Prie betono sienos J. Basanavičiaus gatvėje ties centrine sankryža parklupę Kėdainių dailės mokyklos moksleiviai pradėjo puošti miestą 650-ajam Kėdainių miesto jubiliejui. 63 metrų ilgio sieną išmargins … miestiečių kojos.

Dailiečiai pradėjo vykdyti projektą „Gatvė“ prie pagrindinės gatvės. „Ką daugiausiai matome važiuodami? Kojas. Piešiniu – vizualiai – papildome pėsčiųjų, kurių Kėdainiuose trūksta“, – šmaikštavo Dailės mokyklos mokytojos.

(Kėdainių dailės mokyklos nuotr.)

17 moksleivių, net ir pasibaigus mokslo metams Dailės mokykloje, noriai įsitraukė į projektą. Buvo sukurti eskizai, pagaminti maketai, o ketvirtadienį pradėti tapybos darbai ant sienos ties cerkve.

Projekto vadovė Dailės mokyklos mokytoja Gina Kauklienė sakė, kad gatvės tapybai idėją pasiūlė mokytoja Eugenija Eimontaitė Jarmalajevienė. Puikiai idėjai buvo pritarta vienbalsiai, mokiniai noriai kibo į darbus. Projektą finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

(Kėdainių dailės mokyklos nuotr.)

Tai jau antras Dailės mokyklos vykdomas gatvės meno projektas. Pirmas buvo pernai – tapyba ant pastato prie Ašarėnos tvenkinio maudyklos Pelėdnagiuose.

„Tikimės, kad gatvės menas išpopuliarės ir mūsų mieste, – sakė projekto vadovė G. Kauklienė. – Tokių piešinių atsiras daugiau ir jie džiugins gyventojus“. Mokytoja neslėpė, kad Kėdainiuose mato ir daugiau vietų, kurias galėtų papuošti gatvės meno kūriniai. Viena iš jų – pėsčiųjų tunelis iš Žydų gatvės į Žemaitės mikrorajoną (po Tilto gatve).

„Tapyba ant sienos – nauja patirtis moksleiviams, – šypsosi mokytojos. – Jie niekada nėra piešę ant sienos legaliai. Kuo daugiau tokių įdomesnių projektų.“

Sienos tapymo darbai tęsis iki kitos savaitės vidurio. Darbų laikas bus parinktas atsižvelgiant į oro sąlygas. Dalis autorių ranką piešiant ant sienos jau yra miklinę pernykščiame projekte Pelėdnagiuose. Moksleiviams suteikta laisvė kūrybai, improvizacijai – kiekvienas idėją papildo savo detalėmis.

(Kėdainių dailės mokyklos nuotr.)

Gatvės meno tapyba atliekama specialiais fasadiniais dažais, kurie turėtų išsilaikyti keletą metų be specialaus atnaujinimo. Kūrinio idėja suderinta su miesto architektu. O projekto sąnaudos – apie pustrečio šimto eurų už priemones.

Kitą savaitgalį kėdainiečiai jau galės grožėtis Dailės mokyklos moksleivių kūriniu miesto centre prie pagrindinės gatvės.

Panašios naujienos