Praėjusį penktadienį Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai, svarstydami savivaldybės 2020-2022 metų strateginį veiklos planą, vienbalsiai pritarė padvigubinti programos finansavimą programos „Nevėžio“ futbolo klubo veiklai vykdyti.

Abu „Nevėžiai“ – aukščiausiose lygose

Ateinančiais 2021 ir 2022 metais savivaldybė numatė į A lygą iškopusiai futbolo komandai iš savivaldybės biudžeto Sporto programoms skirtų lėšų skirti nebe 100, bet 200 tūkstančių eurų per metus.

Motyvas padidinti finansavimą buvo futbolo klubo prašymas ir kai kurių tarybos narių – Algimanto Kižausko, Sauliaus Grinkevičiaus, Rimanto Diliūno – siūlymas suvienodinti abiejų „Nevėžių“ finansavimą. Nuo kitų metų ir Kėdainių futbolo komanda „Nevėžis“, ir krepšinio komanda „Nevėžis“ rungtyniaus aukščiausiose šalies lygose.

Vieną kalba, kitą daro, trečią galvoja

Futbolo klubas „Nevėžis“, „Nevėžio“ senjorai ir futbolo bendruomenė kreipėsi į rajono tarybą su prašymu vietoj numatytų 100 tūkstančių, planuoti 230 tūkstančių eurų metams, futbolo komandos veiklai vykdyti.

Nors rajono tarybos posėdyje visi iki vieno tarybos nariai balsavo už finansavimo FK „Nevėžio“ programai padidinimą ir valdantieji viešai gražių palaikymo žodžių išsakė, prieš tai įvykusiame savivaldybės strateginio planavimo komisijos posėdyje sprendimas buvęs kitas.

Komisija, kurios daugumą (6 iš 8) sudaro valdančiųjų frakcijos atstovai (Valentinas Tamulis, Arūnas Kacevičius, Romualdas Gailiūnas, Alvydas Ardavičius, Nijolė Naujokienė ir Alfredas Hofmanas) futbolininkų prašymą apsvarstė, tačiau net nebalsavę, rajono tarybai pasiūlė palikti buvusius numatytus 100 tūkstančių eurų.

„Buvo pasakyta, kad neužtenka lėšų,“ – sakė komisijos posėdyje dalyvavęs tarybos narys A. Kižauskas.

Šiame komitete išaiškėjo, kad valdantieji neketino didinti finansavimo futbolui.

Administracija kėsinosi apkarpyti kitų lėšas

Visai sporto veiklos plėtros programai yra suplanuota beveik du su puse milijonų eurų. Savivaldybės administracija pasiūlė surinkti futbolui 100 tūkstančių eurų, „apkarpant“ kitų sporto programų finansavimą.

Tarybos posėdyje vicemeras, kuris yra ir savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas, Paulius Aukštikalnis tvirtino, kad nėra jokių galimybių surasti lėšų futbolui, neatimant jų iš kitų sporto šakų ir renginių. „Kito kelio nėra. Aišku, nesinori, kad sporto programoje būtų skiriamos lėšos profesionalių klubų programoms, atimant iš neprofesionalių, bet kitos galimybės nėra,“ – kolegas bandė įtikinti P. Aukštikalnis.

Opozicija įtikino

„Niekada savivaldybės pinigų neužteks viskam. Todėl svarbu nustatyti prioritetus, – sakė tarybos narys, buvęs rajono meras Saulius Grinkevičius. – Pavyzdžiui, kodėl „Lyderystės mokyklai“ atėjusi naujoji rajono valdžia finansavimą padidino nuo 35 tūkstančių eurų iki 80 tūkstančių? Vasaros stovyklos… Prisiminkime skandalą dėl dviejų savaičių stovyklos, kuriai buvo skirta 40 tūkstančių. Tai va, jau apie 80 tūkstančių ir būtų futbolui.“

Švietimo komiteto narys S. Grinkevičius sakė nepritarsiantis, kad iš visos sporto bendruomenės būtų atimami pinigai ir atiduodami futbolui. Pasak jo, surasti papildomų lėšų futbolui esąs visų tarybos narių reikalas.

S. Grinkevičius (nuotraukoje pirmas iš dešinės) mano, jog visų rajono tarybos narių ir savivaldybės administracijos reikalas yra surasti papildomų pinigų futbolui. Nuotraukoje iš kairės: FK „Nevėžis“ vadovas Saulius Skibiniauskas ir savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gediminas Misius. (FK „Nevėžis“ nuotrauka, 2018 m.)

„Tikiu, kad „Nevėžis“ tikrai eis į priekį. Atsiranda investicijos, kurios atneš pinigų miesto maitinimo įstaigoms, viešbučiams, – kalbėjo savo verslo lėšomis daug metų sportą remiantis S. Grinkevičius. – Be to, geras pavyzdys visada motyvuoja vaikus. Sportuojantys vaikai auga sveikesni ir linksmesni.“

Taškai bus sudėti vasarį

Opozicijos nariai nenusileido ir įtikino kolegas, kad papildomų lėšų savivaldybės administracija gali surasti. Iš kokių lėšų bus papildomai finansuojamas „Nevėžio“ futbolo klubo dalyvavimas 2021 m. LFF A lygos čempionate, paaiškės vasario mėnesį, kai bus tvirtinamas 2021 m. rajono savivaldybės biudžetas.

Tačiau sprendimas futbolo klubo programai numatyti 200 tūkstančius eurų – priimtas.

Ir nors abu „Nevėžiai“ kitais metais rungtyniaus aukščiausiose šalies lygose, krepšinio klubui finansavimas numatytas ketvirtadaliu didesnis – 250 tūkstančių eurų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.