Atėjus pavasariui, pasitinkant iš šiltų kraštų grįžtančius paukščius, miškininkai kviečia iškelti inkilus. Šios tradicijos laikosi ir Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos Lančiūnavos skyriaus darželio vaikučiai, kurie kasmet apsilanko girininkijoje su savo tėvelių pagamintais inkilais.

Kovo 24 dieną vaikai apsilankė VĮ Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio Lančiūnavos girininkijoje. Girininkas Vytautas Ivanauskis padėkojo vaikučiams už atneštus inkilus ir pasidžiaugė, kad viename pernai atneštame ir girininkijos kiemo eglėje pakabintame inkilėlyje jau  gyvena varnėnų šeimynėlė. Girininkas papasakojo, kokie dar paukšteliai gyvena  inkiluose, kad žiemą juose apsigyvena kiaunės ir todėl pavasarį inkilus reikia išvalyti ir „renovuoti“.

Bėgiodami pievelėje vaikai pastebėjo žydinčias snieguoles, pumpurus sukrovusias saulutes. Girininkas V. Ivanauskis pakvietė, sušilus orams, kartu su juo pasivaikščioti miške, stebėti bundančią gamtą. „Mes, pedagogės, ir visi vaikučiai esame dėkingi girininkui Vytautui Ivanauskiui ir  tėveliams už prasmingai praleistą popietę“, – sakė Raimonda Ivanovienė, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos Lančiūnavos skyriaus ikimokyklinio ugdymo mokytoja.

(Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos Lančiūnavos skyriaus nuotr.)

Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos Lančiūnavos skyriaus, „Kėdainių mugės“ inf.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.