Dar balandžio mėnesį lyg perkūnas iš giedro dangaus driokstelėjo žinia, kad gegužės pabaigoje uždaromas ilgus metus „Giraitės“ prekyvietėje sėkmingai veikęs Lietuvos pašto skyrius. Bendrovės vadovybė tvirtina, kad labai sumažėjo klientų, pastarieji sako, kad žmonės aktyviai naudojosi šio skyriaus paslaugomis – net eilės nusidriekdavo. Dabar gi teks kulniuoti į miesto centrą, kur pašto skyrius nėra pritaikytas neįgaliesiems ar sunkiau judantiems žmonėms, mat laiptai nepatogūs, o panduso nėra, ir kažin ar bus artimiausiu metu.

Į klausimą, dėl kokių priežasčių yra uždaromas Kėdainių 1-asis paštas, Lietuvos pašto komunikacijos vadovė Deimantė Žebrauskaitė atsiuntė tokį atsakymą:

„Jau kurį laiką pašto skyriuose sulaukiame vis mažiau klientų – klientai pašto paslaugomis naudojasi šiuolaikiškais būdais (paštomatais), taip pat svarbi tendencija, kad vis daugiau klientų nori gauti siuntas į namus, kurias pristato laiškininkai, tad į pašto skyrių jiems nebelieka poreikio eiti.

Ne išimtis ir Kėdainiai – lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2021 m., šiais metais Kėdainių pašto skyriuje klientų srautas mažėjo trečdaliu. Atsižvelgdami į šias tendencijas, Kėdainiuose esančius pašto skyrius nusprendėme sujungti“.

Pašto lankytojai: „Tai – absurdas“

„Visur viską tik mažina, tik uždaro. Kažkoks absurdas – kaip gali nebūt klientų, jei čia eilės dažniausiai būdavo? Aišku, žmonėms, kurie čia lankydavosi, bus problemų, dabar iki centro reikės važiuoti, ir darbo vietų nebelieka – blogai“, – sakė Narius Fleras.

Gegužės 30-oji – paskutinė „Giraitės“ pašto darbo diena. Tądien lankytojai bus aptarnaujami tik iki 12 val. Iki šio laiko nesuspėjusieji atsiimti siuntų ar registruotų laiškų, juos nuo kitos dienos galės atsiimti miesto centre esančiame pašte (J. Basanavičiaus g. 59).

„Čia žmonėms buvo ir arčiau, ir patogiau. Paštas buvo reikalingas, nes mikrorajonas nemažas, daug žmonių ateidavo ir mokesčius susimokėt, ir siuntą kokią išsiųsti“, – antrino Zina.

Alternatyvų yra, bet ar gyventojams jos tinka?

Gyventojams dabar beliks naudotis paštomatais, „PayPost“ padalinio, esančio Gegučių g. prie IKI, centrinio pašto arba mobiliųjų laiškininkų paslaugomis.

„Kas mums iš to „PayPost“ skyriaus, jei ten negali nei siuntos ar registruoto laiško išsiųsti, nei pašto ženklo nusipirkti. Geriau jau būtų „Giraitės“ skyrių palikę, o tą „kioskelį“ uždarę. Juolab, kad girdėjau, jog Gegučių g. esančią IKI parduotuvę žadama iškelti, tai aikštelėje liks tik tas „Paypost“ kioskelis, ar kas beeis į jį“, – retoriškai klausė Elytė.

„Aš – pensininkas. Internetu nesinaudoju, o mobilusis laiškininkas tikrai neatstos pašto skyriaus, kur galėjai ir atvirukų, kokių suvenyrų ar kalendorių įsigyti, ir siuntą atsiimti, bendrijos mokesčius sumokėti.

Be to, „Giraitės“ paštas buvo daugeliui patogioje vietoje, čia ir prekyvietė, ir vaistinė, kirpykla bei kelios parduotuvės. Ir vietiniai, ir iš kaimų atvažiavę žmonės apsipirkę galėjo ir į paštą užsukti, niekur nereikėjo papildomai važinėti. Tokiems, kaip aš, dabar bus sunkiau“, – šluostydamas bėgančią ašarą kalbėjo pensininkas Stepas.

„Maždaug prieš 10 ar daugiau metų irgi planavo šį paštą uždaryti, tada, pamenu, dar rašiau į laikraštį, kad paliktų, neuždarytų, nes žmonėms labai patogu. Tada paliko, o dabar… Uždaro, ir viskas. Gaila, kad valdžia, kaip visada, nuleido sprendimą iš viršaus, nepasigilinusi į situaciją, o jūs, žmogeliai, žinokitės“, – dėl susiklosčiusios situacijos apgailestavo kėdainietė Regina Tichonovienė.

