Šiais metais į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti daugiau nei 34 tūkstančiai gyventojų. Iki šiol sprendimą dalyvauti ar atsisakyti kaupimo priėmė apie 9 tūkstančiai žmonių. Likusieji turėtų suskubti – galutinis terminas apsispręsti yra birželio 30 d.

Naujai įtraukti į kaupimą gyventojai turi tris pasirinkimo variantus – jie gali patys sudaryti sutartį su norima pensijų kaupimo bendrove, nieko nedaryti ir pradėti kaupti pensiją „Sodros” atsitiktine tvarka parinktoje bendrovėje arba asmeninėje „Sodros” paskyroje www.sodra.lt/gyventojui pateikti prašymą kaupime nedalyvauti.

„Pasvėrę įvairias galimybes, žmonės priima tokį sprendimą, koks jiems atrodo geriausias. Mūsų tikslas – suteikti išsamią informaciją ir priminti apie pasirinkimo variantus. Nuo metų pradžios naujai įtrauktiems į pensijų kaupimą gyventojams išsiuntėme kelis priminimus į asmenines paskyras, elektroniniu paštu bei registruotais laiškais, o praeitą savaitę skambinome tiems, kurie pasirinko būti informuojami telefonu.

Vis dėlto apie 20 tūkst. įtrauktųjų dar neperskaitė informacijos savo asmeninėse paskyrose www.sodra.lt/gyventojui ir nepriėmė sprendimo. Raginame juos padaryti tai kuo greičiau – svarbu nepavėluoti ir nepraleisti paskutinio termino – birželio 30 d.“, – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

Iki šiol 7,5 tūkst. iš daugiau nei 34 tūkst. įtrauktųjų atsisakė kaupimo, o 1,2 tūkst. pasirašė kaupimo sutartis su pasirinkta bendrove. Dar beveik 4 tūkst. žmonių, kurie šiais metais nebuvo įtraukti į kaupimą, sudarė pensijų kaupimo sutartis savo iniciatyva.

Kiekvienais metais į pensijų kaupimą įtraukiami tie gyventojai, kurie sausio 2 d. buvo jaunesni nei 40 metų amžiaus, tą dieną dirbo samdomą darbą, vykdė savarankišką veiklą ar kitu pagrindu buvo drausti Lietuvoje ir anksčiau nedalyvavo pensijų kaupime.

„Sodros“ ir „Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos