Panašu, kad atostogomis džiaugiasi ne tik mokinukai, bet ir jų tėveliai. Kėdainių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės teigimu, prašymus dėl socialinės paramos moksleiviams galima kreiptis nuo liepos mėnesio. 

Pasak J. Blinstrubaitės, šįmet tėvai kol kas neskuba pasirūpinti parama besimokantiems vaikams.

Pasak J. Blinstrubaitės, šįmet tėvai kol kas neskuba pasirūpinti parama besimokantiems vaikams.

„Visada skatiname tėvus savo atžalas mokyklai pradėti ruošti iš anksto, nelaukiant paskutinių dienų, tad ir prašymus paramai pradedame priimti iš anksto. Deja, skubos nejaučiame. Per šiųmetę liepą gavome 340 prašymų, kuriuose prašoma paramos 656 mokiniams. Pernai vien per liepą sulaukėme beveik 600 prašymų, kuriuose prašyta paramos 1077 mokiniams“, – sakė J. Blinstrubaitė.
Prasidedant naujiems mokslo metams mokiniai iš mažas pajamas gaunančių šeimų gali gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti. Paramos mokinio reikmėms prašymai priimami iki spalio 5 dienos, o dėl nemokamo maitinimo prašymus galima teikti visus mokslo metus pablogėjus šeimos finansinei situacijai.
„Atsižvelgus į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, nuo šių metų paramai mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydis padidintas nuo 45,6 eurų iki 57 eurų. Tvarka, kada mokiniams skiriama parama, šįmet nesikeičia. Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 VRP dydžio (153 Eur). Patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, nemokamas maitinimas mokiniams gali būti skiriamas išskirtinais atvejais (ligos, nelaimės atveju, mokiniui iš gausios šeimos ir pan.) ir su didesnėmis pajamomis“, – sakė socialinės paramos skyriaus vedėja.
Ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti vienas iš mokinio tėvų ar kitų pilnamečių šeimos narių, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs, gali kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją. Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti šeimos narių pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio). Jeigu kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu šeima gauna piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams (socialinę pašalpą ar kompensacijas), pateikiamas laisvos formos prašymas ir pažymų apie gaunamas pajamas pateikti nereikia.
Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas.
„Labai prašau tėvelius, kurie pasiskaičiavoo pajamas ir mato, jog jos nėra didelės ir vaikams priklauso parama, ilgai nelaukus užsukti į seniūnijas. Seniūnijų darbuotojai įsiklauso į kiekvieną atvejį, pasiaiškina ir padeda sutvarkyti dokumentus. Labai būtų šaunu, kad kraštiečiai būtų atsakingi ir pasirūpintų savo vaikų gerove“, – sakė J. Blinstrubaitė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.