Naujos kadencijos merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų kovo 5-ąją. Jei prireiks antro turo, jis vyks kovo 19-ąją. Tam, kad galėtume rinkti naują valdžią, rinkimų procesą organizuoja ir vykdo rinkimų komisijos. Asmenys, kurie siekia tapti savivaldybių rinkimų komisijų nariais ir (arba) šių komisijų pirmininkais, jau gali dalyvauti atrankoje.

Atranką vykdanti Teisingumo ministerija skelbia, kad kandidatuoti į rinkimų komisijų narius arba pirmininkus gali asmenys, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, turi aukštąjį teisinį išsilavinimą, nėra susiję priesaika ar pasižadėjimu su užsienio valstybe, yra ne jaunesni kaip 18 metų rinkimų komisijos sudarymo metu, yra nepriekaištingos reputacijos ir atitinka kitus keliamus reikalavimus.

Kandidatas į savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkus dar turi turėti darbo rinkimų komisijos pirmininku ar nariu patirties.

Kandidatai turi pateikti nustatytos formos prašymą ir aukštąjį teisinį išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją. Dokumentus galima teikti šiais būdais:

el. paštu rastine@tm.lt (prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu arba suformuotas tokiu būdu, kuris užtikrina elektroninę asmens atpažintį ir teksto autentiškumą);

atvykus tiesiogiai ar siunčiant klasikiniu paštu adresu Gedimino pr. 30, 01104 Vilnius.

Dokumentus reikia pateikti iki spalio 26 d. įskaitytinai.

Papildomą informaciją, susijusią su šia atranka, teikia Teisingumo ministerijos Veiklos valdymo skyriaus patarėja Rita Kamarauskienė el. p. rita.kamarauskiene@tm.lt, tel. 8 600 41 146.

Parengta pagal Teisingumo ministerijos inf.

Panašios naujienos