50-ies metų santuokos jubiliejų Antano Gražvydo ir Irenos Šadzevičių pora paminėjo lygiai tą pačią dieną, kurią prieš 50 metų susituokė – rugpjūčio 13-ąją. Kėdainių rotušėje vykusio auksinių vestuvių minėjimo metu sutuoktiniai tikino neturintys konkrečių patarimų, kaip darnoje kartu išgyventi daugiau nei pusę amžiaus. 

Artimųjų apsuptyje, Irena ir Antanas Gražvydas Šadzevičiai Kėdainių rotušėje paminėjo savo auksinių vestuvių sukaktį.

Artimųjų apsuptyje, Irena ir Antanas Gražvydas Šadzevičiai Kėdainių rotušėje paminėjo savo auksinių vestuvių sukaktį.

„Tačiau vienas svarbiausių dalykų, gyvenant santuokoje, yra pagarba vienas kitam“, – šypsojosi Šadzevičiai.

Perdavė mero sveikinimus
Praėjusį šeštadienį Kėdainių rotušėje rinkosi poros giminės bei draugai. Į neeilinę ceremoniją atvyko bei mero Sauliaus Grinkevičiaus sveikinimus bei savivaldybės dovanas porai perdavė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis. Sutuoktiniams jis linkėjo ir toliau būti sektinu pavyzdžiu jaunimui bei sulaukti ir deimantinių vestuvių, žyminčių šešiasdešimties bendro santuokinio gyvenimo metus.
„Nespėjome nė apsidairyti, kaip atėjo 50 metų santuokos jubiliejus. Gyvenimas taip greitai praėjo – atrodo, visai neseniai tik iš kariuomenės grįžau ir apsivedėm. O jau užaugo vaikai, sukūrė savo šeimas. Esame laimingi, kad mūsų gyvenimuose nebuvo didelių sukrėtimų ir nelaimių. Niekada negalvojome ir apie skyrybas. O dabar mūsų gyvenimas eina ramia tėkme. Sulaukus mūsų metų bene džiugiausios akimirkos būna, kai mus aplanko vaikai, anūkai bei proanūkis“, – šypsojosi A. G. Šadzevičius.

Tuokėsi po šešerių metų draugystės
Poros meilės istorija prasidėjo Dotnuvoje. Šiame miestelyje vyras gyveno, o jo būsimoji sutuoktinė Irena atvažiavo iš netoli esančio kaimo tęsti mokslų. Pora iki vestuvių pradraugavo šešerius metus.
„Žinoma, ta draugystė nebuvo tokia, kokia yra dabar – ji buvo senoviška. Dabar laikai kitokie, viskas labai supaprastėjo. Man keista, kaip šiais laikais jaunuoliai gyvena kartu nesusituokę. Mūsų laikais būtum visiškai nesuprastas“, – tikino vyras.
Ne vienerius metus pradraugavusi pora nusprendė savo gyvenimus paskirti vienas kitam. „Tuokėmės gana anksti – Irenai buvo 21-eri, man – 25-eri metai. Santuokos įžadus davėme čia pat – Kėdainiuose. Na, o dabar po 50 metų viską pakartojome“, – pasakojo A. G. Šadzevičius. Po iškilmės Kėdainių rotušėje pora įžadus atnaujino ir Dievo akivaizdoje Dotnuvos bažnyčioje.

Pora džiaugiasi kartu išgyvenusi net 50 metų. „Meilė po tiek metų tapo tik brandesnė“, – tikina I. Šadzevičienė.

Pora džiaugiasi kartu išgyvenusi net 50 metų. „Meilė po tiek metų tapo tik brandesnė“, – tikina I. Šadzevičienė.

Sunkumus įveikia petys petin
Pora kartu sugyveno du vaikus, turi penkis anūkus ir vieną proanūkį. „Tai – didžiausias mūsų turtas“, – šypsosi pora.
Paklausti, koks yra tokio ilgo, darnaus ir laimingo gyvenimo kartu receptas, Šadzevičiai tikino, kad neturi vieno atsakymo, tačiau jei poroje gyvenantys sutuoktiniai nesilaikys bendražmogiškųjų vertybių, gyvenimas kartu nesiklostys.
„Tiesiog gyvenkite. Taip, kaip normalūs žmonės. Gyvenimiškų negandų, problemų pasitaiko kiekvienam. Juk problemų pasitaiko ir darbe, bet dėl to darbo juk nemetate. Jei kyla sunkumų, juos stengiamės įveikti kartu. Petys į petį. Žinoma, labai svarbu ir meilė. Praėjus tiek metų, ji tapo brandesnė, gilesnė“, – sakė I. Šadzevičienė.
„Pagarba vienas kitam, kantrybė, sutarimas vienas su kitu, bendro tikslo siekimas dėl šeimos ir vaikų. Reikia vienas kitam ir nusileisti, kai būtina. Taip mes kartu ir gyvenome, ir gyvename“, – antrino prieš 50 metų savo išrinktąją vedęs A. G. Šadzevičius.
Kėdainių rajone tai jau antroji pora, šiais metais paminėjusi auksinių vestuvių sukaktį.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Raktams

    Labai teisingu požiūriu pora gyvena. Be pagarbos jokia meilė tiek neišgyventų. Džiaugiuosi, kad yra žmonių, kuriems pasisekė sutikti tikrai sau skirtąjį žmogų. Vyras galėtų jaunimą mokyti pagarbos moteriai, nes šiais laikais to tikrai trūksta

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.