Kaip ir įprasta, gegužės pabaigoje mokyklose abiturientams aidi paskutinis skambutis. Ta proga Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija, šiemet išleidžianti net 121 abiturientą, šį gražų jaunuolių būrį, jų tėvus bei mokytojus sukvietė į šventę, surengtą ne mokykloje, o miesto parke.

Kaip sakė gimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorė Aušra Ščiukienė, paskutinio skambučio šventė pirmąsyk surengta netradicinėje erdvėje, nes nuo šių metų atestatai bus jau tik skaitmeniniu formatu, popierinių nebeliko, tad nebūtų ką įteikti per išleistuves, todėl nuspręsta šias dvi šventes apjungti.

„Kadangi gimnazistų turime daug, o jų tėvai, kiti šeimos nariai irgi nori dalyvauti šventėje, mokyklos salėje būtų per ankšta, tad, radę pagalbininkų, sukvietėme visus į miesto parką“, – sakė A. Ščiukienė.

Maždaug tūkstančio žiūrovų akivaizdoje dvyliktokai sušoko valsą, taip pradėdami šią gražią, džiugesio ir jaudulio pripildytą šventę. Susirinkusiuosius pasveikinęs „Atžalyno“ gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis sakė, kad mokykla išleidžia jau keturioliktąją gimnazistų laidą. Pasidžiaugė abiturientais, kurie atstovavo gimnazijai įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžybose, dėkojo jų tėvams ir mokytojams, kad skatino mokytis, padėjo ruoštis naujam gyvenimo etapui. Dabar belieka sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus.

Emocijų pliūpsnis

„Aišku, jaučiame ne tik džiaugsmą, bet ir liūdesį. Gaila, kad taip greitai viskas baigiasi, bus nelengva paleisti gerus klasiokus, nes ypač susigyvenome dvyliktoje klasėje, pradėjome geriau pažinti vienas kitą.

Esu labai dėkinga mokytojams, ir mūsų auklėtoja Neringa Markevičienė buvo puiki, ji visada buvo šalia, kai mums to reikėjo. Dabar taip gaila su visais atsisveikinti, bet tikiuosi, kad ateityje dar susitiksime.

Brandos egzaminų laukiame su baime, labai svarbu juos gerai išlaikyti, nes tai nulems atetitį. Gerai, kad mokytojai mums padėjo pasiruošti ne tik dalykiškai, bet ir psichologiškai, skyrė tam daug dėmesio. Ačiū už tai“, – su jauduliu balse kalbėjo gimnazistė Aistė Kaštaunaitė.

„Šiandien mūsų nuotaikos tikrai geros, esame laimingi, bet yra ir rimtumo, negalime dar visai atsipalaiduoti, nes laukia dar daug išbandymų. Manau, mokykloje praleisti metai išliks atminty visam gyvenimui, nes tiek laiko praleista su klasiokais ir mokytojais.

Sau ir bendraklasiams norėčiau palinkėti siekti to, ko nori, ne dėl to, kad reikia, rinktis tokį kelią ir eiti juo taip, kaip nori širdis. Galvoju, kad mokykloje įgijome tvirtus pagrindus, buvome ruošiami šiam etapui, todėl, manau esame pasiruošę gerai išlaikyti egzaminus, kad po to būtų kuo lengviau gyventi“, – gimnazistų nuotaikas apibendrino Audingas Noreika iš 4 e klasės.

Jaudinančios akimirkos ir mokytojams, ir gimnazistų artimiesiems

„Tai mano jau antroji išleidžiama laida. Pirmoji, sakyčiau, buvo gal kiek atsakingesnė, dabartiniai abiturientai yra laisvesni. Gerai su jais sutarėme, tarp mūsų buvo ne konfiktų ir griežtumo, o susitarimo principas.

Savo moksleiviams noriu palinkėti turėti svajonę, dėl kurios jie galėtų eiti iki begalybės ir rastų gyvenimo kelią, kuriame jie galėtų atsiskleisti“, – sakė 4 d klasės auklėtoja Vaida Kavaliauskienė, išreiškusi viltį, kad abiturientai sėkmingai išlaikys egzaminus.

„Šiandien atėjau pasveikinti savo buvusių moksleivių, kuriuos aš mokiau nuo 1 iki 4 klasės. Taip jaudinuosi ir graudinuosi, matydama, kaip jie užaugo. Prisimenu, kokie jie buvo mažyčiai, kai juos mamos atvedė už rankutės į pirmą klasę, tie ketveri metai prabėgo greitai ir teko juos išleisti. O šiandien vėl noriu būti su jais drauge“, – kalbėjo buvusi pradinių klasių mokytoja Gendrutė Burkauskienė.

„Turiu tik vieną anūkę ir ji mokosi „Atžalyne“. Atėjau jos pasveikinti baigus 12 klasių. Taip suvirpa širdis, kai pagalvoju, kiek iššūkių reikės įveikti šiems jauniems žmonėms, kokia atsakomybė dabar gula ant pečių, nes reikia pasirinkti būsimą gyvenimo kelią. Labai noriu visiems palinkėti išsaugoti tas vertybes, kurias vaikams diegė jų tėvai ir mokytojai, ir kad suvoktų, jog dėl savo ateities reikės labai pasistengti, nes nieko nebūna padėta ant lėkštutės, viskas įgyjama tik darbu ir protu“, – gyvenimiška išmintimi dalijasi Julija Žilinskienė.

Kiek rajone abiturientų?

Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, šiemet su mokykla mūsų rajone atsisveikina 343 abiturientai. Daugiausia jų turi Šviesioji gimnazija (122) ir „Atžalynas“ (121). Akademijos gimnazija atsisveikins su 23, Josvainių – 19, Krakių M. Katkaus – 15, Šėtos – 11 abiturientų. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre dvyliktos klasės kursą baigia 32 asmenys.

Tiesa, vadinamų dvyliktokų yra ir Kėdainių profesinio rengimo centre. Čia jų mokosi beveik 60. Išlaikę egzaminus, jie dar tęs mokslus trečiame kurse, kad įgytų ir specialybę.

Brandos egzaminų sesija prasidėjo dar balandį

Šių metų pagrindinės sesijos valstybiniai brandos egzaminai prasidėjo balandžio 12 d. užsienio kalbų valstybinių brandos egzaminų kalbėjimo dalimi, o baigsis birželio 27 d. Pakartotinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 28 – liepos 13 dienomis. Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti 2 brandos egzaminus – privalomą lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį ar mokyklinį) bei vieną pasirinkto dalyko egzaminą – arba atlikti brandos darbą. Iš viso abiturientai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

Panašios naujienos