Ketvirtadienio rytą Šėtos seniūnijoje, Pagiriuose buvo juntamas šventinis įkurtuvių šurmulys. Čia po pusę metų vykusio remonto atidaryta viešoji pirtis, šiame kaime be pertraukos veikianti net nuo 1973 metų. Nors rajone tai vienintelė pirtis, veikianti iki šiol be pertrūkių, nuo pat įsikūrimo ji niekada nebuvo kapitaliai remontuota.

Šiais metais, Kėdainių rajono savivaldybei skyrus 8 tūkst. eurų, Pagirių viešoji pirtis ir vėl kaip nauja.

Kad tik netrūktų lankytojų

Pasak Kėdainių rajono mero S. Grinkevičius (kairėje), rekonstruoti gyventojų pamėgtą pirtelę Pagiriuose jau seniai buvo būtina, o kai tai padaryta, belieka palinkėti, kad čia apsilankytų kuo daugiau žmonių.

Šių metų pavasarį pradėti 45 metus veikiančios pirtelės remonto darbai baigti gruodžio pradžioje. Pastato būklė iki tol buvusi labai prasta – nuo pirties pastatymo nebuvo keistos vandentiekio ir šildymo sistemos, elektros instaliacija, grindys, nusidėvėjusi vidaus apdaila. Į pirtelės įkurtuvių šventę susirinko ne tik pirties malonumus mėgstanti vietos bendruomenė, bet atvyko ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

„Jei yra žmonių, kuriems ši paslauga reikalinga, tuomet pirties – suremontuotos, tvarkingos – išties reikia. Džiugu, kad už skirtąsias lėšas pirtis sutvarkyta gražiai ir tvarkingai. Svarbiausia, kad čia netrūktų lankytojų“, – sakė rajono meras S. Grinkevičius.

Padovanojo medžiagų

„Praėjusiais metais, tik pradėjusi dirbti seniūne, paklausiau bendruomenės, ar reikia pirties? Nes jos būklė tuomet buvo labai apgailėtina, – pasakojo Šėtos seniūnijos seniūnė Danutė Mykolaitienė. – Tad pradėjome galvoti, ką būtų galima padaryti. Ačiū savivaldybės vadovams, kurie mums skyrė 8 tūkst. eurų medžiagoms įsigyti.“ Pašnekovė tikisi, kad naujai suremontuota viešoji pirtis bus jaukus pagiriškių traukos centras.

Visi reikalingi darbai buvo atliekami su seniūnijos darbuotojų pagalba. Medžiagomis prisidėjo ir vietiniai: pirties remontui reikalingą medieną padovanojo vietos gyventojas, UAB „Dagmedis“ vadovas Dalius Paulavičius.

Pirtis yra pakankamai erdvi, joje gali tilpti daugiau nei dešimt žmonių.

Pagirių kaime šį pirtis veikia net nuo 1973 metų, tačiau kapitaliai rekonstruota pirmą kartą.

Atidarymo šventėje dalyvavo ir didelis pirties malonumų entuziastas Juozas, kuris į šią pirtelę vaikšto nuo pat jos atidarymo – kone 45 metus. „Pirtis buvo, yra ir bus. Ypač, kol bus jos šeimininkė, pirtininkė Zofija. Labai ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šios pirties rekonstrukcijos“, – kalbėjo dažnas pirties lankytojas Juozas.

Apsilankė 488 lankytojai

Pirtį beveik 20 pastarųjų metų prižiūrinti Zofija Kubiliūnienė sakė, kad iki remonto pirtis buvo išties baisi, tad buvę netgi nesmagu kviesti apsilankyti naujų lankytojų. „Mano, kaip pirtininkės darbas yra labai įvairus – tenka valyti patalpas, jas kūrenti, tvarkyti aplinką. Daugiausiai lankytojų ateina prieš šventes. Vidutiniškai per mėnesį apsilanko apie 40 asmenų. Pirtį kūrename kas antrą savaitę. Tačiau dabar, kai susiremontavome, tikimės, kad apsilankys ir daugiau lankytojų. Šis remontas buvo labai būtinas, iki tol buvo išties labai baisu, o dabar kas ateina ir pasižiūri, nepaliauja stebėtis, kaip viskas gražu ir tvarkinga“, – šypsojosi pirtininkė Z. Kubiliūnienė.

Šiais metais dėl remonto pirtis nebuvo atvira lankytojams, tačiau suskaičiuota, kad vien per praėjusius metus pirtyje apsilankė 488 žmonės, gauta 440 eurų pajamų.

Už suteiktas paslaugas yra nustatytas 1,16 Eur ir 0,58 Eur (pensininkams) mokestis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.