Į Paberžę, Tėvo Stanislovo sukurtą dvasinės traukos centrą, skubėjo ne vien maldininkai ar turistai, bet ir talkininkai. Jie tvarkė bažnyčią, švarino aplinką, taip gerais darbais norėdami prisidėti prie 100-ųjų Tėvo Stanislovo gimimo metinių minėjimo.

„Darbo daug, tad sumanėme sukviesti kuo daugiau bendraminčių, – sakė Lina Zakaravičienė, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos „Carito“ organizacijos, inicijavusios talką, vadovė. – Pasidalinome šia idėja su klebonu, jis mus palaikė, tad pradėjome kviesti talkininkus.“

Tvarkymo akcijoje dalyvavo dvasininkai, „Carito“ organizacija, „Carito“ jaunimas, Šv. Juozapo parapijoje sutvirtinimo sakramentui besirengiantys vaikai ir tikybos mokytoja Zita, parapijos maldos grupė, taip pat – VšĮ „Laiptai į viltį“ dienos centro lankytojai. Prisijungė Samariečių bendrijos Kėdainių skyrius, Vikaičių bendruomenė.

Talkos metu sutvarkytas Paberžės Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčios vidus, šalia esančios kapinaitės, surinktos šakos, sugrėbti lapai. O dieną prieš tai Paberžėje darbavosi Gudžiūnų seniūnijos darbininkai.

Būrį talkininkų prieš darbus palaimino kunigas Mindaugas Alekna. Samariečiai po talkos visus vaišino troškiniu, o šios organizacijos ansamblis „Sidabrinė gija“ talkininkus linksmino dainomis ir muzikavimu.

Paberžės Švč. Mergelės Marijos apsilankymo parapiją aptarnauja Kėdainių Šv. Juozapo parapija. Pasak klebono – kun. dek. Norberto Martinkaus, jau beveik baigtas Paberžės pastatų ansamblio įteisinimo procesas, tai reiškia, kad visi pastatai nuo šiol bus įregistruoti Paberžės Švč. Mergelės Marijos apsilankymo parapijos vardu. „Po pastatų įteisinimo, parapija su rajono savivaldybe pasirašys sutartį, pagal kurią Kėdainių krašto muziejus juos perims. Taigi kompleksas liks atviras žmonėms, kaip ir privalo būti, nes tai kultūros paveldas, Paberžė – vienas lankomiausių objektų“, – sakė klebonas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.