Šiandien į Kauną išvežta Kėdainių Šv. Juozapo parapijos „Carite“ iš kėdainiečių surinkta parama Ukrainos žmonėms. Akcija buvo paskelbta praėjusią savaitę ir vyko dvi dienas. Kol vieni žmonės su paramos lauknešėliais skubėjo į „Caritą“, kiti socialiniuose tinkluose ėmė piktintis, esą, jau atsibodo remti tą Ukrainą. O aukojusieji sakė nesuprantantys, kaip galima neremti karo žiaurumus patyrusių žmonių.

„Aš remiu ukrainiečius, nes įsivaizduoju, kaip pati jausčiausi, jei mano šalyje vyktų karas, būtų sugriauti mano namai, žuvę artimieji, o man niekas nepadėtų.

Kai kas burnoja, kiek čia galima remti tą Ukrainą, bet juk niekas nestveria jūsų už kaklo ir nereikalauja atiduoti visko, ką turite.

Manau, šis „Carito“ kvietimas aukoti ukrainiečiams buvo skirtas tiems, kas gali ir nori remti nuo karo nukentėjusius žmones.

Jei nenori – neremi, ko čia piktintis? Jei manai, kad paramos reikia mūsų tautiečiams, remk juos. Padėk be darbo likusiam giminaičiui, neprižiūrimam, ligų iškankintam senoliui ar po gaisro be pastogės likusiems kaimynams.

Svarbiausia, kad nebūtume savanaudžiai, gyvenantys tik dėl savo pačių gerovės ir matantys tik save.

Gyvenimas yra permainingas, gali ir pačiam kada prireikti pagalbos, bet tada gal irgi atsiras svarstančių, kad gal nesi vertas nieko gauti… Jei leidžia galimybės, turime nors kažkiek prisidėti, kad į bėdą patekusių žmonių gyvenimas bent šiek tiek palengvėtų.

Reikia suprasti, kad artėja žiema, o kiek ukrainiečių liko ne namų, be darbo. Karas tęsiasi jau pusantrų metų, kai kurie jau nebeturi pinigų net būtiniausiems savo poreikiams. Todėl dalinkimės ir būkime atjaučiantys“, – ragina viena iš aukotojų kėdainietė Kristina.

Dėkoja prisidėjusiems

„Mes, kaip ir Lietuvos „Caritas“, jau šeštą kartą rinkome paramą Ukrainai. Aišku, ta parama truputį menksta, bet negaliu sakyti, kad žmonės neaukoja. Tikrai yra geros širdies kėdainiečių, kurie atsiliepia į pagalbos šauksmą, už tai jiems labai dėkojame.

Šįsyk žmonės daugiausia aukojo higienos priemones ir maisto produktus. Juos surinkę mūsų caritiečiai ir jaunieji savanoriai viską išrūšiavo ir supakavo, o pas mus savanoriaujančios ukrainietės Aliona ir Nastia ukrainiečių kalba užrašė ant dėžių, kur kokia parama sudėta. Į Kauno „Carito“ centrą šiandien išvežame kelias dėžes paramos, kuri greitu metu pasieks ir pačią Ukrainą.

Kiek kalbėjau su kolegomis iš kitų miestų, ten irgi panaši situacija. Bet visi surenka po truputį ir susidaro vilkikas paramos.

Dėkojame ir tiems, kurie prie paramos prisidėjo ne daiktais ar maisto produktais, o piniginėmis aukomis, jas galima tiesiogiai pervesti į Lietuvos „Carito“ sąskaitą“, – teigia Kėdainių Šv. Juozapo parapijos „Carito“ vadovė Lina Zakaravičienė.

Svarus „Carito“ indėlis

Karas Ukrainoje tęsiasi jau pusantrų metų. Per tą laiką, pasak „Carito“ generalinės sekretorės D. Bukeikaitės, per „Caritą“ Lietuvoje Ukrainai surinkta daugiau nei milijonas eurų, į skirtingus Ukrainos regionus išgabenta 20 vilkikų reikalingiausių daiktų ir maisto. Paramos krovinių vertė – apie 650 tūkst. eurų.

Per vietinį „Caritą“ Ukrainoje ir kitus partnerius Lietuvos žmonių paaukota parama pasiekė Severodonecką, Lvivą, Mostyską, Odesą, Kyjivą ir jo apylinkes, Poltavą, Mykolajevą, Volynę, Dniprą, Donecką.

Viršelio nuotr.: Kėdainių caritiečių surinkta parama šiandien išvežta į Kauną, o iš ten keliaus į Ukrainą. („Carito“ nuotr.)