Pirmąja Lietuvos jaunimo sostine tapo Marijampolė, konkurso finaliniame etape nugalėjusi Jonavos rajono, Šiaulių, Alytaus ir Akmenės rajono savivaldybes. Marijampolės savivaldybė kviečia pasileisti plaukus ir pasijausti jaunais, nepaisant savo amžiaus.

Marijampolės paraiška konkurse buvo įvertinta aukščiausiais balais dėl drąsių ir jautrių idėjų bei iniciatyvų, tarp kurių – jaunatviškumo pristatymas Marijampolės miesto dienų metu, „Jaunimo nakties“ organizavimas, įvairios diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, koncertai, „stand-up“ pasirodymai,  jaunimui skirtos paslaugos ir erdvės, kurias bus galima išbandyti ne tik dienos, bet ir vakaro bei nakties metu.

Daugiausiai renginių – vasarą

Lietuvos jaunimo sostinės veiklos prasidėjo jau nuo šių metų sausio pirmosios, jos organizuojamos jaunimui patrauklia forma.

Marijampolės jaunimas labiausiai laukia vasaros renginių – atostogų metu bus įgyvendinama dar daugiau įvairių iniciatyvų. Vasaros laikotarpiu vyks įvairios diskusijos su visuomenei žinomais atlikėjas, meno pasaulio žmonėmis bei politikais, veiks kūrybinės dirbtuvės tvarumo ir meno tematika, bus organizuojamos stovyklos jaunimui ir tarptautiniai jaunimo mainai bei miestiečių itin laukiama „Jaunimo naktis“, o kur dar kitas, ypač jaunimo laukiamas projektas – naujasis „skate“ parkas.

Dalis renginių Lietuvos jaunimo sostinės programoje yra skirti išskirtinai jaunimui, tačiau kiti renginiai ir veiklos orientuoti visai Marijampolės ir jos svečių bendruomenei, pavyzdžiui, vasaros laikotarpiu miesto gyventojų ir svečių lauks veiklos, skirtos su jaunimu dirbantiems asmenims.

Šaltinis: pranešimas spaudai