Nauji metai – nauji ir lapai. Tad 2018-uosius metus Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka pradeda kviesdama kraštiečius ne tik skaityti, bet ir apsilankyti naujuose renginiuose. Visą sausį bibliotekoje veikia nauja kraštietės menininkės Marijos Burneikienės akvarelės paroda „Pakeliui“. Ji patiks visiems, pasiilgusiems jaukumo, spalvų ir lengvos paslapties.

„Kai žmonės eina į parodas, jie tariasi žinantys, ką išvys. Jeigu aš jus šia paroda nors kiek nustebinau ir pradžiuginau – vadinasi, tikslą pasiekiau“, – šypsodamasi naujausius darbus savo kūrybos gerbėjams, ketvirtadienį gausiai susirinkusiems į parodos atidarymą, pristatė M. Burneikienė.

Pastaruoju metu tapybą ant drobės aliejiniais dažais pamėgusi menininkė prisipažino, kad buvo malonu sugrįžti ir prie akvarelės. Mat aliejiniais dažais tapyti darbai yra didelio formato ir bibliotekoje nebūtų įsikūrę taip jaukiai, kaip nedideli ant popieriaus lieti akvarelės kūriniai.

„Akvarelė labai „greita“. Jaunystėje man patikdavo dirbti šia technika, nes reikia greitai ir iš karto viską gerai padaryti. Jei taisysi akvarele lietą darbą – jis nebebus grynuolis. Ši erdvė nedidelė, joje jaukiau atrodo mažesni darbai. Todėl grįžau prie akvarelės“, – pasakojo parodos autorė.

Eksponuojamuose darbuose vyrauja natūralios gamtos spalvos ir temos – žolynai, gėlės, pavasario ir rudens peizažai, o parodą tarsi įrėminantis moters portretas turi atskirą istoriją. „Ar pastebėjote, kad pro autobuso langą visų žmonių veidai atrodo papilkėję, nešvarūs, jie tokie susimąstę, lyg nežinantys, kas jų laukia kelionės pabaigoje… Todėl ir šios moters veidas toks – lyg žvelgiantis pro papilkėjusį autobuso langą“, – sakė M. Burneikienė.

Tad kelionės, o tiksliau – pakeliui išvystų vaizdų, jų fragmentų motyvas vienija visus parodos kūrinius. Autorė pasakojo mėgstanti važiuoti automobiliu ir žiūrėti pro langą: pakelės atrodo pilkos, dulkinos arba – dumblinos. Todėl ir šiuose darbuose atsispindi pakelės fragmentai, kurie greitai tolsta, tįsta – kaip ir tas potėpis akvarele.

Tačiau paroda nėra pilka ar liūdna, atvirkščiai – menininkė prisipažino buvusi maloniai nustebinta, kad šioje bibliotekos erdvėje jie  „suskambėjo“ visiškai kitaip. „Man patinka tas momentas, kai atnešu darbus į parodų erdvę. Jie visai kitaip „suskamba“. Vakar, kabindama tuos darbus, tai pajutau ir nustebau. Nuotaika už lango niūri, maurina, o akvarelė – tokia gryna, švari. Man ji tuo ir patinka“, – atviravo kraštietė menininkė.

Paklausta, kada randa laiko tapymui, mokytoja dirbanti moteris nusijuokė – penktadieniais ir tuomet, kai apšvietimas būna tinkamas. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje dailės mokytoja metodininke dirbanti A. Burneikienė pasidžiaugė ne tik gausiu suaugusių jos kūrybos gerbėjų būriu, bet ir į parodos atidarymą atėjusiais savo mokiniais Gabriele ir Laimiu. „Niekada negalvojau, kad būsiu mokytoja, bet džiaugiuosi, kad taip nutiko. Labai myliu visus savo mokinius“, – apkabindama jaunuosius svečius, sakė menininkė.

 

Parodos atidaryme skambėjo ne tik šilti sveikinimai, bet ir bibliotekos renginių organizatorės, dainuojamosios poezijos atlikėjos Laimos Žilytės atliekamos dainos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.