Paskutinę pavasario dieną per Kėdainių kraštą praūžė gana stiprus vėjas, negailestingai laužęs senų medžių šakas. Tad vasara miesto tvarkdariams vasara prasideda darbingai.

Prilaužytų medžių šakų vakar matėsi po daugeliu medžių.

Specialiųjų tarnybų atstovų teigimu, skaudžių nelaimių dėl stipraus vėjo Kėdainių rajone neužfiksuota arba gyventojai nesikreipė dėl suniokoto turto.

Pasak Dotnuvos hidrometeorologinės stoties viršininkės Natalijos Gaurilčikienės, gegužės 31-ąją jų stotyje užfiksuotas 18 metrų per sekundę vėjas. Jo stiprumas buvo galingiausias šiais metais.

Patyrusi sinoptikė pastebėjo, kad vėjas draskė tik medžių šakas vien dėl to, jog nebuvo kritulių: „Jei vėjas būtų kartu su lietumi, tai būtume sulaukę ir virtusių medžių. Sausas vėjas mažiau pavojingas negu su krituliais.“

Miesto tvarkdariams vasara prasidės darbingai.

O kritulių šiųmetė gegužė pagailėjo kaip reta. Jų sinoptikai registravo labai mažus rodiklius. Paprastai daugiametė norma yra 47, o šįmet buvo tik 3,7. Pernai kritulių rodiklis, nors ir nesiekė normos, bet buvo gerokai didesnis – 27,3.

„Lietaus pasiilgo visa gamta. Žemė yra išdžiūvusi, tad jos atgaivinimui pirmos vasaros lietutis yra tiesiog išganymas. Nors labai didelės šilumos ir nėra, tačiau iškritę krituliai tikrai bus naudingi visai augmenijai“, – sakė N. Gaurilčikienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.