Ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir antros klasės mokinukai iš Joniškio pagrindinės mokyklos: padažų ir pagardų įmonėje „Daumantai LT“ sulaukiama pačių įvairiausių svečių, norinčių iš arčiau susipažinti su šios bendrovės veikla.

Šįkart iš arti pamatyti, kaip gaminamas pomidorų padažas, majonezas, kiti pagardai, kaip produkcija pakuojama bei sandėliuojama, panoro susipažinti kelios dešimtys pradinukų iš Joniškio Saulės pagrindinės mokyklos. Vaikai su auklėtojomis specialiai atvyko į Kėdainius ir susipažino ne tik su „Daumantai LT“, bet ir kitomis Kėdainių krašte veikiančiomis įmonėmis.

Mažuosius joniškiečius sutikęs įmonės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius trumpai papasakojo apie įmonę, pristatė ir Kėdainių miestą bei jo įdomybes.

„Daumantai LT“ įmonės direktorius Saulius Grinkevičius ekskursantams trumpai papasakojo ne tik apie gamyklą, bet ir apie Kėdainių miestą.

„Labai džiaugiuosi, kuomet pas mus į fabriką atvyksta vaikai. Jie yra žingeidūs, jiems viskas įdomu. O mums smagu, kad galime viską papasakoti patiems mažiausiems. Jiems įdomu, kaip ant stalo atsiranda vienas ar kitas produktas, jie visada užduoda labai daug klausimų“, – pasakojo direktorius S. Grinkevičius. Kartu jis pridūrė, kad kone visų Kėdainių mokyklų mokiniai jau yra aplankę šį fabriką, o dabar ekskursijų į šią gamyklą atvyksta ir iš kitų rajonų ugdymo įstaigų.

Su vaikais bendravęs ir po gamybines patalpas juos vedžiojęs pagardų receptų kūrėjas, inovacijų bei kokybės technologas Algis Kairys pasakojo, kad ekskursijų sulaukiama išties nemažai.

„Ekskursijas mes priimame su mielu noru, mus ypač mėgsta vaikai. Patys smalsiausi yra patys mažiausieji, suaugę yra kiek santūresni. Apsilankiusiesiems įdomiausia, kaip vyksta pats gamybos procesas. O mes nieko neslepiame! Labai dažnai po ekskursijų dalyviai pasidalina savo įspūdžiais, kad pakeitė nuomonę ne tik apie gamybos procesą, bet ir apie pačius produktus“, – kalbėjo A. Kairys.

Šiuo metu „Daumantai LT“ gamina apie 150 išfasavimo produkcijos: vieni produktai labiau pritaikyti Lietuvos rinkai, kiti vežami į Skandinavijos rinkas, Kiniją, kitas šalis.

„Po truputį eksportas didėja. Deja, bet Lietuvos rinka nelabai keičiasi, tą labiausiai lemia gyventojų skaičiaus mažėjimas. Tačiau pastebime, kad gyventojai vis dažniau renkasi brangesnius, tačiau aukštesnės kokybės gaminius“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Skonių meistras A. Kairys pridūrė, kad visai neseniai įmonė ne tik atnaujino savo pakuočių išvaizdą, bet ir produkcijos sudėtį: majonezo „Karališkai“ linijai yra naudojami laisvai laikomų vištų kiaušiniai, pomidorų padažuose naudojama citrinų rūgštis (norint sumažinti acto kiekį), yra mažinamas cukraus ir druskos kiekis, gyvuliniai baltymai keičiami augaliniais.

Panašios naujienos

One Response

  1. pervezimas i svedija

    Mes visuomet stengiames rinktis kokybiska lietuviska produkta, jei toki randame ir skonis priimtinas. Del sveikatai palankesnes sudeties labai dziugu, nes tikrai ir vaikai megsta padazus, ypatingai pomidoru. Taciau taip, tai nera produktai, kuriuos perki kiekviena diena. Linkiu plesti eksporto sriti, kad kokybiskus pagardus pamegtu ir kitu tautu zmones, o emigrave lietuviai, vietinese parduotuvese rastu artima skoni

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.