Nuo pirmadienio, vasario 8-osios, dalį Pelėdnagių kaimo gyventojų neramina ore tvyrantis nežinomas aštrus kvapas, žmonėms primenantis chemikalus.

„Neįprastą kvapą pajutau vakar per pietus grįžęs iš darbo, tačiau to labai nesureikšminau, maniau, kad išsisklaidys. Tačiau šiandien kvapas tebetvyro, tą pajuto ir kaimynai“, – antradienį pasakojo Trumposios gatvės gyventojas.

Žmonių akys pirmiausia krypsta į netoliese esantį Kėdainių Pramonės rajoną, juolab kad pastarąsias dvi dienas vyravo nuo tos pusės pučiantis šiaurės rytų vėjas. „Vis tik šis kvapas neprimena mums jau pažįstamų – žinome ir cukraus fabriko kvapus, ir valymo įrenginių, ir kitoje pusėje esančios mėsos perdirbimo gamyklos kvapus“, – liūdnai pajuokavo vyras. Pasak jo, neramu vien dėl to, kad kvapas naujas, aštrus, neprimena smalkių ar kito iš kaminų rūkstančių dūmų kvapo.

„Vėjo kryptis pasikeis, mes gal to kvapo nejusime, bet jis sklis kita kryptimi. Susirūpinome, kas galėtų būti jo šaltinis. Paskambinęs į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą sužinojau, kad reikia rašyti skundą raštu, o šiandien vis tiek niekas tirti neatvažiuos“, – sakė pašnekovas.

Tuo tarpu Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius patarė atkreipti dėmesį, ar kiti gyventojai nekūrena pastatams šildyti netinkamo kuro, pasak jo, greičiausiai kvapas sklinda iš kaminų.

Kėdainių rajono savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Matyžiūtė taip pat pirmiausia patarė raštu apie problemą pranešti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Jos teigimu, savivaldybėje veikianti Kvapų kontrolės komisija kvapų nematuoja, tai atlieka NVSC. Jei ši institucija organizuotų kvapų matavimą, tuomet įsijungtų komisijos nariai bei aplinkosaugininkai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro komentarą apie kvapų matavimus pateiksime, kai tik gausime šios institucijos atsakymą. Tuo tarpu, remiantis NVSC interneto svetainėje pateikta informacija, apie kvapą, sklindantį iš stacionarių šaltinių arba apie cheminių medžiagų koncentraciją ore galima pranešti raštu, elektroniniu paštu info@nvsc.lt arba užpildžius elektroninį pranešimą, nuorodą į kurį galima rasti adresu https://nvsc.lrv.lt/lt/praneskite-mums

Beje, skundai, pateikti elektroniniu paštu, turi būti pasirašyti elektroniniu parašu.  

Panašios naujienos