų metų išvakarėse per vieną dieną iš senųjų pastatų persikraustė į naujuosius. Dotnuvos slaugos namai prieglobstį rado buvusiame vaikų darželio pastate, o prikeltas naujam gyvenimui jis įsisavinus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas.
Rekonstruojant vaikų darželio pastatą ir pritaikant jį slaugos namams, įrengtos gyvenamosios, asmens higienos, sveikatos priežiūros, maitinimo, pagalbinės, administracinės patalpos. Įsigyta naujų baldų, medicininės įrangos, buitinės ir kompiuterinės technikos, neįgaliesiems pritaikyta transporto priemonė. V. Gogaitis įvardijo, kad per visą gyvavimo laiką Dotnuvos slaugos namuose pragyveno net 953 gyventojai. Šiuo metu įstaigoje prieglobstį rado 44 kraštiečiai, kurių didesnė pusė sunkiai sergantys ir beveik nejudantys.

Buvusi vaikų globos namų „Saulutė“ direktorė Birutė Naruševičienė (dešinėje) džiaugiasi, kad dabartinei vadovei Sandrai Sagatienei bus mažiau rūpesčių dėl prastos buities.

Buvusi vaikų globos namų „Saulutė“ direktorė Birutė Naruševičienė (dešinėje) džiaugiasi, kad dabartinei vadovei Sandrai Sagatienei bus mažiau rūpesčių dėl prastos buities.

Ne tik atsinaujino, bet ir prasiplėtė
Po nepilnų metų pertraukos sugrįžusi vaikų globos namų „Saulutė“ bendruomenė rado ne tik atnaujintą pastatą, bet ir praplėstą įstaigą. Greta vaikų namelių „Saulutė“ rūpinsis likimo kryžkelėn patekusiomis vienišomis mamomis ir užims į vaikų dienos centrą atėjusį jaunimą.
Pasak „Saulutės“ direktorės Sandros Sagatienės, šie namai ypač svarbūs ir reikšmingi tiems, kuriems trūksta tikrųjų namų šilumos, jaukumo, meilės, supratimo, atjautos ir nuoširdaus žodžio.
„Labai smagu, kad buvo rasta galimybių parengti ir įgyvendinti projektus, kurie ne tik vaikų namelius padarė jaukesnius, bet ir praplėtė jų veiklą. Dabar vaikai gyvena šeimynose, mokosi vieni kitais rūpintis. Sąlygos akivaizdžiai pagerėjo, o kartu su tais pokyčiais matome ir šviesesnius vaikučių veidus. Dabar dažniau matome ne liūdnus, bet besišypsančius vaikučių veidelius. Tai mums labai svarbu“, – pokyčiais įstaigoje džiaugėsi S. Sagatienė.
Ji kviečia bėdon patekusias moteris drąsiai kreiptis į jų įstaigą ir ieškoti išeičių iš problemų rato. Taip pat „Saulutės“ vaikų dienos centre laukiami ir mažieji kėdainiečiai, kurie nori turiningai praleisti popietes.

Panašios naujienos