Kėdainių sirgaliai galėjo stebėti intriguojančią dramą „Betsafe–LKL“, kurioje vietos „Nevėžis“ (5/11) įspūdingai išplėšė pergalę po Mato Juciko metimo – 88:87 (21:20, 20:29, 18:19, 29:19) nugalėtos Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (5/11).

Atkakliame mūšyje „Pieno žvaigždės“ dar ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo 71:59, tačiau „Nevėžis“ ėmė naikinti atsilikimą. Mato Juciko ir brolių Kalaitzakių inicijuota atkarpa skirtumą mažino, o po Granto Vasiliausko tritaškio, likus 7 minutėms, ekipas skyrė jau tik taškas – 72:73.

Tris taškus pasvališkiams pridėjo Johnas Gillonas, tačiau Georgios Kalaitzakio metimas, likus minutei, išlaikė intrigą maksimalią – 84:86.  Antrąsyk iš eilės teisėjams pakeitus sprendimą, kam atitenka kamuolys, Julius Kazakauskas tai išnaudojo lygindamas rezultatą, tačiau M. Jucikas prasižengė ir Paulius Petrilevičius tai išnaudojo dalinai – pataikė vieną baudos metimą – 87:86.

Keliskart kartojus metimą iš po krepšio „Nevėžio“ pergalės kalviu galiausiai tapo M. Jucikas, palikdamas varžovams mažiau nei 2 sekundes, per kurias išsigelbėti nebepavyko.

Prie pergalės 16 taškų pridėjo 3 tritaškius pataikęs Laurynas Beliauskas, 15 – M. Jucikas, 13 – Panagiotis Kalaitzakis, 12 – G. Kalaitzakis (8 atk. kam.).

Pasvalio klubui 21 tašką surinko ir naudingiausią (29) sezono mačą sužaidė J. Gillonas, 18 taškų pelnė P. Petrilevičius, 15 – Mike’as Bruesewitzas (4/5 trit.), 11 – Miha Lapornikas.

G. Vasiliauskui tai kol kas buvo solidžiausias mačas „Betsafe–LKL“: jis žaidė 13 minučių ir pelnė 5 taškus, atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, surinko 6 naudingumo balus.

Pasvalio klubui tai – trečiasis pralaimėjimas iš eilės. Pirmą tarpusavio mačą pasvališkiai buvo laimėję tvirtai – 87:66.

Po susitikimo Marius Kiltinavičius pagyrė auklėtinius, didžiavosi M. Juciku ir dėkojo sirgaliams už didelį palaikymą.

„Didžiąją rungtynių dalį negalėjome susitvarkyti su individualiu varžovų pajėgumu tiek po krepšiu, tiek ties perimetru. Trečio kėlinio viduryje pavyko juos išmušti iš vėžių, pradėjome agresyviai gintis ir vyrai gerai išpildė tai, ko norėjome. Tas tikėjimas… Buvo emocinių momentų, kai galvojome, kad galime palūžti. Emociškai jaunimui reikėjo susitvarkyti, jie šaunuoliai, tai padarė. Esu tikras, kad be žiūrovų nebūtume laimėję.

Malonu žiūrėti, kada Matas toks. Vienintelė jo problema – pasitikėjimas savo jėgomis. Jis gali žaisti krepšinį, bet kartais jo nedrąsumas, neužtikrintumas neleidžia parodyti to, ką gali. Tikiuosi, kad jis persilauš, jis šiandien nueis miegoti tikrai su plačia šypsena“, – kalbėjo „Nevėžio“ strategas.

„Pieno žvaigždes“ treniruojantis Gediminas Petrauskas sakė, kad pergalė išslydo ne paskutiniame metime.

„Nepasakyčiau, kad pergalė išslydo paskutinėmis sekundėmis – ji išslydo paskutiniame kėlinyje, kai labai neatsakingai išbarstėme turimą pakankamai saugų pranašumą. Nežaidėme taip, kaip iki tol, kažkiek sustojome, ėmėme žaisti individualiau.

Žinome, ką „Nevėžis“ gerai daro: bėga ir meta tritaškius. Kol tą kontroliuoji – tu pirmauji“, – sakė jis.