Ketvirtadienio vakarą Kėdainių miesto rotušėje vyko savivaldybės rengiamo konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ nugalėtojų apdovanojimai. Šventinio vakaro metu pagerbti ir apdovanoti individualių ir daugiabučių namų gyventojai, biudžetinių ir privačių įstaigų, organizacijų atstovai, kurie visomis išgalėmis prisideda prie gražios aplinkos kūrimo tiek mieste, tiek ir kaimuose.

Kaip teigė vertinimo komisijai vadovavusi vicemerė Danutė Mykolaitienė, išrinkti nugalėtojus nebuvo paprasta, nes tikrai daug kraštiečių labai skoningai ir išradingai puošia tiek savo gyvenamąją aplinką, tiek ir darbovietes, matosi, kad tas grožis kuriamas ir puoselėjamas ne vienerius metus, tam negailima nei savo laiko, nei jėgų, nei lėšų. Visą rajoną apvažiavusi komisija džiaugėsi atradusi nuostabių dalykų, kurie džiugina ne tik tų namų gyventojus, įstaigų kolektyvus, bet ir suteikia malonių emocijų aplinkiniams.

Užburiantis sodybų grožis

Už gražiausiai tvarkomą individualaus namo aplinką apdovanojimai įteikti Kristinai ir Vidui Zieniams bei Ritai Jonynei (Urbelių k., Surviliškio sen.) bei Kėdainiuose, Rytų g. gyvenantiems Astai ir Vigimantui Adomavičiams. Gražiai savo sodybas puoselėja Onutė ir Antanas Mikalauskai (Koliupės k., Vilainių sen.), josvainiškiai Kristina Kazlauskaitė ir Darius Dauparas, kėdainiečiai Vytalija ir Juozapas Kanišauskai, taip pat Arvydas Zubrickas iš Devynduonių.

„Mėgstu grožį. Man tai ne darbas, o malonumas. Ne tiek jėgų, bet noro reikia. Kažkur pamatai kažką gražaus ir gimsta idėja ką nors ir pas save padaryti. Labai mėgstu akmenį, pušeles. Fizinio darbo truputį būna, bet labai smagu, kai ką nors gražaus sukuri.

Pirmą kartą esu apdovanojama, tai labai netikėta, bet malonu. Piniginį prizą irgi investuosiu į grožį“, – teigia viena iš nugalėtojų, kėdainietė Asta Adomavičienė.

„Koliupės kaime gyvename gal 18 metų. Toje aplinkoje nesinorėjo kopijuoti miesto erdvių, norėjosi pasodinti tai, kas ilgiau išlieka – tai medžiai, dekoratyviniai krūmai. Buvo tvenkinys, reikėjo ir prie jo prisitaikyti, o daugiau – natūrali pieva.

Praėjo geras dešimtmetis, kol medžiai įsikibo, dabar jau matosi parkelis. Priežiūros reikia nemažai, reikia genėti, nuo bebrų ginti, lapus grėbti… O tie puošybos elementai ir mūsų pačių, ir draugų tautodailininkų sukurti.

Gyvename tokioje aplinkoje, kur atskrenda vandens vištos, pilkieji garniai, ateina stirnos, už kokių 100 metrų gali pamatyti stumbrus, gyvena ir bebrai, ir barsukas į pievą įsisuko, reikia su jais visais susigyventi“, – apie nenuobodų gyvenimą kaime pasakoja Onutė Mikalauskienė.

„Prieš metus pradėjau gaminti medinius žmogeliukus, pagalvoju ir darau, dabar jau nemažai jų yra. Man tai yra laisvalaikio praleidimas. Šiaip, aš skerdžiu kiaules, o kai tokio darbo nėra, tai imuosi gaminti tuos medinukus, negaliu be darbo išbūti“, – prisipažįsta devynduoniškis Arvydas Zubrickas, kurio sodybą atsitiktinai pastebėjusi vertinimo komisija nusprendė, kad šio kuklaus žmogaus triūsas irgi yra vertas įvertinimo. Arvydas buvo pakviestas į miesto rotušę, kurioje, kaip pats sako, lankosi pirmą kartą gyvenime.

Grožį kuria ir prie daugiabučių

Šventiniame renginyje už gražiausiai tvarkomą daugiabučio namo aplinką mieste apdovanotas Alanas Joteika, J. Basanavičiaus g. 112 namo bendrijos pirmininkas bei Stanislava Žirlienė, V. Koncevičiaus g. 14 namo pirmininkė. Šis Pelėdnagių kaimo daugiabutis pripažintas gražiausiai tvarkomu kaimiškojoje seniūnijoje.

