Penktadienį Kėdainių profesinio rengimo centre lankėsi švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė. Ji, susipažinusi su mokyklos infrastruktūra, mokyklos vadovams išsakė ne tik pagyrų, bet negailėjo ir pastabų. 

Kėdainiuose viešėjusią Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrę gana nemaloniai nustebino profesinio rengimo centro bendrabutyje esančios gyvenimo sąlygos.

Kėdainiuose viešėjusią Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrę gana nemaloniai nustebino profesinio rengimo centro bendrabutyje esančios gyvenimo sąlygos.

Viceministrę vizito metu lydėjo mokyklos direktorius Dangiras Kačinskas bei direktoriaus pavaduotojas ugdymui Steponas Navajauskas. Mokyklos vadovai viceministrę trumpos ekskursijos metu supažindino su Kėdainiuose bei mokyklos padalinyje Lančiūnavoje turima ir naudojama mokymo baze. „Tokie vizitai atliekami visoje Lietuvoje. Noriu susidaryti įspūdį, kokios sąlygos sudarytos būtent profesinio mokymo srities mokiniams“, – sakė viceministrė.

„Vaikai vertesni geresnių sąlygų“
Bene didžiausią įspūdį, tiesa, gan neigiamą, S. Kauzonienei paliko mokyklos bendrabutis, esantis Šėtos gatvėje. „Savo akimis pamačiau, kokiomis sąlygomis gyvena vaikai atvažiavę mokytis iš rajono. Skausminga kalbėti apie gyvenimo sąlygas, mat, švelniai kalbant, tai labai tobulintina situacija. Manau, kad mūsų vaikai vertesni geresnių sąlygų“, – susirinkusiems žurnalistams sakė viceministrė. Ji pridūrė, kad matanti nemažai neišnaudotų finansinių galimybių, kaip būtų galima pagerinti ne tik mokinių buitį, bet ir mokymosi sąlygas tiek mokiniams, tiek ir mokytojams. Ir tai daryti būtina kuo greičiau.
„Ministerija turi nemažai finansinių priemonių: viena iš jų – „Jessica“ programa, pagal kurią vykdomi pastatų atnaujinimo darbai. Galbūt ne visi direktoriai žino, kaip galima būtų tuos pastatus atnaujinti, iš kur paimti lėšų, tad labai svarbu šiuos klausimus aptarti vizitų metu“, – kalbėjo S. Kauzonienė.

Vizito metu viceministrę lydėjo profesinio rengimo centro vadovai - D. Kačinskas (kairėje) ir S. Navajauskas.

Vizito metu viceministrę lydėjo profesinio rengimo centro vadovai – D. Kačinskas (kairėje) ir S. Navajauskas.

Sukuriamos realios darbinės sąlygos
Nepaisant to, Lietuvos, o ir Kėdainių profesinės mokyklos mokymo bazė ir įranga, pasak pašnekovės, yra tikrai nebloga. „Dabartiniams ir potencialiems mokiniams galiu drąsiai pasakyti, kad Lietuvos profesinių mokyklų mokymo bazė kai kuriais atvejais yra geresnė nei kolegijose. Mokyklose vyksta praktinis mokymas, sudaromos realios, beveik identiškos sąlygos kaip gamyklose, tad profesinius įgūdžius galima tobulinti itin geromis sąlygomis“, – sakė ji ir pridūrė, kad apie profesinį mokymą reikia kalbėti pozityviai, nes šioje srityje jaunimui galimybių yra labai daug.

Pastabas vertina teigiamai
Paklaustas, kaip vertina viceministrės išsakytas pastabas, D. Kačinskas pabrėžė, kad tai duos papildomo impulso konstruktyviam dialogui. „Tokie vizitai yra labai naudingi, mat profesinių mokyklų steigėja yra ministerija. Viceministrės atvykimas naudingas, nes ji pamatė realią mūsų centro situaciją – dabar galima tikėtis konstruktyvaus dialogo su ministerija dėl bazės atnaujinimo ir tobulinimo“, – pabrėžė jis.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.