Dvidešimt antrą kartą surengtame „Metų ūkio“ konkurse netrūko intrigos, kol paaiškėjo nugalėtojai. Po ūkių lankymo ir rezultatų lyginimo paaiškėjo, kad šįmet geriausiojo ūkio titulas teko Pernaravos seniūnijoje ekologinį mišrų ūkį turintiems Mantui ir Kristinai Vaiteliams.

Konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojais Kėdainių rajone tapo Kristina ir Mantas Vaiteliai.

Konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojais Kėdainių rajone tapo Kristina ir Mantas Vaiteliai.

Antrąją vietą vertinimo komisija skyrė vos 32 hektarų žemės plotą dirbantiems ir ekologiškai ūkininkaujantiems Vilmai ir Valdonijui Živatkauskams. O trečia vieta įvertintas Marijos ir Valdo Songailų augalininkystės ūkis.

Geriausių ūkių šeimininkai pagerti Truskavos kultūros namuose surengtoje tradicinėje Kėdainių krašto ūkininkų šventėje. Kolegas sveikinęs Krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas visiems linkėjo kantrybės ir ištvermės, nes ūkininko darbo sėkmė nemaža dalimi priklauso nuo gamtos kaprizų.

Geriausieji ūkininkai pagerbti tradicinėje šventėje.

Geriausieji ūkininkai pagerbti tradicinėje šventėje.

Ūkininkų pasiekimai pasidžiaugęs rajono meras Saulius Grinkevičius pastebėjo, kad ne vienas kraštiečio ūkis ne tik pavijo, bet ir aplenkė vakariečių ūkius.

Nugalėtoju tapęs Mantas Vaitelis sakė, kad jau dešimt metų dirba žemę ir niekuo nesiskundžia: „Mes tikrai gyvename neblogai. Kiek užsidirbame, tiek ir pakanka. Ekologiška produkcija turi savo vietą tarp vartotojų, tad skųstis neturime kuo.“

Panašios naujienos