Kasmet antrąjį lapkričio mėnesio penktadienį Lietuvoje pažymima profesinė verslo atstovų šventė – Verslo diena.

Kėdainių miesto rotušėje surengtas tradicinis verslo dienos renginys, kuriame pagerbtas verslininkų kūrybiškumas, drąsa, aktyvumas ir indėlis į Kėdainių rajono gerovę bei Kėdainių vardo garsinimą.

Šįmet septintą kartą apdovanoti keturi labiausiai rajonui nusipelnę ir per metus pasižymėję verslo atstovai. Taip pat padėkota dar keturiems rajono verslams, kurie netradiciškai pasižiūri į kasdienybę ir siekia bendros krašto gerovės.

Verslininkų pagerbimo ir apdovanojimų renginio tikslas – skatinti Kėdainių rajone veikiančias įmones, gamintojus ir paslaugų teikėjus tobulėti, diegti pažangias technologijas, skatinti investicijas, kurios daro teigiamą socialinį, ekologinį ir ekonominį poveikį rajonui, kurti naujas darbo vietas, skleisti žinias apie rajone veikiančias įmones.

Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kėdainių rajono verslo atstovų apdovanojimas“ komisija šįmet vėl rinko geriausius iš geriausiųjų.

„Tautvydo dvaras“ įvertintas už kultūros puoselėjimą Kėdainių rajone.

„Už mokslinių žinių pritaikymą versle“ apdovanota UAB „Kvalitetas“. Jau bendrovės įkūrimo pradžioje „Kvaliteto“ tikslas buvo padėti Lietuvos organizacijoms įgyvendinti efektyvias kokybės vadybos sistemas, jas sertifikuoti, siekiant ne tik tarptautinių kokybės reikalavimų atitikties, bet ir optimizuojant organizacijų veiklos vidinius procesus. Toks požiūris leido daugeliui klientų tvariai plėtoti veiklą ilgalaikėje perspektyvoje, atsižvelgiant į dinamiškai kintančią (kartais – radikaliai kintančią ir įvardijamą kaip „krizė“) socialinę, ekonominę, technologinę, politinę bei teisinę aplinką.

„Už energijos ir gamtos išteklių tausojimą“ apdovanota UAB „Krekenavos agrofirma“. Prieš 29 metus įsteigta įmonė, įdarbinusi daugiau nei 1100 darbuotojų, per praėjusius metus, nepabūgusi sunkmečio, investavo 3,4 mln. eurų į saulės baterijas, biodujų gamybos įrengimus ir į vandens valymo sistemas. Dabar visa įmonės naudojama elektros energija yra iš atsinaujinančių energijos šaltinių (saulė ir vėjas), o 2023 metais planuojama 100 proc. apsirūpinti ir gamtinėmis dujomis.

„Už kultūros puoselėjimą Kėdainių rajone“ apdovanota IĮ Tautvydo dvaras. Dvare organizuojama daug kultūros renginių, dažniausiai – klasikinės muzikos koncertai. Ir nors Kėdainiuose nemokamų renginių nestinga, į Tautvydo dvaro koncertus žiūrovų susirenka gausiai. Taigi galima pasidžiaugti dar vienu, privačia iniciatyva atsiradusiu ir jau įsitvirtinusiu kultūros židiniu.

„Už šeimos verslo kūrimą kaime“ apdovanota UAB „Bukmedis“. UAB „Bukmedis“ – jauna šeimos verslo įmonė, įkurta 2019 m. spalio mėn. Krakių miestelyje. Atsiradus galimybei įsigyti buvusias Krakių lentpjūvės patalpas, Bukauskų šeimos nariai nutarė, kad reikia kurti įmonę, kurioje gamina išskirtinus baldus ir interjero detales, ruošia statybinę ir baldinę medieną, užsiima medžio ruošinių gamyba. Įmonė sulaukia užsakymų iš viso pasaulio.

Įteiktos padėkos keturiems Kėdainių rajono verslams, kurie netradiciškai pasižiūri į kasdienybę ir siekia bendros krašto gerovės:

VšĮ „Erdvė diaLogui“ – už neformalų ugdymą ir socialinį įsitraukimą.

UAB „Linėja Transport“ – už netradicinį kvietimą aplankyti Kėdainius miesto 650-ojo gimtadienio proga.

Žirgynui „MG Horses“ – už žirgų terapijas vaikams su negalia, meilės žirgams puoselėjimą edukacijų metu, sportinių žirgų veisimą – šitaip prisidedant prie Kėdainių krašto vardo garsinimo.

Ūkininkui Ernestui Aušvicui – už ryžtą imtis vyndarystės amato ir Kėdainių vardo garsinimą tarptautinio lygio parodose.

Šventės metu taip pat apdovanotas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų jau šeštą kartą rengiamo konkurso ,,Sukurta Kėdainių rajone“ nugalėtojas. Šiemet jame dalyvavo rekordiškai daug dalyvių – 13, o nugalėtoju tapo MB „Piscator“ gaminys – žuvies užkandėlių trijulė „Šamo, ešerio ir skumbrės užkandėlės“.

Pirmą kartą Kėdainių rajono savivaldybėje verslininkų apdovanojimai surengti 2016 metais.

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.