Specialistai teigia, kad ekologiškų prekių rinka pasaulyje kasmet spar­čiai auga. Augant paklausai, nuo pasaulinių tendencijų nenori atsilikti ir mūsų šalių gamintojai, įvairių užsienio šalių gyventojams galintys pasiūlyti Lietuvoje pagamintos ekologiškos produkcijos.

Parodoje „Daumantai LT“ stendą aplankė ir LR žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.

Padažų ir pagardų gamintojos „Daumantai LT“ eksporto vadovas Saulius Šeštakauskas įsitikinęs, kad tokių prekių eksportas į kitas šalis yra perspektyvus, todėl įmonė aktyviai dalyvauja tarptautinėse maisto produktų parodose, kuriose mezgami verslo ryšiai. Jis, kartu su įmonės eksporto vadybininku Domu Grinkevičiumi, keturias dienas dalyvavo tarptautinėje ekologiškų prekių parodoje „BioFach“.

– Praėjusią savaitę grįžote iš tarptautinės ekologiškų produktų parodos „BioFach“, vykusios Niurberge, Vokietijoje. Kodėl pasirinkote dalyvauti būtent šioje parodoje?

– Ši paroda vyksta jau 30 kartą. Joje dalyvauti mes nusprendėme todėl, kad gaminame ekologišką kečupą, ekologišką majonezą bei ekologišką pomidorų padažą. Šiuos produktus mes norime pristatyti ir kitų šalių vartotojams. Šiuo metu ekologiška bei veganiška produkcija pasaulyje tampa labai madinga, tad norėjome ne tik pristatyti savo gaminamus ekologiškus produktus, bet ir sužinoti pasaulines tendencijas. Parodoje susitikome su savo būsimais partneriais, su kuriais ruošiamės gaminti padažą kepsniams. Jis bus keturių rūšių. Šiuo metu derinamos paskutinės detalės, o balandžio-gegužės mėnesį, manau, pradėsime padažą gaminti.

Parodoje dalyvavo virš 3 tūkst. dalyvių iš 93 pasaulio šalių, tad paroda buvo orientuota ne tik į Europos rinką. Suskaičiuota, kad „BioFach“ sutraukė ir labai daug lankytojų – apie 50 tūkst. „Daumantai LT“ šioje parodoje dalyvavo jau ne pirmą kartą.

– Ekologiška produkcija – kuo jos gamyba skiriasi nuo kitokios, neekologiškos produkcijos?

– Visų pirma, skiriasi žaliavos, kurios yra be jokių priedų, cheminių medžiagų, auginamos pagal griežtus, specifinius reikalavimus ir taisykles. Viskas turi turėti specialius sertifikatus. Jei jų nėra, žaliava nėra laikoma ekologiška. Tai nuolat tikrinama. Mus taip pat audituoja VšĮ „Ekoagros“ – mes kiekvienais metais po audito gauname naują sertifikatą, įrodantį, kad produktas yra išties ekologiškas. Jei sertifikato nepratęstume, tokioje parodoje kaip „BioFach“ mes dalyvauti negalėtume.

– Ar daug dėmesio sulaukė „Daumantai LT“ stendas?

– Mūsų stendą aplankė išties nemažai lankytojų, suinteresuotų mūsų produkcija, žinančių, kokių konkrečių produktų jiems reikia. Su dviem partneriais buvo baigtos derybos dėl tolimesnio bendradarbiavimo: su vienais partneriais, kaip minėjau, dėl kepsnių padažo gamybos, o su kitais – dėl ekologiško kečupo tiekimo naujam partneriui iš Švedijos.

– Ekologiška produkcija yra tiekiama ir Lietuvos rinkai?

– Be abejo, tačiau ji nėra tokia populiari kaip užsienio rinkose, pavyzdžiui, Skandinavijos. Ten ekologiškas kečupas yra ypač populiarus. Lietuvoje žmonės renkasi pigesnius, neekologiškus gaminius. Pagal skonį niekas neatskirtų ekologiškas tai produktas ar ne, tačiau, kaip minėjau, viską lemia speciali žaliavų auginimo priežiūra ir mažesnis priedų kiekis gaminyje.

– Į kokias šalis „Daumantai LT“ eksportuoja daugiausiai savo produkcijos?

– Daugiausiai – į Europos Sąjungos šalis. Ypač daug produkcijos išgabenama į Skandinavijos šalis. Taip pat į Vokietiją, Didžiąją Britaniją. Jei mūsų naujiena – kepsnių padažas – pateisins mūsų lūkesčius, jį eksportuosime ne tik į Europą, bet ir į Artimuosius Rytus. Žinoma, tikimės pasiekti ir dar daugiau kitų rinkų. Populiariausias ir daugiausiai eksportuojamas ekologiškas mūsų produktas yra kečupas.

– Metai įsibėgėja – ar naujų parodų planas pas Jus jau yra sudėliotas?

– Taip. Artimiausia paroda numatyta Stokholme, po to – numatyta paroda Šanchajuje. Dar žadame vykti į parodas Amsterdame bei Paryžiuje.

Panašios naujienos