Kaip jau įprasta, per Sekmines į Gudžiūnų seniūnijoje esantį Paberžės kaimą vėl rinksis senųjų liaudies tradicijų mylėtojai ir puoselėtojai – sekmadienį čia organizuojama folkloro ansamblių šventė.

Kadangi Sekminės yra ir religinė šventė, užbaigianti Velykinį laikotarpį, ta proga Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje 10.30 val. bus aukojamos šv. Mišios. Po jų, 11.30 val., prie senosios klebonijos vyks folkloro kolektyvų sambūris, į kurį sugužės saviveiklininkai iš visos Lietuvos: Biržų, Platelių, Kalvarijos, Varėnos, Šilutės ir Kėdainių.

Renginio vedėja Rimutė Avižinienė iš Marcinkonių kartu su kolektyvais kvies susirinkusiuosius pasiklausyti ir pasimokyti skirtingų šalies regionų dainų, šokių bei ratelių, taip pat supažindins su Sekminių papročiais ir tradicijomis, kurių dalis jau išnyko, o kai kas gyvuoja dar ir šiais laikais.

Šventėje bus ką veikti ir mažiems, ir dideliems. Atvykusieji į Paberžę galės dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose bei paskanauti tradicinio Kėdainių krašto Sekminių patiekalo – kiaušinienės.

Folkloro ansamblių šventė Paberžėje per Sekmines rengiama jau daugiau nei 30 metų ir kaskart sulaukia nemažo susidomėjimo, tikimasi, kad permainingi orai nesutrukdys pasidžiaugti švente ir šiemet.

Šventės organizatoriai – Akademijos kultūros centro darbuotojai – laukia visų šį sekmadienį atvykstant į Paberžę.

Titulinė nuotrauka: Per Sekmines į Paberžę sugužės folkloro kolektyvai iš visos Lietuvos. („Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)