Kėdainių futbolo klubas „Nevėžis“, šiais metais iškovojęs pirmąją vietą Lietuvos futbolo federacijos Pirmos lygos pirmenybėse, kartu iškovojo teisę rungtyniauti aukščiausioje šalies futbolo – A – lygoje. Klubas yra pasiryžęs pagaliau žengti į aukščiausiąją lygą.

Šiuo metu formuojamas svarbiausias dalyvavimo čempionate instrumentas – kito sezono biudžetas.

Nevėžio“ klubo prezidentas Saulius Skibiniauskas susitiko su ilgamečiu futbolo klubo „Nevėžis“ rėmėju, UAB „Daumantai LT“ vadovu Sauliumi Grinkevičiumi padėkoti už buvimą kartu siekiant aukščiausio apdovanojimo.

Buvo aptartas ir galimas tolesnis bendradarbiavimas, komandai rungtyniaujant jau aukštesniame lygyje. Bet taškai dar nesudėti, sutartys dar nepasirašytos.

Nematomas darbymetis

„Šiandien aplankiau tikrai ilgamečius klubo partnerius. Su UAB „Daumantais LT“ pradėta bendradarbiauti dar nuo tada, kai ši įmonė vadinosi UAB „Vesiga“, – po susitikimo su UAB „Daumantai LT“ direktoriumi S. Grinkevičium sakė „Nevėžio“ futbolo klubo vadovas. – Labai džiaugiamės turėdami tokį klubo rėmėją. Šių metų pasiekimo džiaugsmu dalijamės su jais. Dėkojame, kad rėmėjas nepalieka mūsų ir kalbame apie ateitį, kokios būtų „Daumantai LT“ galimybės padėti klubui rungtyniausiančiam aukštesniame lygyje.“

Dovanos rėmėjui – klubo atributika. S. Grinkevičius – kairėje, dešinėje – S. Skibiniauskas. „K. m.“ nuotrauka.

Pasak S. Skibiniausko šiuo metu vyksta pats darbymetis dėl dalyvavimo A lygoje. Kalbama su klubo partneriais, Kėdainių rajono savivaldybe – planuojamas futbolo klubo ateinančių metų biudžetas.

Palankus momentas

„Noriu pabrėžti, kad klubas tikrai nori žaisti A lygoje“, – S. Skibiniauskas patikino vietinę žiniasklaidą po susitikimo su pagrindiniu Kėdainių futbolo rėmėju.

Pasak Kėdainių „Nevėžio“ futbolo klubo prezidento, futbolas Kėdainiuose tikrai yra labai stiprus, turi istoriją, komanda subrendo žaisti aukščiausiame lygyje. „Į A lygą ateina keturios stipriausios Pirmos lygos, kurios čempionais tapome, komandos. Mūsų tikslas – įsitvirtinti A lygoje, o momentas tam yra labai palankus“, – įsitikinęs S. Skibiniauskas.

Pajudėjo Kėdainių stadiono infrastruktūros atnaujinimo darbai. Keičiama stadiono danga, kurią klubui padovanojo Lietuvos futbolo federacija.

Komandos komplektavimas dar neprasidėjo

Tačiau komandos, rungtyniausiančios A lygoje, komplektavimą dar stabdo karantinas ir nežinia, kokį biudžetą pavyks suformuoti klubui. A lygos komandoms LFF licencijavimo skyriaus reikalavimas – ne mažesnis kaip 300 tūkst. Eur sezonui.

Jie visi verti žaisti A lygoje. Algimanto Barzdžiaus nuotrauka.

„Turim numatę daug žaidėjų. Tačiau laukiam galutinio sprendimo, kad tikrai dalyvausime A lygoje, kokį turėsime biudžetą, tada ir pradėsime, – „Kėdainių mugei“ planus atskleidė „Nevėžio“ futbolo klubo prezidentas S. Skibiniauskas. – Trenerį norime išlaikyti tą patį. Rungtyniauti A lygoje nusipelnė visi, kurie tą teisę klubui iškovojo.“

Sportui reikia pinigų

„Ilgai laukėme tos dienos, kada Kėdainių „Nevėžis“, ne dėl sportinių reikalų, bet dėl stadiono neatitikimo reikalavimams, buvęs priverstas rungtyniauti žemesnėje lygoje, grįš į A lygą, – sako ilgametis futbolo komandos rėmėjas S. Grinkevičius. – Džiugu, kad po daugelio metų sportiniu principu „Nevėžis“ jau gali būti stipriausios Lietuvos futbolo lygos dalyviu.“

Verslininkas sako suprantantis rėmimo svarbą. „Nieko naujo nepasakysiu, kad dalyvavimui viename ar kitame lygmenyje reikalingi pinigai, – neslėpė ne tik Kėdainių sporto šakas nuolat remiantis S. Grinkevičius. – Dalyvavimas A lygoje reikalauja jau didesnių pinigų. Aš galvočiau, kad dabar prie futbolo komandos finansavimo daugiau turėtų prisidėti rajono savivaldybė.“

Abu Kėdainių „Nevėžiai“ – aukščiausiosiose lygose

Pasak S. Grinkevičiaus – praėjusios kadencijos Kėdainių rajono mero – seniau, kai būdavo keliamas klausimas, kodėl krepšinio komandai „Nevėžis“ skiriama daugiau lėšų, priežastis būdavusi dalyvavimas aukštesnėje (t. y. aukščiausioje) šalies lygoje – LKL.

„Dabar abu Kėdainių „Nevėžiai“ – futbolo ir krepšinio komandos – dalyvaus aukščiausiųjų šalies lygų čempionatuose. Galvoju, kad savivaldybės taryba ir vadovai turėtų į tai atsižvelgti ir papildomai finansuoti mūsų futbolo klubą“, – mano UAB „Daumantai LT“ direktorius ir rajono tarybos narys S. Grinkevičius.

Futbolo rungtynės – įvykis miesto gyvenime

S. Grinkevičius prisimena gražią Kėdainių futbolo istoriją. „Tie, kurie myli, domisi futbolu, žino, kad „Nevėžis“ yra buvęs ir Lietuvos čempionai, taurės laimėtojai (iki Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo – aut. past.), – sakė Kėdainių futbolą palaikantis verslininkas ir politikas. – Gerai prisimenu ir aš tuos laikus, kai dar būdamas moksleivis gyvenau Kėdainių Liepų alėjos gatvėje netoli stadiono ir kokia šventė būdavo mieste, kai vykdavo futbolo rungtynės. Centrine J. Basanavičiaus gatve į stadioną traukdavo būriai sirgalių. Iš tiesų tada tai būdavo įvykis miesto gyvenime.“

S. Grinkevičius įsitikinęs, kad jei dabartinis „Nevėžis“ žais A lygoje ir jam dar gerai seksis (kaip dabar Marijampolės ar Gargždų komandoms), atsiras dar daugiau futbolo gerbėjų Kėdainiuose. Bet, kad tai įvyktų, reikalingi pinigai.

Dešimtmečius trunkanti partnerystė

“1994 m. pirmą kartą pradėjome remti futbolo klubą, pastaraisiais metai buvome vieni iš pagrindinių rėmėjų. Bendravimas su „Nevėžio“ futbolo klubu visą laiką buvo šiltas ir artimas, – sako S. Grinkevičius. – Tikiuosi, kad ir ateityje taip bus. Tikėkim, kad klubo vadovybei pavyks rasti finansavimo šaltinius ir jie varžysis A lygoje su geriausiomis Lietuvos komandomis.“

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.