Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), maudymosi sezono metu vykdys paplūdimių smėlio stebėseną.

Paplūdimių smėlis dėl žmogui patogeninių helmintų ir jų kiaušinėlių tiriamas prieš maudymosi sezoną ir kas mėnesį viso maudymosi sezono metu, tai yra ne mažiau kaip keturis kartus.

Dešimtyje maudyklų atlikti paplūdimio smėlio tyrimai. Nustatyta, kad Ašarėnos tvenkinio, Keleriškių tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Angirių tvenkinio, Babėnų karjero, Dvariškių karjero ir Labūnavos tvenkinio  smėlis užterštas neidentifikuotais nematodų kiaušiniais. Šiose vietose gulėti ant smėlio ar su juo žaisti yra nerekomenduojama, taip pat patariama ypatingai laikytis asmens higienos ir saugos reikalavimų.

Bartkūniškio tvenkinio, Pėdžių karjero ir Akademijos tvenkinio smėlis yra neužterštas ir atitinka higienos normos reikalavimus.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

(Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.)

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.