Padėkos už gražiai tvarkomą daugiabučių aplinką įteiktos ir kitiems kraštiečiams.

„Daugiabučiame name Šėtos miestelyje gyvenu jau 11 metų. Kai tik atsikrausčiau, tai ir pradėjau puoselėti aplinką. Mūsų name yra 8 butai. Vieniems gal geriau yra paskaityti knygą ar taip kažką veikti, o mano pomėgis – įkišti rankas į žemę, užauginti gėlę… Dažniausiai daugiabučiai kukliai puošia savo aplinką, o man norisi, kad būtų daug žiedų, kad būtų malonu pasėdėti balkone ir, kad praeiviui būtų kur akį paganyti. Tam, kad būtų graži aplinka, reikia didžiulio noro ir finansų, o idėjų semiuosi iš interneto.

Apdovanojimas mane nustebino, bet dirbu ne dėl jo, o dėl to, kad man tokia veikla yra be galo maloni“, – šypsosi Lakštingalų g. 1 namo gyventoja Vilma Grigienė, pelniusi mero padėką ir piniginį prizą už gražiai tvarkomą daugiabučio namo aplinką kaimiškojoje seniūnijoje.

Komisijos neliko nepastebėta ir gražiai tvarkoma J. Basanavičiaus g. 114 namo aplinka.

„Mūsų daugiabutis jau ne kartą buvo įvertintas už gražiai puoselėjamą aplinką. Pirmąjį apdovanojimą gavome, berods, 2004 metais, po to buvo dar keli.

Savo aplinką puošiame nuo pat pavasario iki rudens. Ir taip jau daug metų. Labai smagu, kai ir praeiviai pasidžiaugia, pagiria, kad labai sutvarkyta namo aplinka, visur žydi daug gėlių, sako, kad net sėdėdami autobusų stotelėje grožisi mūsų žydinčiais bijūnais ir kitais augalais.

Turime šeimą, kuri po savo langais nuolat prisodina visokių gėlių, o man, kaip namo pirmininkei, norisi, kad ir aplink visą namą būtų gražu, tokioje aplinkoje maloniau gyventi“, – sako J. Basanavičiaus g. 114 namo bendrijos pirmininkė Vanda Petraitienė, į renginį atvykusi su namo gyventoja Dalia Klišauskiene, irgi prisidedančia prie gražios namo aplinkos kūrimo.

Aplinką gražina ir privačios, ir biudžetinės įstaigos, bendrovės

Už gražiausiai tvarkomą aplinką apdovanoti: Labūnavos žemės ūkio bendrovės direktorius Simonas Greičius, Kėdainiuose, Josvainių gatvėje įspūdingais tulpių bei kitų augalų laukeliais visus žavėjusios įstaigos „Diaverum“ direktorė Vilma Balčiuvienė, Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ vadovė Aušra Nesterovienė bei Krakių seniūnijos seniūnas Ernestas Barčas. Padėka už gražiai tvarkomą Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ aplinką įteikta šios įstaigos vadovei Neringai Vaicekauskienei.

„Tai, ką matote Krakių miestelyje dabar, tas rezultatas buvo kuriamas nuo 2020 metų. Liūto dalį darbų atlieka mūsų seniūnijos darbuotojai. Apželdinimui prie seniūnijos pastato konsultacijoms samdėme dizainerius, o daugiau viską atliekame savo jėgomis.

Stengiamės pagražinti ne tik patį miestelį, bet ir kitas seniūnijos vietoves, pavyzdžiui, šiemet buvo apželdinta viešoji erdvė Plinkaigalyje, šiuolaikiškus gėlynus turi ir kitos bendruomenės.

Dar yra planų ir ateičiai, kad tik visiems sveikatos būtų juos įgyvendinti. Norėtųsi, kad būtų sutvarkyti ir mūsų tvenkiniai, tada prie vieno įrengtume gražią maudymvietę, norėtume turėti ir fontaną, žiūrėsim, kaip pavyks įgyvendinti“, – ateities planais dalijasi Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Konkurso laimėtojams buvo įteiktos mero padėkos ir piniginiai prizai, o Kėdainių muzikos mokyklos moksleiviai ir mokytojai visus pradžiugino nuotaikingais muzikiniais kūriniais.

Panašios naujienos