Septintuosius gyvavimo metus neseniai pradėjęs Kėdainių moterų „Lions“ klubas pastaruoju metu sulaukia daugiau pagalbos prašymų nei įprasta. Tad nepaisant pandemijos, praėję klubo veiklos metai buvo kupini gerų darbų rūpinantis kraštiečių sveikata ir gerove.

„Planų buvo daug, tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje srityje, jie buvo pristabdyti. Nepaisant to, prisitaikėme prie pasikeitusios situacijos ir nuveikėme tikrai nemažai. O pastaruoju metu gauname labai daug pagalbos prašymų. Tai, kad žmonės mumis pasitiki ir išdrįsta ieškoti pagalbos, džiugina“, – apžvelgdama 2020–2021 metus, pastebėjo šį laikotarpį „Lions “ klubui vadovaujanti kėdainietė, keramikė Jurgita Grigarienė.

Pagalba turintiems regos negalią

Kadangi vienas iš pagrindinių Kėdainių moterų „Lions“ klubo veiklos prioritetų – pagalba akliesiems ir silpnaregiams, su juo susiję ir kraštiečių prašymai padėti įsigyti akinukus, medikamentus. Visai neseniai, gavus asociacijos „Trinus“ kreipimąsi, nupirkti akinukai dienos centrą lankančiai mergaitei. Taip pat nupirkti akiniai dirbančiam, tačiau sunkiai besiverčiančiam ir didelę regos negalią turinčiam vyrui, kuris nedrįso pats prašyti pagalbos. „Todėl labai džiaugiamės bendradarbiavimu su seniūnijų socialinėmis darbuotojomis, kurios, matydamos, kad žmonėms labai sunku, kreipiasi į mus ir padeda atrasti tuos, kam pagalba labiausiai reikalinga. Globojame nemažai tokių žmonių, taip pat ir turinčių kitų sveikatos bėdų. Labai sujaudino finansinės pagalbos prašymas padėti jaunam, sunkiai susirgusiam vyrui sumokėti už skiepus, kurie jam reikalingi prieš operaciją ir kurių neapmoka ligonių kasos. Tai tikrai sudėtinga situacija, kurioje mes galėjome padėti“, – pasakojo klubo vadovė.

Kėdainių moterų „Lions“ klubo 2020-2021 metų valdyba ir naujoji prezidentė Jurgita Grigarienė (antra iš dešinės), kuriai regalijas perdavė dvejus metus šias pareigas ėjusi Vilija Mockuvienė (trečia iš dešinės). (Klubo archyvo nuotrauka)

Įvairiapusė pagalba

Kėdainių „Lions“ klubas reikalingomis priemonėmis globoja ir mažąjį mūsų kraštietį, sėkmingai už savo ateitį kovojantį „ankstuką“ Tautvydą, kuriam reikalinga įvairiapusė pagalba.

„Tikriausiai daugelis girdėjo ir apie gaisrą daugiabučio namo bute. Neseniai gavome prašymą padėti mamai su trimis vaikučiais, nukentėjusiai gaisre. Žinoma, žmonės išliko sveiki, tačiau psichologinės pasekmės, finansinės pasekmės bus šeimai sunkios. Jauna moteris turi suremontuoti butą, kurį nuomojosi, jai iš tiesų labai sunku ir finansiškai, ir psichologiškai. Mūsų klubas pirkome įvairių statybinių medžiagų, glaisto, elektros kabelius, vidines duris, nes pamatėme, kad be rimto remonto buto sutvarkyti nepavyks. Tai sunki situacija, rūpi, kaip viskas baigsis, nes mamai reikia tolesnio palaikymo“, – neslepia rūpesčio J. Grigarienė.

Kaip ir kasmet, be kalėdinių dovanų nebuvo palikti rajono socialinės globos namų gyventojai.  „Lions“ moterys mezgė vilnones kojines, kiek trūko – pirko iš savo mezginiais prekiaujančių močiučių. O palaikydamos su koronavirusu kovojančius medikus, klubo narės rado rėmėjų, kurie Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriui pirko mineralinio vandens, užpilamų košių.

