Penktadienį, spalio 26 dieną vykęs Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdis baigėsi aštriomis diskusijomis. Politikams įvairių klausimų kilo paaiškėjus, jog į Vincgalio kaimą vedančio kelio remontas netikėtai pabrango net 46 tūkst. eurų. Kodėl tai įvyko, ar savivaldybės administracijos darbuotojai nepadarė nusižengimų, pažadėjo asmeniškai išsiaiškinti rajono meras Saulius Grinkevičius.

Kelio remontas pabrango

Kaip nutiko, jog kelio į Dotnuvos seniūnijoje esantį Vincgalio kaimą remontas pabrango trečdaliu? Kodėl ši aplinkybė paaiškėjo tik dabar, kai kelio remonto darbai jau beveik baigti?

Šie, tarybos posėdžio pabaigoje iškilę klausimai sukėlė abejonių, ar nėra nusižengta įstatymams. Juolab, kad rajono savivaldybės sprendimu kelio remontui buvo skirta 90 tūkst. eurų, o dabar paaiškėjo, jog sąmata padidėjo iki 136 tūkst. eurų.

Kainos padidėjimą nulėmė papildomi darbai

Savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis tikino, kad jokio kriminalo šioje istorijoje tikrai nėra. Tiesiog numatant lėšas kelio dalies remontui, niekas neįvertino fakto, jog teks papildomai tvirtinti kelio pagrindą.

Pasak O. Kačiulio, šio kelio remontas buvo paskirstytas į dvi dalis. Pirmoji, 460 metrų ilgio atkarpa suremontuota praėjusiais, 2017 metais, o likusi – 640 metrų ilgio baigiama tvarkyti kaip tik šiuo metu. Būtent dabar ir paaiškėjo, jog kelio remontas kainuoja daugiau, nei tam buvo numatyta skirti lėšų.

Aplinkybes aiškinsis rajono vadovas

Ši, nemažai diskusijų rajono savivaldybės tarybos posėdyje sukėlusi istorija sudomino merą S. Grinkevičių. Pareiškęs, jog čia esama daug neaiškumų, jis pažadėjo asmeniškai išsiaiškinti visas aplinkybes.

„Būtinai išsiaiškinsiu, kaip ir kodėl pabrango kelio remonto darbai. Šioje konkrečioje situacijoje man asmeniškai svarbu žinoti, ar kelių remontą kuruojantys savivaldybės administracijos darbuotojai savo darbą atliko iš tiesų tinkamai.

Kita vertus, jeigu darbus atliekanti bendrovė pamatė, jog reikia daugiau lėšų, nei buvo numatyta, ar ji laiku informavo administraciją? Visa tai žadu išsiaiškinti asmeniškai“, – „Kėdainių mugei“ sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Kainos padidėdavo ir anksčiau

Tai toli gražu ne pirmas atvejis Kėdainių rajone, kai remontuojant kelius dėl įvairių aplinkybių galutinė suma viršija tą, kuri buvo skirta savivaldybės tarybos sprendimu.

2013 metų balandį politikai tvirtindami Kelių priežiūros ir plėtros programos objektų sąrašą  Josvainių miestelyje esančios Labūnavos gatvės remontui numatė skirti 117 tūkst. litų (senąja valiuta).  Tų metų rudenį, baigus darbus netikėtai paaiškėjo, jog viskas kainuoja kur kas daugiau, nei tam buvo numatyta lėšų.

2013 metų spalio pabaigoje šio Labūnavos gatvei vietoje numatytų 117 tūkst., buvo atseikėta 153 tūkst. 680 litų. Sąskaitą šiai sumai savivaldybei pateikė darbus atlikusi bendrovė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.