Didžiulė nelaimė sukrėtė atokų Ažytėnų kaimą. Šeštadienio vakarą čia visiškai sudegė daugiavaikės Jarmalavičių šeimos gyvenamasis namas. Penkių asmenų šeima liko be nieko – taip, kaip stovi. Nors pragaištingos ugnies liepsnos pasiglemžė visą užgyventą turtą, dokumentus, šeimos galva Gintautas Jarmalavičius net ir tokioje be­viltiškoje situacijoje bando išlikti optimistu: „Ačiū Dievui, kad visi šeimos nariai liko gyvi ir sveiki…“

Mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis bei Krakių seniūnas Jonas Dalbokas sprendė, kokią paramą savivaldybė gali suteikti nuo gaisro nukentėjusiai Jarmalavičių šeimai.

Tiesa, nelaimėliai neliko vieni – pirmieji į pagalbą suskubo Ažytėnų kaimo gyventojai, kas žodžiu, kas daiktais ar net kuklia finansine parama prisidėję. Nelaimei neliko abejingi ir Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, iš karto po šeimą ištikusios nelaimės sprendę, kaip gali pagelbėti nelaimės ištiktai šeimai, kurios dabar vienintelė svajonė – įsigyti naują būstą.

Apie nelaimę pranešė sūnus

Pranešimas apie gaisrą bendruoju pagalbos telefonu gautas šeštadienio vakarą, apie 22.30 val. Į įvykio vietą išskubėjo gausios ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Atvykus, vieno aukšto rąstinis, bet plytomis apmūrytas namas jau degė atvira liepsna, stogas buvo sukritęs, sudegė visi namo viduje buvę daiktai. Šeima šiame name gyveno jau 17 metų.

G. Jarmalavičius pasakojo, kad lemtingąjį šeštadienį su dviem jauniausiais vaikais (trejų ir septynerių metų berniukais) buvo išvykęs į svečius, namuose buvo likęs tik vyriausiasis, 17 metų vaikinas. Jis pakūrė namo krosnį ir išėjo. Eidamas namų link, jau iš tolo pamatęs ugnies liepsnas, išsigando. „Atsiliepę į sūnaus skambutį iš pat pradžių nesupratome, apie ką jis šneka. Sūnus vis kartojo, kad dega namas. Tuo metu mes kaip tik važiavome namo iš viešnagės pas vyriausiąją dukrą. Skubėjau, labai skubėjau namo, bet… deja… Keliai – slidūs, važiavau su dviem mažamečiais vaikais, tad saugodamas savo šeimos narių gyvybes, greitai nevažiavau. Atvažiavus nuo vaizdo pakirto kojas – namas jau baigė sudegti…“, – pasakodamas lemtingus tos nakties įvykius graudinosi G. Jarmalavičius.

Nuo nakties reginių iki šiol sunku atsitokėti ir šeimos mažiausiesiems.
Šeima gyvena ūkiškai – augina arklį, kiaulių. Laimei, gaisrininkams pavyko išsaugoti ūkinius pastatus. Pirminiais duomenimis, gaisras kilo, kai nuo krosnies žiežirba persimetė ant netoli stovėjusios sofos-lovos.

Reikia lėšų naujo namo įsigijimui

Jarmalavičių šeimai vis dar negalint patikėti atsitikusia nelaime, į pagalbą suskubo Ažytėnų kaimo bendruomenė. Jau kitą dieną socia­liniuose tinkluose buvo išplatintas pranešimas, kuriame prašoma prisidėti prie pagalbos nelaimės ištiktai šeimai. Žmonės neliko abejingi – buvo priaukota nemažai drabužėlių berniukams, įvairių buityje reikalingų daiktų. Vienas pirmųjų į pagalbą atskubėjo ir Ažytėnų žemės ūkio bendrovės pirmininkas Šarūnas Šiušė.

