Jau netrukus, sausio 25-27 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR, kurioje jau ne pirmus metus iš eilės dalyvaus ir Kėdainių delegacija.

Tokių parodų metu lankytojai yra supažindinami su krašto turistiniu potencialu, lankytinomis vietomis, siūlomomis pramogomis. Likus vos kelioms savaitėms iki parodos pradžios, jai intensyviai ruošiasi ir kėdainiečiai: Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyrius bei Kėdainių verslo ir turizmo informacijos centras.

Plačiau apie tai, kaip šiais metais prisistatys kėdainiečiai, pasakoja Sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Emilija Zmejauskaitė.

– Kaip parodoje atrodys šių metų Kėdainių rajono stendas? Kokie pagrindiniai akcentai, lankytinos vietos, pramogos bus išryškintos stende? 

– Kiekvienais metais Kėdainių stendas kuriamas atsižvelgiant į tų metų parodos temą, todėl ir šį kartą jis bus kitoks. Šių metų parodos „Adventur“ tema – potyrių turizmas. Šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią, emocinę patirtį. Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2019-aisiais bus minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės, paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais. Tikriausiai nedaugelis žino, kad Kėdainiai – istorinė riba tarp Aukštaitijos ir Žematijos. Naujausias senamiesčio objektas – pėsčiųjų tiltas – jungia ne tik dvi istorines Lietuvos žemes, bet ir du tikėjimus – Evangelikų reformatų ir Šv. Jurgio bažnyčias.

Tokių parodų metu lankytojai yra supažindinami su krašto turistiniu potencialu, lankytinomis vietomis, siūlomomis pramogomis. Likus vos kelioms savaitėms iki parodos pradžios, jai intensyviai ruošiasi ir kėdainiečiai.

Parodos metu pristatysime ir atvykus į Kėdainių senamiestį šią istorinę patirtį siūlysime atrasti naujai.

– Gal pasiūlysite kokių nors pramogų lankytojams (loterijos, maisto degustavimas)? 

– Parodos lankytojai Kėdainių „muitinėje“ galės gauti leidimus keliauti naujuoju tiltu iš Aukštaitijos į Žemaitiją ir atgal. Taip pat planuojame surengti viktoriną, pavaišinti parodos lankytojus lauktuvėmis iš Kėdainių.

– Kokia dalomoji medžiaga yra ruošiama lankytojams? 

– Kaip ir praėjusių metų parodai, taip ir šiai ruošiamas 2019 m. tradicinių, didžiųjų (pagrindinių) renginių leidinys. Dalomoji medžiaga yra paruošta 2018 m. – Turizmo ir verslo informacijos centras išleido brošiūras penkiomis kalbomis, atnaujino turistinį žemėlapį ir maršrutus. Taip pat pernai parengėme teminį maršrutą – keliaujantiems automobiliais arba dviračiais siūloma apžiūrėti Kėdainių krašte išlikusius dievdirbio Vinco Svirskio šedevrus.

– Kodėl svarbu dalyvauti tokio pobūdžio parodose, ką teigiamo jos suteikia? 

– Kartu su kitais Lietuvos miestais dalyvaujant turizmo ir laisvalaikio parodoje „Adventur“ svarbu patraukliai pristatyti Kėdainius kaip turistinę vietovę, pabendrauti su lankytojais, sudominti ir paskatinti atvykti į mūsų miestą. Taip pat bendraujant su parodos lankytojais matoma, kas domina įvairaus amžiaus keliautojus, kas aktualu keliaujant organizuotomis grupėmis, šeimomis ar pavieniui, ką naujo galima pasiūlyti – išbandyti edukacinius užsiėmimus, atvykti į renginius, atrasti dar neaplankytas vietas, maršrutus.

Dalyvaujant parodose užsienyje susipažįstama su kaimyninių šalių (Lenkijos, Latvijos) turistais, jų keliavimo tikslais ir poreikiais. Siekiama sudominti keliautojus ir pristatyti Kėdainius kaip patrauklią turistinę vietovę Lietuvoje, paskatinti atvykti ir pažinti mūsų miestą.

– Gal esate šiais metais  numatę dalyvauti ir kitose turizmo parodose ir nebūtinai – tik Lietuvoje?

– Po parodos Vilniuje, vasario 1–3 d. Rygoje vyks turizmo paroda „Balttour“, kurioje bendrame stende kartu su kitais Lietuvos miestais dalyvaus ir Kėdainiai. 2018 m. Kėdainiai kartu su kitais Kauno regiono miestais buvo pristatomi turizmo parodose Rygoje ir Varšuvoje. Bendradarbiaujant su Kauno regiono plėtros agentūra šiais metais taip pat bus planuojamas Kauno regiono miestų turistinio potencialo pristatymas užsienio parodose.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.