Į Šėtos kultūros centrą atvyksta smuikininkų duetas iš Kijevo „Two Violins“. Kritikai ir dziažo mylėtojai iš viso pasaulio negaili liaupsių atlikėjams Iljai Bondarenko ir Tatjanai Žmendak dėl publikai demonstruojamo profesionalaus įvairių muzikos stilių atlikimo, ansambliškumo bei reto talento įvaldyti didelės apimties įvairų ir sudėtingą repertuarą. 

Jaunieji smuikininkai stebina savo neeiliniu talentu.

Jaunieji smuikininkai stebina savo neeiliniu talentu.

Taip apie jaunuosius atlikėjus atsiliepia Aleksejus Koganas, festivalio „Jazz in Kiev“ organizatorius, džiazmenas, radijo laidų vedėjas.

„Nežiūrint jų jauno amžiaus, „Two Violins“ savo retu talentu ir profesionaliu įvairių muzikos stilių atlikimu gerai žinomi ne tik Ukrainos, bet ir Vakarų Europos bei JAV žiūrovams. Jų repertuare – džiazas, Lotynų Amerikos muzika, klasika, originali kūryba. Jaunieji smuikininkai puikiai jaučia ansambliškumą su suaugusiais aukštos klasės partneriais. Jiems teko kartu muzikuoti su pasaulinio lygio JAV džiazo pianistais Aaronu Goldbergu (Aaron Goldber), Miša Cyganovu (Misha Tsiganov), smuikininku Kristijanu Hausu (Christian House) ir kitais.
Pastovūs „Two Violins“ scenos partneriai yra Nataljos Lebedevos pedagogų trio. Natalja yra puiki džiazo pianistė, kompozitorė ir aranžuotoja, įeinanti į įtakingiausių Ukrainos muzikantų dešimtuką kartu su roko ir klasikinės muzikos žvaigždėmis.
„Two Violins“ kartu su Nataljos Lebedevos trio atlieka T. Monko (Thelonious Monk), A. K. Džobimo (Antonio Carlos Jobim), Diuko Elingtono (Duke Ellington) ir kitų visame pasaulyje žinomų autorių standartus. Duetas taip pat puikiai interpretuoja specialiai jiems Lebedevos džiazo stiliuje aranžuotą J. S. Bacho muziką ir ukrainiečių muzikos transkripcijas.
2014 metais Niujorke su JAV džiazo žvaigždėmis „Two Violins“ dalyvavo didžiuliame tarptautiniame Jungtinių Tautų Organizacijos projekte „Amžinybės prošvaisa“.
Taip pat Didžiojoje Britanijoje, Londone, labdaros vakare jų muzikavimo klausėsi Velso princas Haris.
Publika žavisi neįtikėtinu dueto ansambliškumu ir subtiliu muzikavimu kiekviename kūrinyje. Klausytojų susidomėjimas yra beribis – juk sunku patikėti, kad tokiame jauname amžiuje galima įvaldyti tokios didelės apimties įvairų ir sudėtingą repertuarą“.

Neeilinis koncertas vyks gegužės 5 dieną Šėtos kultūros centre, 12 val. Bilieto kaina – 1,45 Eur.

 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.