„Bendruomenė susitelkusi, savomis jėgomis, kiek sugeba, tiek padeda – juk tai mūsų kaimo gyventojai! Manau, bendromis jėgomis su savivaldybe rasime išeitį iš šios situacijos. Šiuo metu didžiausia problema yra gyvenamasis plotas. Jau esame radę kelis tuščius, Ažytėnuose stovinčius namus. Vienas namas kaip ir būtų tinkamas šeimai apsigyventi, tad tariamės su šio namo savininkais dėl pardavimo“, – sakė Š. Šiušė.

Namas kainuoja apie 13 tūkst. eurų, tad šiuo metu yra ypač svarbu kuo greičiau surinkti reikalingą sumą pinigų. „Labai tikiuosi, kad prie paramos prisidės kuo daugiau mūsų rajono gyventojų, ūkininkų“, – sakė ūkininkas, pats pirmasis suteikęs finansinę paramą be nieko likusiai šeimai. „Bendruomenė taip pat įsijungusi į visokeriopos pagalbos teikimą nukentėjusiai šeimai“, – pridūrė jis.

Planuojama, kad jei bus nuspręsta namą iš pat pradžių sutvarkyti, padaryti remontą, šeima į naująjį būstą galėtų įsikelti maždaug po mėnesio, pusantro.

Prisidės ir savivaldybė

Pirmadienio rytą su G. Jarmalavičiumi susitiko ir mero pavaduotoja O. Urbonienė bei savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis, taip pat Krakių seniūnas Jonas Dalbokas.
„Analizuojame situaciją tam, kad išsiaiškintume, kuo galėtume padėti šiai šeimai. Be jokios abejonės, savivaldybė ir seniūnija ieškos įvairių pagalbos būdų. Pavyzdžiui, transportu pervežti daiktus, remontuojant naująjį gyvenamąjį pastatą, skiriant vienkartinę materialinę pašalpą. Taip pat tarpininkausime ir gaminant naujus šeimos narių dokumentus. Pastebėjau, kad visuomenė geranoriškai renka daiktus ir paramą nukentėjusiai šeimai. Tarp aukotojų – ir Ažytėnų žemės ūkio bendrovė. Dėkoju visiems, kurie jau padėjo šiai šeimai, taip pat ir tiems, kurie pagelbės ateityje. Kviečiu visus geros valios žmones aukoti į banko sąskaitą, mat įsikurti norinčiai šeimai pinigų reikės tikrai nemažai“, – sakė vicemerė O. Urbonienė.

Glaudžiasi pas uošvienę

„Ką dabar daryti?“ – toks klausimas jau antrą dieną kamuoja G. Jarmalavičių. Vyras teigė esantis dėkingas visiems, prisidėjusiems ne tik pagalba daiktais, bet ir palaikantiems morališkai.
„Ačiū Dievui, šiuo metu geri žmonės net ir namą yra radę. Jis stovi gale gyvenvietės, manau, jame įsikurti mums būtų pats geriausias variantas. Esu visiems padėjusiems be galo dėkingas. Žinote, aš ne pirmas, kuriam nutiko tokia nelaimė, bet Dievo meldžiu, kad būčiau paskutinis. Iki šiol labiausiai džiaugiuosi, kad mažiausieji vaikai buvo su manimi“, – žiūrėdamas į nuodėguliais likusius namus, kalbėjo G. Jarmalavičius.

Šiuo metu daugiavaikė šeima glaudžiasi pas tame pačiame kaime gyvenančią žmonos Vilmos Jarmalavičienės mamą kukliame, mažame namelyje. Dar trys šeimos atžalos – trys dukros – savo gyvenimus nuo tėvų kuria atskirai.

Paaukoti nuo gaisro nukentėjusiai tvarkingai, daugiavaikei šeimai galite pervesdami pinigus į Vilmos Jarmalavičienės banko sąskaitą Nr. LT54 4010 0510 0359 0073.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.