Netikėtas prašymas

Gyvenimo realybė tokia, kad daugelis prašymų kyla iš bėdų, ištikus nelaimėms, ligai. Todėl praėjusių metų pradžioje Kėdainių moterų „Lions“ klubą maloniai nustebino kitokio pobūdžio prašymas. „Paskambino kaunietė Indrė Gaskaitė, neregė pasakų vaikams autorė, edukatorė. Labai jautri, geranoriška, jos pasakos nuotaikingos ir nuostabios, atsiskleidžia įvairiausi pojūčiai, girdėti net voro krebždėjimas… Ji papasakojo, kad nori išleisti naują pasakų kompaktinį diską „Į pasakų slėnį“, tad mielai prisidėjome prie jo leidybos, – šypsosi J. Grigarienė. – Labai norėjome autorę pasikviesti į Kėdainius, bet praėję metai buvo sudėtingi ir nepavyko to padaryti. Tačiau neatsisakome tos minties. Minint Baltosios lazdelės dieną, padovanojome pasakų kompaktinį diską Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kėdainių skyriui. Labai džiaugiuosi, kad galėjome prisidėti prie gražių dalykų, turinčių išliekamąją vertę, atsiradimo.“

Žirgų terapijos nauda

Viena įsimintiniausių praėjusių metų veiklų – rudenį Kėdainių moterų „Lions“ klubo kartu su ilgamečiu partneriu – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Kėdainių skyriumi – įgyvendintas projektas „Tavo vedlys“. Juo siekta skatinti bendruomeniškumą ir aktyvesnę vietos bendruomenių bei savanorišką veiklą, stiprinti pažeidžiamų gyventojų grupių, išgyvenančių atskirtį savo socialinėje aplinkoje, įtraukimą į bendruomenines veiklas. Projektą „Tavo vedlys“ rėmė Kėdainių rajono savivaldybė ir Kėdainių moterų „Lions“ klubas.

Projekto metu regėjimo negalią turintys žmonės keliavo, dalyvavo edukacijoje ir net lankė žirgų terapiją. „Tai sustiprino mūsų draugystę su LASS Kėdainių skyriaus nariais. Jie labai džiaugėsi žirgų terapija, jautėsi labai laimingi. Gaila, kad šiuo metu negalime rengti tokių veiklų, nes jos be galo reikalingos. Galėtume lipdyti, piešti, važiuoti į botanikos sodą, bet pandemija labai riboja“, – apgailestavo pašnekovė.

Žirgų terapija paliko puikių įspūdžių projekto „Tavo vedlys“ dalyviams.

Kiekviena gėlė – prasminga auka

Dėl karantino „Lions“ moterys dvejus metus negalėjo surengti vieno svarbiausių renginių – labdaros vakaro, kurio metu pakviečiami rėmėjai ir jiems padėkojama, kėdainiečiai susirenka pasiklausyti koncerto, aukoja lėšas, o visos surinktos lėšos skiriamos pagalbai teikti.

Tačiau prisidėti prie gerų darbų kėdainiečiai gali ir kitais būdais: paaukodami lėšų miesto švenčių metu ir skirdami 1,2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio. „Praėjusiais metais mano keramikos studijoje lipdėme gėles – savo rankomis pagaminome apie 400 įvairiausių žiedų. Dalyvaudamos Kėdainių miesto šventėje, siūlėme įsigyti šias gėles už auką, žmonės iš tiesų labai grožėjosi, domėjosi tikslais, labai geranoriškai aukojo. Surinkome 1114,60 eurų. Dalį lėšų skyrėme mūsų globojamam jaunam vaikinukui Gyčiui, gyjančiam po praeitą vasarą patirtos stuburo traumos, kad būtų nupirktos papildomos reabilitacijos paslaugos. Galime pasidžiaugti, kad padedant visiems geranoriškiems žmonėms, specialistams, Gytis po metų pertraukos vėl mokosi dvyliktoje klasėje, gali naudotis kompiuteriu valdydamas rankų riešus. Tad visos aukos, įsigyjant gėlytes, mums labai svarbios. Mes šias lėšas prasmingai panaudojame geriems darbams“, – sakė J. Grigarienė.

Šiuo metu šių keramikos dirbinių už simbolinę auką galima įsigyti klubo narės Justinos Kočetovos parduotuvėlėje „Gurkė“.

