Tiskūnų kaimo bibliotekoje nebešalta nei jos darbuotojams, nei lankytojams – tai patvirtino Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė.


Šildys ir malkomis

Jau kuris laikas M. Daukšos viešosios bibliotekos Tiskūnų skyrius glaudžiasi vienoje buvusios Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos Tiskūnų skyriaus mokyklos klasėje.

Praėjusį lapkritį „Kėdainių mugė“ lankėsi šiame skyriuje. Tuomet patalpą, kur stovi pilnos knygų lentynos ir keletas kompiuterių, bibliotekos darbuotoja tada šildė pora elektrinių šildytuvų. Nepaisant jos pastangų, bibliotekoje tvyrojo silpnas drėgmės ir pelėsių kvapas, o ir pati patalpa nebuvo pakankamai šilta.

Praėjusį lapkritį „Kėdainių mugė“ lankėsi šiame skyriuje. Tuomet patalpą, kur stovi pilnos knygų lentynos ir keletas kompiuterių, bibliotekos darbuotoja šildė pora elektrinių šildytuvų. Nepaisant jos pastangų, bibliotekoje tvyrojo silpnas drėgmės ir pelėsių kvapas, o ir pati patalpa nebuvo pakankamai šilta.

Todėl, pasak M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorės V. Grigorjevienės, svarbiausia užduotis buvo, kad bibliotekininkė ir skaitytojai šiltai išgyventų žiemą ir turėtų vandenį.

„Dabar M. Daukšos viešosios bibliotekos Tiskūnų skyriuje viskas tvarkoje, jis ir toliau lieka mokykloje. Lapkričio pabaigoje patalpoje pastatytas šildymas „oras–oras“, o kadangi dar lauke ir pastate nėra labai šalta, darbuotoja turi vandenį. Su Vilainių seniūnu sutarėme, kad užėjus šalčiams patalpos bus šildomis malkomis“,– sakė V. Grigorjevienė.


Lankytojų netrūksta

Tiskūnuose visu etatu dirbančiai bibliotekininkei darbo netrūksta. Pernai skyriuje registruoti 266 vartotojai (asmenys, bibliotekos taisyklių nustatyta tvarka įgiję teisę kalendoriniais metais naudotis bibliotekos paslaugomis), iš jų – 52 vaikai. Iki 2019 metų pabaigos čia knygas arba periodinius leidinius skaitė apie 4 tūkst. lankytojų (asmenys, apsilankę bibliotekoje ir pasinaudoję jos paslaugomis, įskaitant ir paslaugas, kurioms nebūtinas skaitytojo pažymėjimas).

M. Daukšos viešosios bibliotekos Tiskūnų skyrius veikia buvusios mokyklos klasėje.

Bibliotekoje tiskūniečiai gali skaityti ne tik naujausias knygas, bet ir periodinius leidinius.

Liko po uždarymo

Prieš 7–8 metus Tiskūnų biblioteka veikė antrame kultūros centro aukšte, tačiau atsilaisvinus porai klasių mokykloje, bibliotekos skyrius buvo perkeltas į  mokyklą.

„Kai nebeliko mokyklos, mums iškilo problema su bibliotekomis patalpomis. Ateityje, kai Tiskūnų bendruomenės centras bus sutvarkytas, po remonto jame bus skirta patalpa ir kaimo bibliotekai“, – kalbėjo V. Grigorjevienė.

Nuo 2019 metų rugsėjo Tiskūnų mokykla uždaryta tyliai, neįspėjus bibliotekos administracijos. Jeigu tai būtų padaryta anksčiau, iki šildymo sezono pradžios bibliotekos administracija būtų turėjusi galimybę susirasti jaukesnes, mažesnes ir šiltesnes patalpas. Dabar kol bus rasta išeitis, bibliotekininkė turi glaustis didžiuliame tuščios mokyklos pastate.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.