2024 metais lyderio pozicijas pasaulyje užimanti dviračių įmonė „Pon.Bike“ planuoja Kėdainiuose atidaryti naują gamyklą. Naujojo gamybos centro pajėgumai sieks iki 600 000 dviračių per metus, kurie bus gaminami įmonės sąraše esantiems aukščiausios kokybės prekių ženklams, tarp kurių, „Gazelle“, „Kalkhoff“, FOCUS ir „Urban Arrow“. Per pirmuosius trejus veiklos metus „Pon.Bike“ tikisi pasamdyti maždaug 300 žmonių, o ateityje šis skaičius galėtų išaugti iki 500.

Tokią informaciją Kėdainių rajono savivaldybės vadovai išgirdo per nuotolinį susirinkimą su investuotojų ir Kėdainių laisvosios ekonominės zonos atstovais.

Giedrius Valuckas, Kėdainių laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdybos narys ir vystytojas, pabrėžia, jog „Pon“ sprendimas naują elektrinių dviračių gamyklą statyti Kėdainių LEZ rodo, kad darbas, populiarinant Lietuvą kaip konkurencingą ir patogią vietą verslui, davė rezultatą.

„Žinome, kad investuotojas atidžiai vertino ne vieną galimą lokaciją ir džiaugiamės jo sprendimu kurtis Kėdainiuose. Neabejoju, jog „Pon Bike“ įvertino patrauklias logistikos sąlygas, siūlomą infrastruktūrą naujai gamyklai, gamybos bazę, tiekimo grandines bei žmogiškojo kapitalo pasiūlą. Sulaukę tokio investuotojo, dėl kurio varžėsi ne viena Vidurio ir Rytų Europos šalis, jaučiamės dar labiau motyvuoti intensyvinti investuotojų pritraukimą į Kėdainių LEZ, stiprinant šios lokacijos žinomumą bei privalumus užsienyje“, – teigia G. Valuckas.

O Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, išgirdęs gerą naujieną ir padėkojęs už pasitikėjimą, sakė, jog tokios kompanijos atėjimas į Kėdainius be visų privalumų ir galimybių būtų ir puiki dovana miestui 650-ojo gimtadienio proga.

Sparčiai auganti pasaulinė lyderė

2 400 darbuotojų visame pasaulyje turinti „Pon.Bike“ neseniai tapo pasauline dviračių gamybos lydere – tai įvyko įmonei įsigijus „Dorel Sports“, kuriai priklauso lyderio vietą pasaulyje užimantis tarptautinis prekės ženklas „Cannondale“. Toks pirkinys leis įmonei pasiekti 2,5 mlrd. eurų bendros apyvartos.

Siekdama patenkinti augančią paklausą, tačiau tuo pačiu išsaugoti paprastą ir efektyvią logistikos sistemą, įmonė didina gamybos pajėgumus Europoje. Be itin inovatyvios gamyklos Dyrene, Nyderlanduose, „Pon.Bike“ šiuo metu stato gamyklą Emšteke, Vokietijoje. Naujoji gamykla Lietuvoje yra naujausiais įmonės plėtros planų punktas.

„Pon.Bike“ pradės veiklą 130 hektarų ploto Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Užsienio investuotojams paruoštoje Kėdainių LEZ pramoninėje zonoje siūloma gerai išvystyta fizinė ir teisinė infrastruktūra, pagalbinės paslaugos ir mokestinės lengvatos.

Ilgalaikis augimas, suteikiantis galimybę siekti tvaraus mobilumo

Tvirtai tikėdama, kad pasaulinė dviračių rinka dar ilgai augs, „Pon.Bike“ yra pasiryžusi paversti dviratį dar svarbesne mobilumo priemone visame pasaulyje. Kaip teigia įmonės atstovas Jacques Geijsen, naujoji investicija leidžia „Pon.Bike“ geriau prisitaikyti prie pasaulinio mikromobilumo sprendimų pramonės, kurioje Europa atlieka svarbų vaidmenį, pokyčių.

Apsvarsčius įvairius variantus Vidurio ir Rytų Europoje, geriausios sąlygos buvo Lietuvoje, – sako J. Geijsen. – Ši šalis akivaizdžiai išsiskiria stabilumo, verslo vykdymo paprastumo, taip pat motyvuotos ir kvalifikuotos darbo jėgos srityse. Atsižvelgiant į naujausius pokyčius rinkoje, puiki logistikos sistema, kurią gali pasiūlyti Lietuva, taip pat tapo labai svarbiu veiksniu. Kėdainių miestas yra įsikūręs šalies centre ir turi puikią verslo infrastruktūrą, be to, yra netoli nuo antro didžiausio Lietuvos miesto Kauno. Mes planuojame sukurti išties patrauklią darbo vietą, kurią į priekį ves tvarūs sprendimai.

„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis tiki, kad naujoji Lietuvoje pastatyta gamykla padės „Pon.Bike“ tiekti geriausius produktus bet kuriame dviračių rinkos segmente: „Man malonu, kad augant susirūpinimui dėl aplinkos Lietuva padeda įgyvendinti šios įmonės viziją palaikyti tvarų mobilumą.“

Apie „Pon.Bike“

„Pon.Bike“ buvo įkurta 2011 metais, kai įsigijo lyderio pozicijas užimančią aukščiausios kokybės dviračių gamintoją Nyderlanduose „Royal Dutch Gazelle“. Nuo tada „Pon.Bike“ visame pasaulyje kuria aukščiausios kokybės dviračių prekių ženklų asortimentą, kaip antai vokiškus prekių ženklus „Kalkhoff“ ir „Focus“, „Cervélo“ ir „Santa Cruz“ iš JAV ir Nyderlandų prekių ženklus „Urban Arrow“ ir „BBB Cycling“. Praėjusį dešimtmetį Europos dviračių rinkoje „Pon. Bike“ taip pat pradėjo taikyti naujas nuomos, išperkamosios nuomos ir mažmeninės prekybos koncepcijas su tokiais prekių ženklais, kaip „Swapfiets“ ir „Lease a Bike“. Savo geriausius prekių ženklus „Pon.Bike“ siūlo Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Australijoje.

Parengta pagal „Investuok Lietuvoje“ inf.