Sekmadienį, rugpjūčio 23-oji visoje Lietuvoje minima kaip Baltijos kelio bei stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti diena. Minėjimo renginiai vyko ir Kėdainiuose.

Kovotojų pagerbimas prie rezistentams skirto paminklinio akmens Skongalio gatvėje.

Kovotojų pagerbimas prie rezistentams skirto paminklinio akmens Skongalio gatvėje.

Šv. Juozapo bažnyčioje aukotos šv. Mišios už okupacinių režimų aukas bei Baltijos kelyje vienybę parodžiusius lietuvius. „Tikėjimas ir viltis yra mūsų laisvės ir valstybingumo pamatas“, – sakė mišias aukojęs kun. klebonas Gintaras Pūras.

Po šv. Mišių koncertavo sakralinės muzikos ansamblis „Giesmė” (vadovas Zenonas Bernadišius).

Vėliau bažnyčioje pašventintos gėlės buvo išneštos ir padėtos prie rezistentams skirto akmens Skongalio gatvės gale. Mirusiems už laisvę kovotojams  pagarbą atidavė Kėdainių šauliai, pagerbė ir susirinkę miesto gyventojai.

Specialus autobusas visus norinčiuosius nuvežė iki kėdainiečių pastatyto kryžiaus, kuris įprasmina parodytą kraštiečių vienybę Baltijos kelyje. Kryžius stovi Ukmergės rajone.

Minėjime dalyvavo ir Kėdainių rajono savivaldybės atstovai: meras Saulius Grinkevičius, vicemerė Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, tarybos narys Darius Petrauskas.

Šv. Mišiose dalyvavo rajono savivaldybės atstovai.

Šv. Mišiose dalyvavo rajono savivaldybės atstovai.

Pasak rajono mero S. Grinkevičius, šią šventę minime dvejopai, mat ji savyje talpina dvi priešingybes – juoda ir balta.

„Rugpjūčio 23-ąją pasirašyta sutartis palietė ir sulaužė mūsų šalies žmonių gyvenimus kone iš kiekvienos šeimos. Žinoma, yra ir baltoji, šviesioji pusė – tai Baltijos kelias, kuris suvienijo mūsų tautą, parodė, kad mes esame stiprūs, vieningi, kad nieko nebijom. Branginkime laisvę, mylėkime savo tėvynę, nepamirškime lietuvių, kovojusių ir žuvusių už tai, kad šiandien mes visi galėtume džiaugtis nepriklausomybe“, – sakė jis.

Jam antrino ir O. Kačiulis teigdamas, kad ši šventė svarbi ir kėdainiečiams, ir visiems Lietuvos žmonėms. „Pakto pasirašymas tiesiogiai ar netiesiogiai palietė kiekvieną Lietuvos šeimą. Daug vėliau, jau Baltijos kelyje, ši data ir vėl mus palietė: jei ne fiziškai, tai bent jau savo širdyse mes buvome vieningai susikibę rankomis, troškome išsivadavimo iš priespaudos. Todėl džiugu, kad šiandien esame laisva ir nepriklausoma valstybė, laisvi ir nepriklausomi žmonės“, – kalbėjo administracijos direktorius.

Paminėti rugpjūčio 23-osios susirinko nemažai kėdainiečių.

Paminėti rugpjūčio 23-osios susirinko nemažai kėdainiečių.

Šventiniai renginiai taip pat vyko ir rajono miesteliuose.