Iki rugsėjo likus vos kelioms savaitėms, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnaziją uždengė statybiniai pastoliai bei tentai. Prieš kelias savaites pradėti pastato sienų šiltinimo darbai, tikimasi, bus baigti gruodžio mėnesį. 

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius aktyviai domėjosi, kaip vyksta „Aušros“ progimnazijos sienų ir stogų šiltinimo darbai. Progimnazija buvo paskutinė iki šiol nerenovuota miesto mokykla.

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius aktyviai domėjosi, kaip vyksta „Aušros“ progimnazijos sienų ir stogų šiltinimo darbai. Progimnazija buvo paskutinė iki šiol nerenovuota miesto mokykla.

Statybininkai jau pluša ir sklype šalia Kėdainių šviesiosios gimnazijos, kur planuojama pastatyti gimnazistų poreikiams skirtą priestatą. Tačiau 2016-iems metams iš valstybės gauta pinigų suma verčia manyti, kad priestato statybos darbai bus užbaigti tik po kelių dešimtmečių…

Buvo ilgai ignoruojama
„Aušros“ progimnazija yra pati paskutinė iki šiol nerenovuota miesto mokykla. Pirminiais skaičiavimais, po atliktų darbų šildymo išlaidos sumažės mažiausiai 30 proc.
Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, susitikęs su „Aušros“ progimnazijos vadovais, domėjosi, ar sklandžiai vyksta kone prieš trisdešimt metų statyto pastato atnaujinimo darbai.
„Nežinau, kodėl, tačiau „Aušros“ progimnazija iki šiol buvo ignoruojama ir jai nebuvo skiriama pinigų nei renovacijai, nei remontui. Džiugu, kad savivaldybė ir savivaldybės Taryba pagaliau surado galimybių: iš savivaldybės biudžeto darbams buvo skirta 350 tūkst. eurų. Tačiau tai – tikrai ne pabaiga. Jei savivaldybės biudžete bus rasta pakankamai lėšų, tikimės kitais metais darbus tęsti ir pastato viduje: sutvarkyti apšildymo, vėdinimo sistemas, elektros instaliaciją. Tikiuosi, kad statybininkai visus suplanuotus darbus spės atlikti laiku. Esu įsitikinęs, kad visos mokyklos Kėdainiuose turi būti tvarkingos, renovuotos, gražios, jaukios, o mūsų moksleiviai, mūsų mokytojai jaustųsi kaip namuose“, – įsitikinęs meras.

Dirba įmonė iš Šiaulių
Iki gruodžio mėnesio planuojama padaryti darbų už 300 tūkst. eurų. Šiuo metu atliekami stogo ir sienų apšiltinimo darbai.
„Renovacija buvo labai reikalinga, nes buvo patiriami dideli šildymo nuostoliai. Be to, buvome vienintelė likusi mokykla, kuri iki šiol dar buvo nerenovuota. Nors pastate žiemos mėnesiais nebuvo labai šalta, temperatūra siekdavo apie 18 laipsnių, tačiau patirdavome labai dideles šildymo išlaidas“, – sakė progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio ir bendriesiems klausimams Romaldas Petrukevičius. Jis patikino, kad renovacijos darbai mokinių ugdymo procesui netrukdys.
Darbus vykdo statybos įmonės iš Šiaulių „Aukstata“ darbuotojai.

Šviesiosios gimnazijos priestato vietoje – gili duobė. Meras liūdnai juokavo,kad tokiais tempais priestatą teks statyti mažiausiai kelis dešimtmečius.

Šviesiosios gimnazijos priestato vietoje – gili duobė. Meras liūdnai juokavo,kad tokiais tempais priestatą teks statyti mažiausiai kelis dešimtmečius.

Gauta tik 100 tūkst. eurų
Lėtai, bet įsivažiuoja ir Šviesiosios gimnazijos priestato statybos darbai. Tiesa, šiais metais iš Valstybės investicijų fondo gauta 103 tūkst. eurų suma bus panaudota tik pamatų įrengimui ir gelžbetoninio karkaso montavimo darbų pradiniam etapui.
„Darbai atliekami pagal kiekvienais metais gaunamą finansavimą. Planuojame, kad jie bus atlikti iki lapkričio 15 dienos. Žinoma, jei tam nesutrukdys rudeniški orai“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Nijolė Jašinienė.
Pasak mero S. Grinkevičiaus, jei kasmet valstybė objekto statybai skirs tik po 100 tūkst. eurų, akivaizdu, kad darbai Kėdainių senamiesčio erdvėse tęsis ne vieną dešimtmetį.
„Yra gana nemažai problemų ir keblumų, susijusių su iš mūsų Vyriausybės, ministerijų gaunamu finansavimu. Pavyzdžiui, 2016 metams skirtą Šviesiosios gimnazijos pastato statybos finansavimo patvirtinimą iš Švietimo ir mokslo ministerijos gavome tik birželio pabaigoje! Praėjo pusė metų, o mes nieko negalėjome daryti, nes nebuvome užtikrinti finansavimo šaltiniu“, – apžiūrėjęs statybų aikštelę kalbėjo meras S. Grinkevičius.

Iš viso skirta daugiau nei 300 tūkst. eurų
Darbus vykdo UAB „LitCon“ pagal 2014 spalio 15-osios dienos rangos sutartį. Šiam objektui iš viso jau skirta apie 362 tūkst. eurų: 2014 metais skirta 86 tūkst. eurų, už kuriuos buvo parengtas investicinis projektas ir objekto techninis darbo projektas. Kitais metais buvo skirta 173 tūkst. eurų suma, kuri panaudota čia iki tol stovėjusio pastato griovimo bei naujo statinio pamatų klojimo darbams atlikti.
„Gautoji suma – 103 tūkst. eurų – tikrai ne tie pinigai, kurie gali mus džiuginti, mat viso šio objekto sąmatinė vertė yra daugiau kaip 2,5 milijono eurų. Na, bet reikia pasidžiaugti, kad darbai po truputį juda. Tačiau mes turime kitą objektą, kuris laukia investicijų – tai Kėdainių kultūros centras. Jei mes jį, kaip buvo numatyta senesnės valdžios, būtume nugriovę ir po to dar kokius 25 metus būtume statę, manau, mūsų niekas nebūtų supratę“, – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. rasa

    paskelbki viešai,kiek aušra gavo pinigų,kai liberalai atėjo į valdžią ir palyginkit su kitom įstaigom.statistika sudomins.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.