Prieš Kalėdas pabyrančios įvairios gerumo akcijos primena – šioje žemėje esame ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Gerais darbais kasmet savo veiklą įprasmina ir Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė. Per šias Kalėdas siuvimo profesijos mokinių bei jų mokytojos dėmesys ir šiluma pasieks onkologinėmis ligomis sergančius žmones.


Siuvo ir dovanojo kepuraites

Į didžiųjų miestų onkologines ligonines su linkėjimais sveikti iš Kėdainių ką tik iškeliavo net 570 įvairiausių spalvų ir dydžių kepuraičių. Jos padės geriau ir patogiau pasijusti chemoterapinį gydymą gaunantiems pacientams. Kepuraites su meile ir atidumu visą lapkritį ir gruodį siuvo Kėdainių PRC siuvimo profesijos mokinės.

„Pasiūta įvairių kepurėlių – ir dvigubų šaltesniam orui, ir viengubų dėvėti palatoje. Jos skirtos moterims, vyrams ir vaikams“, – pasakojo Kėdainių PRC vyresnioji profesijos mokytoja Anželika Liukumienė, sutelkusi įvairių programų siuvimo profesijos mokines bendram darbui. Ji pasidžiaugė, kad mielai sutiko padėti uždarosios akcinės bendrovės „LTP Texdan“ ir „Omniteksas“, padovanodamos įvairių audinių kepurėlių siuvimui.

Kalėdinė Kėdainių PRC siuvimo profesijos mokinių dovana onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms – net 570 kepuraičių, kurios padės pasijusti jaukiau ir maloniau. (Kėdainių PRC nuotr.)

Pasak mokytojos, prisidėti prie šios akcijos, kurioje pati dalyvauja daug metų, pasiūlė siuvimo profesijos mokinė Dovilė Pavilonienė. Aktyvi kėdainietė ne tik prisidėjo prie kepurėlių siuvimo, bet ir parūpino audinių kepuraitėms.

„Dalyvauti tokiose akcijose – įdomu ir prasminga, todėl net neabejojau. Kasmet su mokiniais stengiamės prisidėti prie gerų darbų. Štai keletą metų rajono globos namuose gyvenantiems senoliams siuvome šiltas liemenes, sportines kelnes, naktinius marškiniusir kitus gaminius. Tad ir šiais metais, išgirdusios pasiūlymą, mokinės reagavo labai nuoširdžiai ir noriai sutiko“, – tvirtino mokytoja Anželika Liukumienė.


Poreikis – didžiulis

Pasak kėdainietės Dovilės Pavilonienės, kaip bebūtų liūdna, tokių kepuraičių poreikis – didžiulis. „Idėja siūti kepuraites man kilo turbūt prieš 5-6 metus, tuomet pavasarinę akciją „Spalvotas pavasaris“ organizuodavo „Šeimininkės“ žurnalas.

Pasiūdavau ir ten pristatydavau po dėžę kepuraičių. Paskui žurnalo nebeliko. Pradėjau ieškoti, kas kuruoja šią akciją ir radau moterį, vardu Asta, su kuria bendrauju iki šiol“, – apie tęsiamus gerus darbus kalbėjo Dovilė.

Ji pasakoja iš pradžių siuvusi tik moterims, bet vėliau sužinojusi, kad teirautis dėl kepurių į chemoterapijos skyrius užsuka ir vyrai. Todėl dabar ji stengiasi siūti ir tamsesnių spalvų, ir didesnių dydžių kepuraičių. „Kasmet pagelbėju, bet labai gaila, kad kepuraičių poreikis yra toks didelis, jog pavasarį organizuojamos akcijos nebeužtenka, jų reikia nuolat…

Pavasarį kepuraites renka bibliotekos, tada jas perduoda į Kauną, Vilnių, o šį kartą mūsų pasiūtas kepuraites išsiunčiau į didžiųjų miestų onkologinius skyrius“, – sakė aktyvi jauna moteris.

Neabejingi geriems darbams

Kėdainių PRC bendruomenės iniciatyvas skatina ir palaiko įstaigos vadovas Dangiras Kačinskas – jo teigimu, tik atvira, neabejinga ir socialiai atsakinga bendruomenė turi galimybę augti bei stiprėti.

„Dalindamiesi gerumu ne tik mes patys tampame dvasiškai turtingesni, bet ir ugdome vertybes jaunajai kartai“, – mano direktorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.