Šiais metais Kėdainių lietuvių ir švedų draugija susidraugavo su žymiausiu Lietuvoje švedu Jonu Ohmanu. Vasario mėnesį buvo organizuotas susitikimas su juo, o birželį įvykdyta akcija „Mėlyna ir geltona“, per kurią rinkti rūb­eliai, batukai, žaislai, reikmenys būtent Ukrainos vaikams, gyvenantiems Donbase, fronto zonoje ar pafrontėje. Šįkart skelbiama akcija truks beveik porą mėnesių: nuo dabar iki rugsėjo 10 dienos.

Kėdainiečių labdara – pafrontės vaikams

Birželį surinkti daiktai atiteko vaikams Lisičiansko vaikų namuose, Avdejevkoje ir Nižnijos gyvenvietėse prie pat fronto, netoli Severodonecko. Kėdainiečių labdaros daiktus tiems, kam labiausiai reikia, nuvežė J. Ohmanas su savo organizacijos „Mėlyna ir geltona“ nariais, nuolat padedančiais Ukrainos žmonėms.

Kėdainiečiai ukrainiečiams buvo itin dosnūs – paaukojo ne tik padėvėtų, bet ir visiškai naujų drabužėlių, batukų, įvairių kitų daiktų.

Žinia, J. Ohmanas su savo įkurtos organizacijos VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“) bendraminčiais nuo 2014-ųjų nuolat teikia humanitarinę ir karinę pagalbą. Už nuveiktus darbus organizacijos nariai ne kartą buvo apdovanoti.

Lietuva yra viena iš pasaulio šalių, kuri labiausiai ir efektyviausiai remia Ukrainą tiek humanitarine, tiek karine forma. Džiugu, kad ir Kėdainiai neliko nuošaly.
„Esame labai dėkingi žmonėms Kėdainiuose, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje, kituose Lietuvos miestuose.  Parama turi ne tik tiesioginę, bet ir psichologinę prasmę, kurią vis labiau jaučiame. Ačiū!“, − sakė J. Ohmanas.

Padedama vieni kitiems

Anot Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkės Rūtos Švedienės, akcija birželį buvo labai trumputė: bandyta pažiūrėti, ar atsilieps žmonės. Ir iniciatyva pasiteisino. Rūbelių, batukų, ir naujų, ir labai gerų padėvėtų, buvo prinešta per savaitę tikrai daug.

„Net buvau sunerimus, kaip reiks viską nugabenti į Vilnių ir perduoti organizacijai „Mėlyna ir geltona“. Bet gerų, padedančių žmonių visada rasti galima, tai ir šiuo atveju sulaukta pagalbos. Labai maloniai nuteikė kėdainiečiai, kurie nupirko naujų daiktų, kūdikiams maistelio. Vienas siuntinukas labai nustebino. Radau prie kabineto durų nežinia kieno padėtą gražią, naują mėlynai geltoną kuprinę, pridėtą rūbelių, batų, saldėsių, hematogeno. Matyti, kad žmogus pirko ir dėjo su meile, apgalvodamas, lyg savo vaikams“, − pasakojo akcijos pagrindinė organizatorė Kėdainiuose R. Švedienė.

Dvasinio, politinio nusiteikimo išraiška

„Tik labai nesijuokit, kad Kėdainių vėliava išskleista tarsi aukštyn kojom. Žinot, visgi netoli karo zona, stresas, o be to, iš kur tiem ukrainiečiams labai žinoti, kaip turi būti, − linksmai rašė feisbuke R. Švedienė, pasidalijusi J. Ohmano įkelta nuotrauka iš Ukrainos. − Tai tik rodo, kad reikia dar kartą ir dar ne vieną organizuoti tokias akcijas. Tada ir susidraugausime labiau, ir susižinosime, kur ta mėlyna, kur ta geltona kurios šalies turi būti. Iš tikro daiktų, reikmenų, žaislų buvo gerokai daugiau, nei matome nuotraukoje. Bet juk ne dėl nuotraukų tai daroma. O viešinti geras iniciatyvas, mano nuomone, reikia, bet ne dėl to, kad girtumėmės, o vieni kitus padrąsintume, įkvėptume kažką gero dėl kitų nuveikti. Kai kas gal pasakys, kad anokia čia pagalba, smulkmės. Bet aš manau, kad jei po truputėlį kažkas kažką gero darytų, tai ir susidarytų ne taip ir mažai, o ir vieni kitais labiau pasitikėtume gyvenime, savo širdis sušildytume. Manau, šiuo atveju svarbesnė gal ne materialinė, o dvasinė pusė. Jausti palaikymą, draugystę yra labai svarbu visiems. Pagaliau tai ir tam tikra politinio požiūrio išraiška. AČIŪ visiems prisidėjusiems Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos nariams, visiems kėdainiečiams, kurie pristatė labdaros daiktelių,− kalbėjo R. Švedienė.

Akcija „Mėlyna ir geltona“ − iki rugsėjo 10 dienos

Nors dabar ir vasara, ir visi nusiteikę kiek laisviau, visgi geri darbai nelaukia ir juos pamažu galima vykdyti. Kėdainių lietuvių ir švedų draugija ketina dar kartą organizuoti šią akciją. Šįkart ji truks ilgiau: iki rugsėjo 10 dienos.

„Žinia, mėlyna ir geltona spalvos dominuoja ne tik Kėdainių ir Švedijos vėliavose, bet ir Ukrainos. Tad tegul gerais darbais mus vienija mėlyna ir geltona! Galbūt ta maža kėdainiečių pagalba neturės kažkokios didelės ir lemiamos įtakos, bet juk lašas po lašo ir akmenį pratašo. Juk žmonės dažnai vieni kitus remia ne tik todėl, kad kažko materialaus labai labai reikia, bet ir todėl, kad kitas žmogus justų paramą ir palaikymą. Geri darbai nelabai telpa į pragmatizmo rėmus, o truputį pabūti idealistais, pasitikinčiais kitais yra labai gerai pačiam žmogui, jo dvasiai. Kažko atidavimas kitam materialia bei dvasine prasme suteikia daug pačiam duodančiajam“, − kviesdama jungtis prie akcijos kėdainiečius kalbėjo R. Švedienė.

Bendradarbiauti kviečia ir J. Ohmanas, kuris daiktus nuveš į Donbasą ir išdalins vaikams, kurie gyvena arti fronto, kartais prie pat pavojingo kontakto linijos. „Kviečiame padovanoti Ukrainos vaikams, gyvenantiems fronto ruože, rūbelių, žaislų, kitų vaikų reikmenų. Ypač reikia batukų, kūdikių maistelio. Daiktai yra perduodami tiesiai į rankas arba perduodami per itin patikimus partnerius, su kuriais dirbam jau kelis metus karo sąlygomis“, − sakė J. Ohmanas.

Laukiama naujų (tinka ir labai geros būklės dėvėti) vaikiškų rūbų, batų, reikmenų, žaislų. Ukrainiečiai labai apsidžiaugtų, jei nupirktumėte kūdikių maistelio, vitaminų.
Jei norite prisidėti, kreipkitės tel. 8 683 58525 arba rutasvd@gmail.com.

Panašios naujienos