Nuo gegužės 20 dienos iki kitos savaitės pirmadienio per miesto ir rajono gimnazijas vilnija paskutinio skambučio šventė.

Ketvirtadienio rytą mokytojų, tėvelių ir visų, kuriems – jaunystėje ar visai neseniai – nuaidėjo paskutinis skambutis, širdis virpino miesto gatvėmis sklindantys automobilių signalai. Ne tik balionais, bet ir įvairiais užrašais padabintais automobiliais Kėdainių gatvėmis ratus pirmieji šiais metais apsuko Šviesiosios gimnazijos abiturientai. Vėliau visi susirinko gimnazijos kiemelyje.

„Nuotaika gera, nes niekas nesitikėjome, kad paskutinis skambutis apskritai įvyks. Neturėjome Šimtadienio šventės, tai turėsime bent paskutinio skambučio. O mokyklos baigimo ne taip jau ir laukiu – galėčiau dar metus pabūti, – šypsojosi Šviesiosios gimnazijos abiturientas Airidas. – Nes tie pandeminiai metai – tarsi prarasti metai…“

Pasak abiturientų, į pamokas po nuotolinio mokymo jie ėjo apie porą savaičių, nuo gegužės 3-ios, dabar pamokos baigėsi ir belieka tik konsultacijos. „O ar yra mokymosi spragų, sunku apibendrintai atsakyti – kai kurie dalykai reikalauja gyvo mokymosi, kai kurie ne visai. Konsultacijų labiausiai ir reikės pagrindiniams dalykams, matematikai, lietuvių kalbai, fizikai“, – vardijo abiturientas.

Abiturientė Fausta prisipažino, kad nuotolinis mokymasis jai nepatiko. „Žinau, kad kai kuriems patiko, bet man – priešingai. Visi skirtingi, kiekvienas turi savo požiūrį. Na, o šiandien šventinių planų neturime, rytoj – vėl į mokyklą“, – kalbėjo nuotaikingai nusiteikusi mergina.

Penktadienį, gegužės 21-ąją, į maratoną įsitrauks „Atžalyno“, Krakių Mikalojaus Katkaus, Akademijos, Josvainių gimnazijų bendruomenės, pirmadienį paskutinis skambutis nuaidės Šėtos gimnazijos abiturientams. „Atžalyno“ gimnazijoje paskutinis skambutis vyks nuotoliniu būdu. Kėdainių profesinio rengimo centro gimnazijos skyriuje „gyvai“ šventė taip pat nerengiama.

Rajone šiais mokslo metais mokosi 344 abiturientai.

Nuaidėjus paskutiniam skambučiui abiturientų laukia konsultacijos ir brandos egzaminai. Kaip yra skelbusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, brandos egzaminų sesija šiemet prasidės birželio 7, baigsis liepos 2-ąją, o egzaminų rezultatai bus aiškūs iki liepos 23 dienos.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.