Vos prieš mėnesį susibūrusi priemiestinio Pašilių kaimo bendruomenė ne žodžiais, o darbais kraštiečiams nutarė pristatyti savo atsiradimą. 

Prieš mėnesį į bendruomenę susibūrę pašiliečiai nieko nelaukę susirinko į talką, kad surinktų šiukšles palei dviračių taką ir parodytų, jog tvarką reikia pradėti daryti patiems.

Prieš mėnesį į bendruomenę susibūrę pašiliečiai nieko nelaukę susirinko į talką, kad surinktų šiukšles palei dviračių taką ir parodytų, jog tvarką reikia pradėti daryti patiems.

„Nors gyvename sodų bendrijose, esame normali gyvenvietė. Jau praeityje tie laikai, kai į sodus miestiečiai atvažiuodavo tik pavasaroti. Dabar yra daugybė žmonių, nuolat gyvenančių soduose. Puikiai suprantame, kad naivu tikėtis valdžios dėmesio mums gerinant gyvenimo kokybę. Patys turime sėsti prie derybų stalo ir tartis, ką pirmiausia tvarkyti, kad galėtume gyventi patogiai, jaukiai ir saugiai. Mums aktualu turėti gatvių apšvietimą, kad vakarais vaikai galėtų saugiai grįžti namo, reikia kalbėti ir apie vandentiekio bei kanalizacijos tinklų įrengimą, kelių tvarkymą viešojo transporto grafikų derinimą. Svarbių klausimų tikrai yra galybė. Manome, kad bent dalį jų iš mirties taško pajudinsime ruošdami ir įgyvendindami projektus“, – sakė Pašilių kaimo bendruomenės pirmininkas Vitalis Vidikas.
Kol strateginiai planai tik sukasi pašiliečių galvose, jie draugiškai ėmėsi mažų, bet labai svarbių darbų. Pirma kregždė išjudinusi ir subūrusi pašiliečius – kvietimas surinkti šiukšles palei dviračių taką. „Nors dviračių taku dažniausiai naudojasi miestiečiai, mūsų bendruomenė sutarė, kad jis – savotiškas kaimo veidas. Tad nelaukę, kol sužaliuos žolė ir paslėps netvarkingųjų išmėtytą „turtą“, suskubome rinkti šiukšlių. Tikrai nesitikėjome tokio „lobio“. Per pusvalandį įvairius butelius, pakuotes ir kitas neyrančias atliekas kraudami į maišus jų tiesiog pritrūkome, nors buvome pasirūpinę pusšimtį. Teko skubėti dar pirkti maišų. Per keletą valandų dviračių taką tikrai apgydėme. Lieka tikėtis, kad jam tapus švaresniam dviratininkai elgsis atsakingiau ir lengvomis rankomis nebemėtys nei tuščių vandens butelių, nei saldainių popierėlių, nei cigarečių pakuočių“, – sakė V. Vidikas.

Panašios naujienos