Porą metų Pelėdnagiuose veikęs sporto klubas, kuriame visus norinčius neatlygintinai treniruodavo Nerijus Jakubauskas, juridiškai įteisino savo veiklą. Šių metų spalio 27 dieną įregistruota asociacija  Pelėdnagių sporto klubas „Ištvermė“.

Sportuos ten pat

Pasak klubo vadovo N. Jakubausko, kadangi šis sporto klubas įsikūręs Pelėdnagių kaime, todėl ir pavadintas paprastai – Pelėdnagių sporto klubu „Ištvermė“.

„Apie pora metų sportuodavome buvusiame ambulatorijos pastato antrajame aukšte, todėl kol kas ir ateityje dirbsime tose pačiose patalpose, kurias naudojame bendradarbiaudami su Pelėdnagių bendruomenės centru“, – sakė N. Jakubauskas.  

Iki karantino paskelbimo, kai buvo uždaryti sporto klubai, čia nemokamai sportuodavo apie dvidešimt nuolatinių narių, kurių amžius svyruodavo nuo aštuonerių iki 55-erių metų.

Simbolinis mokestis

Šie metai sporto klubams ir jų lankytojams buvo nedėkingi dėl karantino, nes juose sportuoti buvo galima vos keletą mėnesių, todėl pelėdnagiškis, turėdamas daugiau laisvo laiko, sutvarkė visus būtinus dokumentus ir oficialiai įregistravo klubą, turinį asociacijos statusą ir galintį gauti paramą.

Pelėdnagių sporto klube „Ištvermė“ ir toliau N. Jakubauskas dirbs vienas ir be atlygio.  

„Kadangi norėčiau labiau sutvarkyti, suremontuoti patalpas, įsigyti naujo inventoriaus, be to, reikia mokėti mokesčius, todėl pasibaigus karantinui suaugusiems ir vaikams planuoju nustatyti simbolinį penkių eurų mokestį už mėnesį. Po visų karantinų planuoju surinkti jaunimo grupę, su kuria vasarą planuoju dalyvauti sporto varžybose Kėdainių bei kituose rajonuose“, – kalbėjo N. Jakubauskas.  

Išsipildė aktyviai sportuojančio N. Jakubausko svajonė – oficialiai įregistruotas Pelėdnagių sporto klubas „Ištvermė“.

Galite prisidėti

Šiuo metu sportuojantiems klube priemonių pakanka, tačiau daugėjant norinčių treniruotis, jų tikrai nebeužtenka. Kol gyvenimą sustabdęs karantinas, vadovas tikisi atnaujinti klubo įrangą, kad vėl pradėjus sportuoti nieko nebetrūktų.

„Reikėtų bėgimo takelių, kardiodviračių. Kadangi keletas vietos gyventojų, ateinančių sportuoti, turi stuburo problemų, todėl  norėčiau jiems nupirkti specialų sporto inventorių. Įkūrę asociaciją tikimės sulaukti sporto klubo rėmėjų. Taip pat dėl paramos kreipsimės į Kėdainių rajono savivaldybės administraciją“, – sakė N. Jakubauskas.   

Norintieji paremti sporto klubą, kad būtų galima įsigyti reikiamo inventoriaus, galite tai padaryti pervedę lėšų į Pelėdnagių sporto klubas „Ištvermė“ sąskaitą banke „Swedbank“ , LT 047300010165422135.  

Kaip atsirado?

N. Jakubauskas aktyviai sportuoja daugiau kaip pusę savo gyvenimo, todėl namuose turėjo daug sportinio inventoriaus, dalis jo buvo nenaudojama.

„Svarsčiau ką daryti ir pagalvojau – gaila išmesti gerus daiktus, galbūt jais galėtų pasinaudoti kiti. Neatlygintinai. Mačiau, kaip Pelėdnagiuose vakarais jaunimas vaikšto neturėdamas ką veikti. Tada su Pelėdnagių seniūnijos seniūnu Edvinu Pagirsku aptariau idėją, pakalbėjau apie patalpas. Esu jam labai dėkingas ir už pirmąją nedidelę salytę rūsyje, ir už dabartines gerokai didesnes, erdvesnes ir labiau pritaikytas patalpas antrame aukšte“, – pasakojo N. Jakubauskas.

Ir pirmąsias, ir antrąsias sporto klubo patalpas vyras suremontavo ir pritaikė sportavimui savo asmeninėmis lėšomis.

Iš aplinkinių

Šiuo metu nedidelis sporto klubas įsikūręs buvusių Pelėdnagių ambulatorijos patalpų antrajame aukšte, adresu – Beržų g. 4. Čia sportininkai naudojasi trimis salytėmis, koridoriumi, higienos patalpomis.

Iki karantino sporto klube pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais po dvi valandas – nuo 18 iki 20, sportuodavo vaikai, paaugliai, suaugę vyrai ir moterys iš Pelėdnagių, Pašilių, Medėkšių, Serbinų, atvažiuodavo ir iš Kėdainių. Neretai apsižvalgyti užsukdavo vis nauji lankytojai.

„Į klubą atėjęs žmogus pasakydavo ko nori – mesti svorį, stiprinti raumenis, auginti kūno masę. Pasiūlydavau programą ir pradėdavome darbo procesą. Pats ilgą laiką sportuoju, daug domiuosi fiziniu parengimu, naujovėmis, sveika mityba, sportu, konsultuojuosi su treneriais, kineziterapeutais. Todėl, manau, kad galiu padėti, patarti sudarant fizinių treniruočių programą“, – pasakojo N. Jakubauskas.

(„Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)