Dar viena „Giraitės“ pašto lankytoja Diana sakė, kad net buvo kilusi mintis rinkti gyventojų parašus, kad tik neuždarytų šio skyriaus, bet, moters teigimu, vargu, ar valdžia būtų atsižvelgusi, juk, pavyzdžiui, ligoninėje Akušerijos skyrių uždarė…

Ar centrinis paštas pritaikytas neįgaliesiems?

Pašto komunikacijos vadovė Deimantė Žebrauskaitė tikina, pašto skyrių sujungimas neturės įtakos teikiamų paslaugų kokybei ir gyventojams bus užtikrintas pašto paslaugų prieinamumumas – Kėdainiuose esą veikia 3 paštomatai, dirba 13 mobiliųjų laiškininkų, aptarnaujančių kaimiškąsias teritorijas, taip pat galima nuvykti į centrinį paštą.

„Kėdainių pašte (J. Basanavičiaus g. 59) klientai aptarnaujami prie trijų klientų aptarnavimo langelių, taip pat skyriuje įrengta savitarnos zona, yra savitarnos lipdukų spausdintuvas, todėl klientai gali patogiai paruošti savo siuntas išsiųsti, palikti jas pašto skyriuje nelaukdami eilėje“, – teigiama atsiųstame pranešime.

„Labai gaila, kad pašto vadovai uždaro „Giraitės“ skyrių, neįsigilinę į situaciją, neatsižveldami į gyventojų poreikius“, – apgailestauja R. Tichonovienė.

Šiomis paslaugomis žmogus pasinaudoti gali, jei tik nesėdi neįgaliojo vežimėlyje ir jei gali lipti laiptais. Kitu atveju teks tik į duris pasižiūrėti, mat nei panduso, nei turėklo prie laiptų nėra. Arba, paskambinę įrengtu, bet niekaip nepažymėtu, kam jis skirtas, skambučiu, laukti, kol pašto darbuotojas ateis aptarnauti žmogų lauke, o jei tuo metu lyja?

Į klausimą, kada bus įrengtas pandusas, aiškaus atsakymo nebuvo: „Mums svarbu, kad klientai jaustųsi saugiai ir galėtų patogiai patekti į pašto skyrių. Ilgalaikėje perspektyvoje pagal modernią koncepciją atnaujinsime visus pašto skyrius, ne išimtis ir Kėdainių paštas. Čia ieškome galimybių perkelti pašto skyrių į patogias ir šiuolaikiškas patalpas“.

Na, o kol ta ilgalaikė perspektyva kažkur tolumoje, neįgaliems ar sunkiau vaikštantiems žmonėms teks telefonu kviestis į namus mobilųjį laiškininką, kuris „kliento namuose nemokamai suteikia visas įprastas pašto paslaugas: priima išsiųsti paruoštas siuntas ir laiškus, prenumeratos užsakymus, pristato ir išmoka vietines pinigų perlaidas“.

Kas bus su pašto darbuotojais?

„Giraitės“ pašto skyriaus darbuotojos teigė negalinčios nieko komentuoti apie pašto skyriaus uždarymą. Tiesą sakant, žodžių ir nereikėjo, viską pasakė akyse suspindusios ašaros.

Pašto vadovybė į klausimą, kiek šiame skyriuje dirbo darbuotojų, ar jie bus atleisti, nieko neatsakė, lyg tų darbuotojų nė nebūtų…

Mūsų šaltinio duomenimis, trys laiškininkai pereis dirbti į centrinį paštą – jie aptarnaus tas pačias teritorijas, o skyriuje ilgus metus dirbusioms keturioms darbuotojoms jokia darbo vieta nebuvo pasiūlyta, joms teks registruotis į Užimtumo tarnybą ir ieškoti naujo darbo. Beje, visoje Lietuvoje bendrovė Lietuvos paštas planuoja atleisti beveik 600 darbuotojų.

„Daug metų lankiausi šiame pašto skyriuje, čia dirbusios moterys visada maloniai aptarnaudavo, patardavo. Apmaudu, kad šios darbuotojos liks be darbo. Joms noriu pasakyti labai ačiū, o pašto vadovybei, kad neteko gerų darbuotojų. Linkiu joms sėkmingai rasti naują darbo vietą“, – kalbėjo Rasos g. gyventoja Angelė.

L. Pranckevičiūtės nuotraukos

Panašios naujienos