Net 40 kilogramų įvairių duonos gaminių – tiek Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai padovanojo gyvūnų globos tarnybos „Pifas“ globotiniams. Įstaigos savanoriai džiaugiasi dar viena gyvūnams neabejingų žmonių parama, mat čia globojami šunys ir katės tokį maisto kiekį suės per kelias savaites.

Pasak Alvydo Vainos, Kėdainių rajono policijos komisariato viršininko, duonos gaminiai yra konfiskuotos prekės, kurios buvo paimtos reido metu vienoje Kėdainių miesto turgavietėje.

Nuspręsta atiduoti „Pifui“

„Nustatyta, kad spalio 10 dieną Kėdainių turguje moteris, prekiavusi šiais duonos gaminiais, neturi prekių įsigijimo dokumento. Patikrinus ir radus pažeidimų, prekiautojai buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl komercinės ūkinės veiklos pažeidimų. Todėl duonos gaminiai, kuriais prekiavo moteris, buvo konfiskuoti“, – sakė viršininkas.

„Pifo“ pagalba mums yra labai reikalinga, kuomet gauname pranešimų, kad reikia paimti agresyvius šunis, palaidus, neturinčius šeimininkų, keliančius grėsmę aplinkinių saugumui.

Pirmiausiai konfiskuotas prekes buvo norima atiduoti įmonei, kuri juos perdirba, tačiau įmonė už šią paslaugą paprašė atlygio. Todėl buvo ieškoma būdų, kad atidavimas nepareikalautų papildomų išlaidų.

„Duonos gaminių galiojimo terminas ėjo į pabaigą, tad „Maisto bankui“ jų atiduoti negalėjome. Tad buvo nuspręsta atiduoti gyvūnų gerovės centrui ir jo globotiniams – šunims ir katėms“, – sakė A. Vaina.

Tarpusavio bendravimas ir draugystė tarp šių dviejų institucijų jau yra užsimezgusi. „Tarnyba „Pifas“ buvo pas mus atvykę į komisariatą ir pristatė savo darbą, savo funkcijas. Be to, „Pifo“ pagalba mums yra labai reikalinga, kuomet gauname pranešimų, kad reikia paimti agresyvius šunis, palaidus, neturinčius šeimininkų, keliančius grėsmę aplinkinių saugumui“, – pažymėjo komisariato viršininkas.

Prašo aukoti ne pinigais, bet daiktais

Kaip teigė „Pifo“ savanorė Rūta, kiekviena suteikiama parama yra priimama su dideliu džiaugsmu ir dėkingumu.

„Sulaukiame paramos ne tik iš pavienių gyventojų, bet ir iš verslo įmonių. Džiugu, kad šįkart paramos maisto produktais sulaukėme iš policininkų. Nuoširdi padėka jiems už tai“, – kalbėjo mergina.

Vos prieš kelias savaites, tarptautinės gyvūnų dienos proga, „Pifas“ kvietė aukoti visus neabejingus gyventojus pašaro ar kitų daiktų, kurių kasdien reikia čia globojamiems šunims ir katėms. „Daugiausiai mums aukoja jaunesnio amžiaus žmonės. Prašėme maisto, palučių, blogos patalynės… Mums visko reikia, nes turime išties nemažai globotinių: tiek šioje klinikoje (kurioje glaudžiasi sergantys gyvūnai), tiek laikinojoje globoje (kuomet gyvūnas laikomas laikinai pas globėjus). Dažniausiai prašome, kad mums aukotų ne tiek pinigais, kiek daiktais – to, ko mums labiausiai reikia“, – pažymėjo savanorė.

Įdomu ir tai, kad dažniausiai globos tarnybai aukoja ne kėdainiečiai, bet kauniečiai bei vilniečiai, prie paramos gausiai prisideda ir užsieniečiai.

Ypač daug išlaidų pareikalauja sergantys gyvūnai. Klinikoje, įsikūrusioje Kėdainiuose, Mindaugo gatvėje 13, šiuo metu laikomi trys šunys ir 14 kačių. Dar panašiai tiek gyvūnų yra globojama pas globėjus.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.