Prieš 70 metų, gegužės 8-ąją, buvo pasirašytas Vokietijos kapituliacijos aktas, tolygus oficialiai Antrojo pasaulinio karo pabaigai. Šiomis dienomis Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vyksta daugybė renginių atminti šio didžiausio ir daugiausiai žmonijos istorijoje gyvybių pareikalavusio karo aukas.

Antrojo pasaulinio karo aukas gegužės 8-ąją pagerbė (iš kairės) Tarybos naruys Darius Petrauskas, rajono meras Saulius Grinkevičius ir Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Antrojo pasaulinio karo aukas gegužės 8-ąją pagerbė (iš kairės) Tarybos narys Darius Petrauskas, rajono meras Saulius Grinkevičius ir Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, šios datos išvakarėse susitikęs su kraštiečiais karo veteranais, gegužės 8-ąją drauge su Švietimo skyriaus vedėju Juliumi Lukoševičiumi ir Tarybos nariu Dariumi Petrausku aplankė karių kapus Kėdainiuose, Lakštingalų gatvės kapinėse ir, padėjęs gėlių, tylos minute pagerbė kritusiuosius Antrajame pasauliniame kare.

„Manau, kad nekreipiant dėmesio į politines peripetijas nevalia pamiršti tų, aks paaukojo savo gyvybes labai žiauriame kare. Antrojo pasaulinio karo aukos tikėjo tiesomis, kurios jiems buvo sakomos. Šiandien istorija traktuojama įvairiai, tačiau visos interpretacijos nublanksta prieš milijonines aukas“, – sakė S. Grinkevičius.

„Šiandien istorija traktuojama įvairiai, tačiau visos interpretacijos nublanksta prieš milijonines aukas“, - sakė S. Grinkevičius.

„Šiandien istorija traktuojama įvairiai, tačiau visos interpretacijos nublanksta prieš milijonines aukas“, – sakė S. Grinkevičius.

Paklaustas, kodėl Antrojo pasaulinio karo aukas meras pagerbė būtent gegužės aštuntąją, o ne diena vėliau S. Grinkevičius atsakė, jog visa Europa karo baigtį mini būtent aštuntąją, o kadangi Lietuva yra Europos dalis, tai ir minėjimus turi rengti su bendraminčiais.

Istorikai prisimena, kad Antrajame pasauliniame kare dalyvavo 62 valstybės iš tada planetoje egzistavusių 73; kad karo veiksmai vyko trijuose kontinentuose ir keturiuose vandenynuose, kad tai kol kas vienintelis konfliktas, kurio metu panaudotas branduolinis ginklas.

Prasmingai skamba ir Lietuvos respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiai išsakyti Antrojo pasaulinio karo aukų pagerbimo renginiuose: „Antrasis pasaulinis karas nusinešė milijonus gyvybių ir net pusei amžiaus padalijo Europą. Tai – dvidešimtojo amžiaus tragedija, kurioje tarpo holokaustas ir Sibiro lageriai. Minėdami 70-ąsias šio karo pabaigos metines ir pagerbdami jos aukas, turime padaryti viską, kad išsaugotume taiką ir tautų bei žmonių likimus.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.