Visą savaitę Pelėdnagiuose vyko mažiesiems atostogautojams skirta vaikų vasaros stovyklėlė „Pelėdų mokykla“, kurioje mažieji užsiėmė įvairiomis prasmingomis bei įdomiomis kūrybinėmis veiklomis. „Ateinu čia, todėl nesėdžiu per dienas prie kompiuterio“ , – linksmai čiauškėjo vienas stovyklautojas berniukas.

Be to, stovyklos organizatorės bei vadovės džiaugėsi, kad atsirado ir jaunųjų savanorių, padedančių dirbti su mažaisiais.

Viena tokių – savanorė Austėja, tokioje stovykloje dalyvaujanti jau ketvirtus metus. Čia ji ne tik kartu su visais užsiima įvairiais darbeliais, bet ir yra nepamainoma pagalbininkė tiek mažiesiems, tiek ir stovyklos vadovėms. „Stovykloje būti man labai patinka, ne tik dėl to, kad darome įvairius, išskirtinius darbelius. Įdomu ir dėl to, kad ateina labai faini žmonės. Čia susiradau labai daug naujų draugų, net nesitikėjau, kad jų būrys taip pagausės per tokį trumpą laiką“, – pasakojo būsima penktokė Austėja ir pridūrė, kad su mielu noru padedanti ir kitiems, jaunesniems stovyklos dalyviams.

„Pelėdų mokykla“ miestelyje vyksta jau šeštąjį kartą. Jos viena vadovių, Pelėdnagių bendruomenės centro vadovė Virginija Vilkelienė sakė, kad miestelio bei apylinkių kaimų vaikai nekantriai laukę šios vasaros stovyklos.

„Stovyklą pradėjome tada, kai įkūrėme Pelėdų teminį kaimą. Tačiau apskritai, stovyklą vaikams organizuojame jau 12 metų iš eilės. Kaskart turime virš 30 vaikų, kartais net sunku visus sutalpinti. Vaikai net vasaros pradžioje, mane sutikę, teiravosi, ar bus šiais metais stovykla. Buvo tokių, į stovyklą užsirašiusių dar birželio mėnesį. Dėkojame Kėdainių rajono savivaldybei, kuri remia šią stovyklą ir suteikia vaikams įdomiai praleisti laisvalaikį. Vaikai visą savaitę darė rankdarbius, kūrė gėlių kilimus, lankė Pelėdnagių gyventojus: svečiavomės pas senbuvę Ireną Ginelevičienę, kuri pasakojo apie darbą. Vaikai vėliau moteriai padėjo sutvarkyti malkas, šlavė jos kiemą, padėjome rinkti obuolius. Taip pat aplankėme kitą gyventoją – žolininkę Reginą Banienę, kuri supažindino vaikus su įvairiomis vaistažolėmis bei jų panaudojimo būdus. Na, o penktadienį lipome į vandens bokštą, esantį Jonavoje“, – apie tai, ką su vaikais pavyko nuveikti per savaitę, pasakojo V. Vilkelienė. Moteris pridūrė, kad Pelėdnagių jaunimas yra labai aktyvus, iniciatyvus, todėl svarstoma galimybė panašias stovyklas vaikams bei jaunimui organizuoti ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.