Kėdainių profesinio rengimo centras, gyvuojantis jau penkioliktus metus, atsisveikino su penkioliktąja laida.

1. Geriausiems absolventams diplomus įteikė savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Geriausiems absolventams diplomus įteikė savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Joje 231 absolventas iš dvylikos skirtingų grupių: jau diplomuoti apdailininkai, suvirintojai, virėjai, barmenai, apskaitininkai, vairuotojai logistai ir kiti darbininkiškų specialybių profesionalai.

Šeši jaunuoliai centrą šįmet baigė su pagyrimu. Tai – Andrius Gaurilčikas, Janina Simėnienė, Dovilė Butkevičiūtė, Greta Panasevičiūtė, Gražina Černeckienė ir Laura Kačegavičienė.

3. AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas sveikindamas centro absolventus sakė, kad jie turi pranašumų prieš kitus – nes turi reikiamus diplomus.

AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas sveikindamas centro absolventus sakė, kad jie turi pranašumų prieš kitus – nes turi reikiamus diplomus.

Rankoje prekybos įmonių vadybininko padėjėjo diplomą laikanti Dovilė sakė, jog centrą palieka geros nuotaikos: „Šiandien esu laiminga, nes žengiu naują gyvenimo žingsnį. Mokslai buvo itin įdomūs ir naudingi. Turėjau įvairių praktikų, net stažuotę Turkijoje. Manau, kad netrukus pavyks įsidarbinti ir sėkmingai dirbti.“

Automobilių elektromechanikos specialybę įgijęs Saimonas dar prieš atsiimdamas diplomą susirado darbą: „Mokiausi tai, kas man įdomu. Turėjome šaunius mokytojus, daug praktinių darbų. Po vienos praktikos gavau pasiūlymą pasilikti ir šiandien galiu pasigirti, jog esu ne tik diplomuotas, bet ir įsidarbinęs.“

2. Centro direktorius Dangiras Kačinskas didžiuojasi šauniais absolventais Mariumi, Dovile ir Saimonu.

Centro direktorius Dangiras Kačinskas didžiuojasi šauniais absolventais Mariumi, Dovile ir Saimonu.

Profesinio rengimo centro absolventų pasveikinti atvykęs savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis absolventams linkėjo drąsiai žengti per gyvenimą, nes jie jau turi pranašumų prieš kitus jaunuolius – jie turi diplomus: „Net senovės išminčiai sakydavo, kad tik tas žmogus vertas pagarbos, kuris moka kažkokį amatą. Jūs jau turite pagrindus, tad drąsiai eikite per gyvenimą, nebijokite svajoti, siekite tikslų ir būsite puikūs mūsų visuomenės nariai.“

Mokslus baigusį jaunimą sveikinęs akcinės bendrovės „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas pastebėjo, kad mūsų iškreiptame gyvenimo suvokime vis dar nėra harmonijos. „Labai gaila, kad šalies švietimas į antrą planą nustūmė profesinį orientavimą ir šiandien turime gąsdinančią statistiką. Didžiuojamės, kad Lietuva labai raštinga, turi daug aukštąjį išsilavinimą įgijusio jaunimo, bet nelabai skelbiame, kad tas jaunimas dirba pačius juodžiausius darbus užsienio fabrikuose ar paslaugų sferoje. Daug protingiau būtų mokinius kreipti mokytis amato. Įgytos žinios būtų naudingos ir visuomenei, ir praverstų namuose. Mes kasmet sulaukiame Profesinio rengimo centro absolventų savo įmonėje. Šįmet įdarbiname keturis jaunuolius, pernai atėjo porą, užpernai – trys. Be to, mūsų gamykla glaudžiai bendrauja su centru, suteikia jaunimui galimybę atlikti praktiką ir siunčia savus darbuotojus tobulintis. Šįmet net šešiolika gamyklos darbininkų praplėtė turėtas žinias, įgydami elektriko specialybę. Manau, kad reikia dažniau kalbėti apie amato būtinybę ir jaunimą skatinti rinktis darbininkiškas profesijas. Juk pradėję nuo apačios neretai galime padaryti daug daugiau negu pabaigę universitetus ir visai neturėdami supratimo, kam tą išsilavinimą gavome“, – sakė J. Dastikas.

Profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas absolventams padėkojo už norą mokytis, įgyti žinių. Nebuvo pamiršti ir pedagogai. „Buvote tikrai šauni mūsų bendruomenės dalis, labai viliuosi, kad jus pakeis tokie tap šaunūs jaunuoliai ir mes sėkmingai tęsime mums patikėtą misiją“, – sakė D. Kačinskas.

[tribulant_slideshow gallery_id=“187″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.