Sakoma, kad ir vagys butus savo nešvariems darbams renkasi pagal užuo­laidas. Tad vadovaujantis tokiais principais Šėtos gatvės 91-ojo namo gyventojai gali būti ramūs – šio namo langai tokie, kad net patiems vagišiams gali sukelti gailestį.

Pasak A. Kleivos, prastos reputacijos bendrabutį bus bandoma prikelti normaliam gyvenimui.

Pasak A. Kleivos, prastos reputacijos bendrabutį bus bandoma prikelti normaliam gyvenimui.

Apie Šėtos gatvės 91-ąjį namą kraštiečiai girdi įvairių pasakojimų. Dažniausiai jie su tamsiosios gyvenimo pusės žymėmis. Šis bendrabutis – gana prastos reputacijos. Bendrovės „Kėdainių butai“ administruojamame penkiaaukštyje iš viso yra 120 butų. Tik šeši iš jų – privatūs. Visi kiti – savivaldybės nuosavybė. Net 26 butai, o tiksliau kambariai, yra tušti. Jie tapo ne tik gyventojų sandėliais, bet ir asocialių asmenų prieglauda.
„Niekam ne paslaptis, kad šitas namas yra gana nemaža mūsų miesto gėda. Apie jį girdime įvairių epitetų ir tikrai ne gerame kontekste. Gaila, kad tokių vietų yra kiekviename mieste. Kartais tenka girdėti, kad su šiuo namu nieko nepadarysime, nes jo gyventojai – daugiausia pasirinkusieji užribį. Tačiau mes rankų nenuleidžiame. Su rajono vadovais pakalbėjome ir žengiame pirmus žingsnius, kad pamažu Šėtos 91-ojo namo veidas praskaidrėtų“, – sakė bendrovės „Kėdainių butai“ direktoriaus pavaduotojas Alvydas Kleiva.

Tuštieji kambariai buvo paversti atliekų sąvartynais ir parazitų veisyklomis.

Tuštieji kambariai buvo paversti atliekų sąvartynais ir parazitų veisyklomis.

Bendrabučio administratoriai ėmėsi iniciatyvos iškuopti name esančius tuščius butus, juos sutvarkyti ir apgyvendinti. „Kad tikslą pasiektume ir bendrabutis pamažu grįžtų į civilizaciją, jį reiki sutvarkyti. Sutelkėme bendras mūsų, seniūnijos, bendrovės „Skongalis“ pajėgas ir ėmėmės veiksmų. Visą savaitę negyvenami, tačiau apšniaukšti kambariai švarinti. Išvežėme net keletą didelių konteinerių įvairių atliekų. Dabar turime planą patalpas dezinfekuoti, sudėti langus ir duris tuose tuščiuose kambariuose. Kai viskas bus sutvarkyta, tikimės, jog kambariai bus apgyvendinti“, – sakė A. Kleiva.
Jo teigimu, labai gera matyti, kad, pradėjus tvarkyti tuščiuosius kambarius, apie šluotas pradėjo galvoti ir patys bendrabučio gyventojai.

Šiukšlės iš negyvenamų kambarių neštos visą savaitę.

Šiukšlės iš negyvenamų kambarių neštos visą savaitę.

„Tą namą norime iš pagrindų pakeisti. Vien mūsų bendrovei bendrabučio gyventojai yra skolingi apie 9500 eurų. Tikrai taip skolų nepaliksime. Jau greitai skolininkai sulauks raginimų pradėti mokėti skolas. Mūsų pozicija griežta: jei yra už ką pirkti svaigalų, tai turi atsirasti lėšų ir mokesčiams“, – sakė A. Kleiva.
Patys Šėtos 91-ojo namo gyventojai neslepia, kad norėtų gyventi ramiau ir tvarkingiau, tačiau kaip tai padaryti recepto nežino. „Čia yra įvairių žmonių. Mūsų name būna visko – ir balių, ir vakarėlių, ir muštynių. Gyvename įdomiai. Gal ir gerai būtų ramybė, tačiau greit nusibostų. Juk gyvename tik kartą, reikia ir pasilinksminti“, – atviravo viena namo gyventojų.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.