Kad ir ką bedarytų Kėdainių rajono vadovai, yra tokių kritikų, kuriems viskas bus blogai. Savalaikė kritika yra sveikintinas dalykas, tačiau pastovus tik blogio matymas darosi  sunkiai suvokiamas. 

Didžiosios Rinkos aikštė po rekonstrukcijos pakeis veidą, tačiau ji neliks be žalumos – dalį senų sugadintų liepų pakeis jauni gražūs miesto medžiai.

Didžiosios Rinkos aikštė po rekonstrukcijos pakeis veidą, tačiau ji neliks be žalumos – dalį senų sugadintų liepų pakeis jauni gražūs miesto medžiai.

Laikraščio „Rinkos aikštė“ atstovai kone kiekviename puslapyje labai jau savotiškai kritikuoja rajono vadovų sprendimus ir darbą. Tačiau gana retai ta kritika būna pamatuota ir verta viešo išsakymo. Pastarąjį kartą žiniasklaidos akiratyje atsidūrė Kėdainių Didžiosios Rinkos rekonstrukcija. Bandoma rajono valdžiai primesti teiginį, esą jų vizija – Didžiosios Rinkos aikštė be net menkiausios žalumos. Tokia išvada buvo pasidaryta pamačius, jog aikštėje raunamos senos liepos.
Medžių genėjimas ir rovimas visada visuomenėje sukelia diskusijų. Paprastai vieniems reikia žalumos bet kokia kaina, kiti galvoja racionaliau ir leidžia specialistams nuspręsti, kur ir kokie turi augti medžiai, krūmai ir kiti augalai, kad būtų ir gražu, ir jauku, ir saugu.
Grįžtant prie Didžiosios Rinkos, reikia kritikams priminti, kad šios senamiesčio dalies rekonstrukcija vykdoma pagal dar 2011 metais parengtą projektą. Jį ruošė ir laimino laikraščio „Rinkos aikštė“ praėjusioje kadencijoje tik gerai vertintos Darbo partijos vadovai. Tad jei jau norima kažkam dėl kažko priekaištauti, reikėtų reikėtų surasti tikruosius atsakovus.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Vytauto Kundroto teigimu, aikštės rekonstrukcijos projektas buvo seniai planuotas ir parengtas. Jis buvo viešai pristatytas, tačiau nei pasiūlymų, nei kritikos, nei pastabų miestelėnai dėl projekto neišsakė. „Ne kartą buvome girdėję, kad Didžiosios Rinkos aikštė yra savotiška mūsų miesto vizitinė kortelė ir ji verta būti atnaujinta. Buvo parengtas projektas, jis pristatytas visuomenei, suderintas su specialistais ir dabar jau pradėtas įgyvendinti.
Pagal projektą aikštė veidą pakeis, tačiau itin didelių pokyčių nebus. Juk laikas nestovi vietoje, tai norime šią vietą padaryti patrauklią ir funkcionalią. Permainos reikalauja kai kurių aukų. Šiuo atveju tenka atsisveikinti su senosiomis liepomis. Jos neprofesionalams genint buvo sugadintos. Seni medžiai nėra išvaizdūs. Jie kreivi, gumbuoti. Pagal planą, dalies senųjų liepų vietoje bus pasodinti nauji medžiai. Matysime, ką geriau pasirinkti – ar jaunas liepaites, ar klevus. Tad nereikia sakyti, jog valdžia aikštę palieka be žalumos. Jos bus tiek, kiek numatyta projekte, kiek derės prie aplinkos“, – Didžiosios Rinkos aikštės permainas komentavo Vytautas Kundrotas.
Pasak vyriausiojo architekto, pokyčiais Didžiosios Rinkos aikštę norima padaryti patrauklia, jaukia ir funkcionalia kėdainiečių traukos vieta: „Po rekonstrukcijos aikštės veidas pasikeis. Ji atgims ir tarnaus miestiečiams.“
Priekaištus, kad aikštė netyrinėta architektas atremia konkrečiu faktu. Anot jo, tyrimai aikštėje yra atlikti vykdant ankstesnius darbus, o dabar archeologas Algirdas Juknevičius vykdo archeologinius stebėjimus.
Didžiosios Rinkos aikštėje šiuo metu ardomos senos trinkelės ir gatvių bortai, naujai įrengiami pagrindai, bus klojami bortai ir trinkelės. Šiųmečiams darbams yra skirta 250 850 eurų.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. as

    O trinkeliu keitimas ar ne pinigu svaistymas? Kiek tai kainavo? Dabar zmones vaiksciodami kliuna uz akmenu, ypac pagyvene.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.