OLYMPUS DIGITAL CAMERAAB „Panevėžio energija“ duomenimis, dėl 4,3 C° aukštesnės vidutinės mėnesio oro temperatūros, kovo mėnesį Kėdainių daugiabučių gyvenamųjų namų šildymui suvartota mažiau šilumos nei vasario mėnesį. Gyventojai už šildymui suvartotą šilumą mokės vidutiniškai 18 proc. mažiau nei praėjusįjį vasario mėnesį.

Mažesnius sąskaitų dydžius lems mažesnis šilumos suvartojimas ir nesikeičianti šilumos kaina. Šilumos kaina 2015 metų vasarį ir kovą buvo 6,58 euro ct/kWh (22,72 ct/kWh) su 9 proc. PVM.

Dėl mažesnio šilumos suvartojimo ir kiek mažesnės šilumos kainos, pernai kovo mėnesį gyventojai už būsto šildymą mokėjo (2,7 proc.) mažiau nei turi mokėti šių metų kovą.

Šių metų kovo mėnesį Kėdainių miesto daugiabučių namų vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 11,24 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,74 Eur/ m2.

60 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 44 eurus (152 litus). Vasarį už tą patį plotą gyventojai mokėjo apie 54 eurus (187 litus).

Sąskaitos už šilumą bus mažiausios renovuotų namų gyventojams, nes tokie namai daugiau nei du kartus mažiau suvartoja šilumos. Vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 3,76 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,25 Eur/ m2. 60 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 15 eurų (52 litus).

Didžiausių mokesčių už buto šildymą sulauks Kėdainių miesto gyventojai, kurių gyvenamieji namai nerenovuoti, su maža šilumine varža. Tokių namų vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 20,47 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 1,35 Eur/ m2. Kovo mėnesį 60 kv. metrų ploto buto šildymas vidutiniškai kainuos 81 eurą (280 litų).

Kiek vidutiniškai suvartota šilumos ir kiek kainuoja kvadratinio metro šildymas daugiabučiuose namuose, galima sužinoti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt / gyventojams/ šilumos suvartojimas daugiabučiame name. Visi nurodyti dydžiai yra vidutiniai. Kiekvieno konkretaus namo faktiniai duomenys yra skirtingi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.