Keturi pirmosios Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai – Irena Leš­kienė, Vaclovas Volkus, Vytautas Gogaitis ir Kazimieras Dromantas atvyko į susitikimą su dabartiniu meru Sauliumi Grinkevičiumi bei savivaldybės administracijos direktoriumi Ovidijumi Kačiuliu, kuriems padėkojo už kvietimą dalyvauti praėjusią savaitę vykusiuose Vasario 16-osios renginiuose.

„Šios kadencijos mero, administracijos direktoriaus bei savivaldybės tarybos vardu buvome pakviesti į šventinius valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtus renginius. Buvome maloniai nustebę, nes iki šiol mūsų niekas niekada dalyvauti nekvietė. Už tai jiems esame labai dėkingi“, – sakė I. Leškienė, asmeniškai padėkoti merui S. Grinkevičiui atvykusi su kitais pirmosios tarybos nariais.

Dirbo vardan idėjos

„Esame pačios pirmosios Tarybos nariai, dirbome sudėtingais, nepriklausomybės paskelbimo laikais. Tuo metu perėjome iš komunizmo į kapitalizmą. Na, o šiandien lankomės pas merą dar ir dėl to, kad nebūtume pamiršti. Visi mes turime sukaupę daug patirties, kuria mielai pasidalinsime, – kalbėjo V. Volkus. – Esame dėkingi ir už gražius bei prasmingus Vasario 16-ajai paminėti skirtus renginius, naujo paminklo Ateities skvere pristatymą“.

I. Leškienė trumpai prisiminė pirmosios tarybos darbo specifiką. „Mūsų pirmoji savivaldybės taryba buvo sudėtinė, iš dviejų politinių jėgų. Tai buvo Sąjūdžio žmonės ir Lietuvos komunistų partijos atstovai. Iš viso – apie 50 žmonių. Didžiąją dalį jų (28) sudarė Sąjūdžio žmonės. Mes buvome idėjiniai, todėl teko mokytis visko. Aš pati buvau nekvalifikuota, daug ko nežinojau, nemokėjau. Tačiau dabar galiu visiems drąsiai pasakyti, kad nė vieną kartą balsuojant rankos nepakėliau už ar prieš, neįsigilinusi į situaciją“, – pažymėjo gydytoja bei pirmosios savivaldybės tarybos narė.

Gali dalintis žiniomis

Pasak V. Volkaus ir I. Leškienės, su meru buvo susitarta, kad tokie pirmosios savivaldos kūrėjų vizitai pas merą bus nuolatiniai ir vyks bent du kartus per metus.

„Pasiūlėme merui parengti šimtmečio atminimo knygą, kurioje pasirašys visi visų tarybų nariai“, – idėją pristatė I. Leškienė.

„Kėdainiai per šiuos metus labai pasikeitė, tikiu, kad sėkmingai gyvuos ir toliau. Turime daug žinių, tad drąsiai galime pasidalinti savo žiniomis bei patarimais su šios kadencijos nariais“, – sakė V. Volkus.

Panašios naujienos