Pajudino „nutylimą“ temą

Lietuvos „Lions“ asociacija, kartu su prekės ženklu „Always“, šių metų kovo pradžioje atkreipė visuomenės dėmesį į dar vieną problemą, kuriai trūksta dėmesio ir apie kurią retai viešumoje kalbama. „Tai įsimintina akcija, pavadinta „Svarbi kiekviena diena“, kuria siekiama sumažinti menstruacinių priemonių trūkumo padarinius. Mūsų klubas aplankė dešimt seniūnijų, Kėdainiųpagalbos šeimai centro laikino apgyvendinimo namus motinoms ir vaikams bei VšĮ Gyvenimo namus sutrikusio intelekto asmenims. Išdalinome 147 dėžes su higieninėmis priemonėmis“, – pasakojo Kėdainių moterų „Lions“ klubo prezidentė.

Pasak pašnekovės, socialinių darbuotojų reakcija atskleidė ir padėjo suvokti, kokia svarbi ir reikalinga ši tema. „Apie tokius dalykus yra labai mažai kalbama, bet tai, kad moterys ir merginos neišgali nusipirkti menstruacinių priemonių, yra akmens amžius. Labai svarbu siekti, kad šios priemonės būtų prieinamos sunkiai besiverčiančioms šeimoms“, – akcijos nauda ir temos aktualumu neabejoja J. Grigarienė.

Ratas plečiasi

Kėdainių moterų „Lions“ klubas dėkingas visiems rėmėjams, kurie atsiliepia į prašymus prisidėti prie pagalbos teikimo. Praėjusiais metais jų būrį papildė uždaroji akcinė bendrovė „Salpronė“ iš Babtų, kuri kiekvieną savaitę prikrauna visokiausių daržovių, kurias klubo narės išdalija senelių namams, Nakvynės namams, Gyvenimo namams sutrikusio intelekto asmenims, reabilitacijos centrui „Vilties švyturys“.

Kalbėdama apie tolimesnius planus, J. Grigarienė pirmiausia linki sveikatos visoms klubo narėms ir visiems klubo globojamiems žmonėms. „Klubas kasmet pavasarį renka naują valdybą ir vadovę, tačiau veiklos kryptis nesikeičia, pradėti darbai tęsiami toliau. Šiais metais tęsime pagalbą globojamiems žmonėms, žinoma, atsiras ir naujų. Taip pat džiaugiamės, kad klubo gretas papildys nauja narė, veikli ir sumani Rasa Bielskytė-Masiokė. Mūsų bus iš viso dvidešimt trys narės“, – sakė klubo prezidentė.

Klubo veikloje J. Grigarienė dalyvauja nuo 2016-ųjų. „Beprotiškai geras jausmas, kada padedi kitiems. Pagalba žmonėms man yra gražiausia, prasmingiausia meilės gyvenimui išraiška. Jeigu myli gyvenimą, jį skiri ne tik sau. Manau, kad požiūrį į gyvenimą atsinešame iš šeimos. Mano tėvukai labai geraširdžiai, dosnūs, labai mylimi savo kaimo bendruomenėje, turbūt paveldėjau norą padėti kitiems, – šypsosi moteris. – Iš pradžių svarsčiau, kaip pavyks klubui, kai jame tiek daug skirtingų charakterių, skirtingų profesijų ir veiklų moterų? Bet supratau, kad tai privalumas, susirinkę skirtingi žmonės gali tiek daug padaryti! Mes viena kitą puikiai papildome. Esu visoms labai dėkinga už draugystę ir kartu nuveiktus darbus.“

Visų Kėdainių moterų „Lions“ klubo vardu prezidentė nuoširdžiai dėkoja klubo draugams ir rėmėjams, o krašto žmones skatina nebijoti prašyti pagalbos, palaikyti vieni kitus, linki stiprios sveikatos ir optimizmo.

Rėmėjų dovanotos daržovės keliauja ir į Krakių parapijos Švč. Mergelės Marijos senelių globos namus.

Klubas kviečia prisijungti prie vykdomos labdaringos veiklos ir nuoširdžiai prašo skirti 1,2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Tai galite padaryti internetu iki gegužės 3 d. Tereikia prisijungti prie elektroninės bankininkystės sistemos (EDS). Pildydami formą laukelyje E2 nurodykite paramos gavėjo kodą 303800356, o laukelyje E3 įrašykite „Kėdainių moterų LIONS klubui“. Ačiū už Jūsų gerumą, palaikymą ir paramą.

(Kėdainių moterų „Lions“ klubo nuotraukos)

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.